piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

TdP: Jak poruszać się komunikacją miejską

Dodano: 15 września 2008, 19:06
Autor: Dominik Smaga

W środę ulicami miasta przejedzie wyścig Tour de Pologne.

Od godz. 5.15 autobusy nie wjadą na Krakowskie Przedmieście. Od godz. 10 zamknięte będą też Al. Racławickie, Kapucyńska, Narutowicza, Głęboka i Sowińskiego. A w godz. 15-16 wstrzymany będzie ruch w stronę centrum przez al. Spółdzielczości Pracy i al. Smorawińskiego.

Z powodu wyścigu na objazdy trafią autobusy 34 linii. Ich trasy będą się zmieniać nawet kilka razy - w zależności od pory dnia. Przez cały dzień nie będą kursować 4 linie bezpłatne, a od godz. 10 zawieszone będą kursy jednej linii prywatnej i 6 linii trolejbusowych. MPK uruchomi za to 5 trolejbusowych linii zastępczych. Przywracanie normalnego ruchu zacznie się o godz. 17.30.

2 Trasa od godz. 5.00, w obie strony:

Zbożowa-Sławinkowska-Willowa-Wyrwasa-Sikorskiego-Popiełuszki-Leszczyńskiego-Solidarności-Tysiąclecia-Ruska.

3 Trasa do godz. 10.00, w obie strony:

Dąbrowica-Nałęczowska-Morwowa-Kraśnicka-Racławickie-Lipowa-Okopowa-Hempla-Okopowa-Lipowa-Racławickie-Kraśnicka-Morwowa-Nałęczowska-Dąbrowica.
Trasa od godz. 10, w obie strony:
Dąbrowica-Nałęczowska-Morwowa-Kraśnicka (rondo Honorowych Krowiadwawców).

4 Trasa od godz. 5.00, w obie strony:

Poligonowa-Wyrwasa-Solidarności-Tysiąclecia-Ruska.

5 Trasa od godz. 5.00, w obie strony:

Zbożowa-Warszawska-Solidarności-Tysiąclecia-Lwowska-Andersa-Walecznych-Ponikwoda-Niepodległości-Daszyńskiego.

7 Trasa od rana do godz. 10.00, w obie strony:

Doświadczalna-Witosa-Grygowej-Rataja-Chemiczna-Krańcowa-Droga Męczenników Majdanka-Fabryczna-Zamojska-Narutowicza-Hempla. Powrót przez Narutowicza.
Trasa od godz. 10.00, w obie strony:
Doświadczalna-Witosa-Grygowej-Rataja-Chemiczna-Krańcowa-Droga Męczenników Majdanka-Fabryczna-rondo na Klinie.

8 Trasa od godz. 10.00, w obie strony:

Krężnicka-Janowska-Nadbystrzycka-Zana ZUS.

9 Trasa od godz. 10.00, w obie strony:

Os. Poręba-Armii Krajowej-Bohaterów Monte Cassino-Zana-Nadbystrzycka-Krochmalna-Gazowa-Dw. Gł. PKP-pl. Bychawski-Wolska-Łęczyńska-Mełgiewska.

10 Trasa od godz. 5.00, w obie strony:

Węglin-Kraśnicka-Bohaterów Monte Cassino-Wileńska-Głęboka-Sowińskiego-Racławickie-Długosza-Leszczyńskiego-Solidarności-Tysiąclecia-Lwowska-Andersa-Mełgiewska.
Trasa od godz. 10.00, w obie strony:
Węglin-Kraśnicka-Bohaterów Monte Cassino-Zana-Kraśnicka-Sikorskiego-Solidarności-Tysiąclecia-Lwowska-Andersa-Mełgiewska.

11 Trasa od godz. 10.00, w obie strony:

Wojciechowska-Zana-Nadbystrzycka-Krochmalna-Gazowa-Dw. Gł. PKP-Trasa Zielona-Zamojska-Królewska- Lubartowska-Tysiąclecia-Lwowska-Andersa-Mełgiewska-Grygowej.

