Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lipca 2015 r.
9:22

Tatuaż w pracy? Mieszkaniec Lubartowa walczy o oswojenie tatuaży

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 44 A A
Na wydanie kalendarza lubartowianin potrzebuje 37 tysięcy złotych
Na wydanie kalendarza lubartowianin potrzebuje 37 tysięcy złotych

Wojciech Miler chce oswoić tatuaże. W Polsce, jego zdaniem, ludzi z tatuażem traktuje się z rezerwą. Dlatego zamierza wydać kalendarz „Akceptuję tatuaże w pracy".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieszkaniec Lubartowa już od 20 lat jest miłośnikiem tatuaży. – Jest to część współczesnej kultury, ale często spotykam się z tym, że ludzie nawet w kontaktach biznesowych podchodzą z pewną rezerwą do moich tatuaży. Wiem, że wiele osób mających tatuaże w widocznych miejscach zmaga się z problemem braku akceptacji wśród pracodawców, współpracowników. Chcę to zmienić, chcę oswoić tatuaże – mówi Wojciech Miler.

W tym celu na portalu „wspieram.to” rozpoczął akcję zbierania funduszy na specjalny kalendarz. – Chcę pokazać Polki i Polaków, ludzi dobrze wykształconych, na stanowiskach. Tatuaż to nie jest piętno, ale świadomy wybór, forma sztuki –przekonuje lubartowianin. – Szukam 12 osób, które chciałyby się sfotografować w miejscu pracy oraz pokazać swoje tatuaże. Każdy z nich byłaby bohaterem miesiąca – dodaje Miler.

Akcja rozpoczęła się niespełna tydzień temu, ale już spotkała się z wielkim odzewem. – Na Facebooku zebrałem już ponad 3500 „lajków”. Mam też pierwsze zgłoszenia. Chęć współpracy zgłosił już policjant, pani kardiochirurg i pracownica McDonalds – dodaje Miler.

Na wydanie kalendarza lubartowianin potrzebuje 37 tysięcy złotych. – Z góry zaznaczam, że inicjatywa jest non profit, że nie prowadzę studia tatuażu. Na tę kwotę składa się m.in. koszt druku, pracy profesjonalnego fotografa i grafików, wizażystów, dojazdu do naszych modeli – wylicza Miler.

Ale to nie wszystko. Pomysłodawca zamierza wysyłać wydrukowane kalendarze do firm, w których tatuaże nie są akceptowane. Te przedsiębiorstwa i instytucje wskażą uczestnicy akcji. – W zależności od liczby wspierających, wysyłka może objąć nawet do 20 tysięcy takich firm – dodaje Miler.

W zależności od kwoty wsparcia, czyli od 7 zł do 7 tys. zł, uczestnicy otrzymają bonus – od elektronicznej formy kalendarza, po ekskluzywne wydawnictwo z podpisami bohaterów wydawnictwa.

Tatuaże nie zawsze są bezpieczne

Dr n. med. Bogusław Wach, dermatolog

Tatuaż to przede wszystkim niebezpieczeństwo zakażeń bakteryjnych i wirusowych łącznie z HIV. W przypadku tatuaży kłutych głębokie nakłucie może też spowodować blokadę nerwów. Ryzykiem są także tatuaże malowane. Barwniki mogą mieć działanie alergiczne albo fototoksyczne, czyli mogą powodować uczulenie pod wpływem słońca. Warto też pamiętać, że im tatuaż starszy, tym trudniej go usunąć. Jedynym wyjściem jest laser, po którym też mogą zostać blizny. Warto też rozważyć tatuaż pod kątem tolerancji pracodawców. W wielu zawodach nie jest to akceptowane.

Sonda: Co sądzisz o tatuażach?

Liczba głosów: 778
59.77%
Mam tatuaż
22.49%
Nie podobają mi się
17.74%
Nie mam nic przeciwko, ale sam(a) bym sobie nie zrobił(a)

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nudysta / 20 lipca 2015 o 17:00

a ja walczę o oswojenie nagości w miejscach publicznych

Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 16:38
Ludzie z tatuażami wyglądają jak mój brudnopis z podstawówki, a jak widzę płeć żeńską z tatuażem to wiem, że jest łatwa i sex na pierwszej randce to podstawa. Jak można się tak oszpecić. Ulubione spodnie się znudzą, a co mówić takie bazgroły.
Avatar
dziennikarz śledczy / 16 lipca 2015 o 16:57

Jak POŁY wydziargane też  do pracy przyjmują to już nic nie jest w stanie mnie zadziwić.

Avatar
Olga / 16 lipca 2015 o 16:53

Ja osobiście nie przyją bym takiego wytatułowanego. Popaprańców trzeba jednak trzymac krótko. Nie jest to dobry przykład dla dzieci i młodzieży. Wszyscy wiemy dobrze że tatuaże źle wpływają na zdrowie organizmu.

Nie ma sprawy, nie przyjmuj. My wytatuowani wolimy zatrudniać się u wykształconych pracodawców :)

Avatar
S. / 3 lipca 2015 o 10:41

Nie przeszkadzają mi ludzie wytatuowani i chyba dawno u nas już nie kojarzy się z kryminałem.Jednak nigdy nie przestanie być samookaleczeniem,a to dyskwalifikuje go jako pracownika na stanowisku odpowiedzialnym,wymagającym prawidłowego ułożenia zwojów mózgowych.

W ten sam sposób powinno się potraktować piercing i w sumie każdą kobietę z przekłutymi uszami - a jednak na to jakoś nikt nie zwraca uwagi. Przecież kobiety by nosić kolczyki (najzwyklejszy przykład 1 dziurki na ucho) też się okaleczają....

W ten sam sposób powinno się potraktować piercing i w sumie każdą kobietę z przekłutymi uszami - a jednak na to jakoś nikt nie zwraca uwagi. Przecież kobiety by nosić kolczyki (najzwyklejszy przykład 1 dziurki na ucho) też się okaleczają....

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 01:28
Sz.P."Mister" nie powinno się używać słów których znaczenia się nie rozumie... W związku z powyższym wspułczuję braku empatii, a o "samookaleczeniach, obiektywnym punkcie widzenia" tudzież zatrudnianiu "takich" proponuję poczytać właśnie na internecie ... A nie pier...lić za przeproszeniem o czymś o czym się nie ma pojęcia!!!
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 23:47
Ja również chciałbym pomóc w projekcie. Posiadam kilka tatuaży, w lipcu robię kolejny. Pracuję jako ratownik medyczny od 7 lat. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 21:55
Gdzie można się zgłosić do kalendarza? Posiadam kilka tatuaży głównie na rekach, pracuje w zawodzie dekoratora/visuala od dwóch lat, jestem z Lublina
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 21:20

Ocenianie ludzi po wyglądzie, taaaak, to takie "polaczkowate". "Niezdrowe", "okaleczanie się", trzeba mieć zdrowo narypane w głowie żeby głosić takie herezje!! Tatuaż to przede wszystkim sztuka i to nie byle jaka! A staroświeckie pieprzenie, że "ta moda przeminie" można sobie wsadzić, bo jakoś od tysięcy lat nie minęła! A jak człowiek z tatuażami będzie wyglądał na starość? Tak samo staro jak inni tylko bardziej kolorowo! Nudziarze! Pozdrawiam wytatuowanych! 

Avatar
Mister / 2 lipca 2015 o 14:48

Nadal nie rozumiem co mają wspólnego tatuaże z efektywnością wykonywanej pracy? Posiadacze dziar są gorszymi pracownikami? Jak to jest?

Tak.Zatrudniałem takich i patrząc z obiektywnego punktu widzenia każdy z nich miał coś nie równo pod sufitem.Myślę że pracownik powinien swoimi osiągnięciami pokazywać swój poziom,a nie dowartościowywać się obrazkami będącymi samookaleczeniem.Praca to nie pudelek gdzie czym głupszy,tym więcej szumu zrobi i firmy na nim zarobią.

Avatar
nudysta / 20 lipca 2015 o 17:00

a ja walczę o oswojenie nagości w miejscach publicznych

Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 16:38
Ludzie z tatuażami wyglądają jak mój brudnopis z podstawówki, a jak widzę płeć żeńską z tatuażem to wiem, że jest łatwa i sex na pierwszej randce to podstawa. Jak można się tak oszpecić. Ulubione spodnie się znudzą, a co mówić takie bazgroły.
Avatar
dziennikarz śledczy / 16 lipca 2015 o 16:57

Jak POŁY wydziargane też  do pracy przyjmują to już nic nie jest w stanie mnie zadziwić.

Avatar
Olga / 16 lipca 2015 o 16:53

Ja osobiście nie przyją bym takiego wytatułowanego. Popaprańców trzeba jednak trzymac krótko. Nie jest to dobry przykład dla dzieci i młodzieży. Wszyscy wiemy dobrze że tatuaże źle wpływają na zdrowie organizmu.

Nie ma sprawy, nie przyjmuj. My wytatuowani wolimy zatrudniać się u wykształconych pracodawców :)

Avatar
S. / 3 lipca 2015 o 10:41

Nie przeszkadzają mi ludzie wytatuowani i chyba dawno u nas już nie kojarzy się z kryminałem.Jednak nigdy nie przestanie być samookaleczeniem,a to dyskwalifikuje go jako pracownika na stanowisku odpowiedzialnym,wymagającym prawidłowego ułożenia zwojów mózgowych.

W ten sam sposób powinno się potraktować piercing i w sumie każdą kobietę z przekłutymi uszami - a jednak na to jakoś nikt nie zwraca uwagi. Przecież kobiety by nosić kolczyki (najzwyklejszy przykład 1 dziurki na ucho) też się okaleczają....

W ten sam sposób powinno się potraktować piercing i w sumie każdą kobietę z przekłutymi uszami - a jednak na to jakoś nikt nie zwraca uwagi. Przecież kobiety by nosić kolczyki (najzwyklejszy przykład 1 dziurki na ucho) też się okaleczają....

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 01:28
Sz.P."Mister" nie powinno się używać słów których znaczenia się nie rozumie... W związku z powyższym wspułczuję braku empatii, a o "samookaleczeniach, obiektywnym punkcie widzenia" tudzież zatrudnianiu "takich" proponuję poczytać właśnie na internecie ... A nie pier...lić za przeproszeniem o czymś o czym się nie ma pojęcia!!!
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 23:47
Ja również chciałbym pomóc w projekcie. Posiadam kilka tatuaży, w lipcu robię kolejny. Pracuję jako ratownik medyczny od 7 lat. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 21:55
Gdzie można się zgłosić do kalendarza? Posiadam kilka tatuaży głównie na rekach, pracuje w zawodzie dekoratora/visuala od dwóch lat, jestem z Lublina
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 21:20

Ocenianie ludzi po wyglądzie, taaaak, to takie "polaczkowate". "Niezdrowe", "okaleczanie się", trzeba mieć zdrowo narypane w głowie żeby głosić takie herezje!! Tatuaż to przede wszystkim sztuka i to nie byle jaka! A staroświeckie pieprzenie, że "ta moda przeminie" można sobie wsadzić, bo jakoś od tysięcy lat nie minęła! A jak człowiek z tatuażami będzie wyglądał na starość? Tak samo staro jak inni tylko bardziej kolorowo! Nudziarze! Pozdrawiam wytatuowanych! 

Avatar
Mister / 2 lipca 2015 o 14:48

Nadal nie rozumiem co mają wspólnego tatuaże z efektywnością wykonywanej pracy? Posiadacze dziar są gorszymi pracownikami? Jak to jest?

Tak.Zatrudniałem takich i patrząc z obiektywnego punktu widzenia każdy z nich miał coś nie równo pod sufitem.Myślę że pracownik powinien swoimi osiągnięciami pokazywać swój poziom,a nie dowartościowywać się obrazkami będącymi samookaleczeniem.Praca to nie pudelek gdzie czym głupszy,tym więcej szumu zrobi i firmy na nim zarobią.

Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 0 2

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy 0 5

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 0

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 1

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.