13 Trasa od godz. 5.00, obowiązuje w obie strony:

Choiny-Szeligowskiego-Smorawińskiego-Kompozytorów Polskich-Koncertowa-Kosmowskiej-Północna-Sikorskiego-Popiełuszki-Racławickie-Lipowa-Okopowa-Narutowicza-pl. Wolności- Bernardyńska-Zamojska-Trasa Zielona-Dw. Gł. PKP.

Trasa w godz. 10.00-15.00 i po godz. 16 w stronę dworca
Choiny-Szeligowskiego-Smorawińskiego-Kompozytorów Polskich-Koncertowa-Kosmowskiej-Północna-Solidarności-Wodopojna-Królewska-Zamojska- Trasa Zielona-Dw. Gł. PKP.

Trasa w godz. 10.00-15.00 i po godz. 16 w stronę Czechowa
Pl. Dworcowy-Młyńska-Trasa Zielona-Unii Lubelskiej-Tysiąclecia-Solidarności-Północna-Kosmowskiej-Koncertowa-Kompozytorów Polskich-Smorawińskiego-Szeligowskiego-Choiny-Paderewskiego.

Trasa w godz. 15.00-16.00 w stronę dworca
Paderewskiego-Choiny-Elsnera-Kompozytorów Polskich-Koncertowa-Kosmowskiej-Północna-Solidarności-Wodopojna-Królewska-Zamojska- Trasa Zielona-Dw. Gł. PKP.

Trasa w godz. 15.00-16.00 w stronę Czechowa
Pl. Dworcowy- Młyńska-Trasa Zielona-Unii Lubelskiej-Tysiąclecia-Solidarności-Północna-Kosmowskiej-Kompozytorów Polskich-Elsnera-Choiny-Paderewskiego.

14 Trasa od godz. 10.00

Os. Poręba-Armii Krajowej-Bohaterów Monte Cassino-Zana-Nadbystrzycka-Krochmalna-Gazowa-Wolska-Droga Męczenników Majdanka-Grabskiego-Witosa-Doświadczalna. (Powrót jak zwykle przez Krańcową).
15 i 15 bis

Trasa w godz. 10.00-15.00 i od godz. 16.00:
Koncertowa-Kompozytorów Polskich-Smorawińskiego-Popiełuszki-Długosza-Leszczyńskiego-Solidarności-Smorawińskiego- Kompozytorów Polskich-Koncertowa.

W godz. 15.00-16.00:
Autobusy będą stać na pętli przy Koncertowej.

17 Trasa w godz. 15-16:

Os. Widok-Filaretów-Jana Pawła II-Krochmalna-Diamentowa-Zemborzycka-Kunickiego-Trasa Zielona-Zamojska-Królewska-Lubartowska-Tysiąclecia-Podzamcze-Unicka-Obywatelska-Chodźki-Jaczewskiego-Prusa-Solidarności-Wodopojna-Przystankowa-Królewska-Zamojska-Trasa Zielona-Kunickiego-Zemborzycka-Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła II-Filaretów-os. Widok.

18 Trasa od godz. 5.00 do 10.00, w obie strony:

Sławinkowska-Zbożowa-Warszawska-Racławickie-Długosza-Leszczyńskiego-Czechowska-Solidarności-Tysiąclecia-Podzamcze-Unicka-Spółdzielczości Pracy-Związkowa-Choiny-Paderewskiego.

Trasa w godz. 10-15 i od godz. 16, w obie strony:

Sławinkowska-Zbożowa-Warszawska-Sikorskiego-Solidarności-Tysiąclecia-Podzamcze-Unicka-Spółdzielczości Pracy-Związkowa-Choiny-Paderewskiego.

Trasa w godz. 15-16:
Sławinkowska-Zbożowa-Warszawska-Sikorskiego-Solidarności-Tysiąclecia-Podzamcze-Unicka-Lubartowska-Solidarności-Sikorskiego-Warszawska-Zbożowa-Sławinkowska.

20 Trasa od godz. 10.00, w obie strony:

Dębówka-Warszawska-Kraśnicka-Zana-Nadbystrzycka-Krochmalna-Gazowa-Dw. Gł. PKP-Kunickiego-Zemborzycka-Budowlana.

21 W godz. 10.00-16.30:

Nie kursuje.

23 Trasa w godz. 15.00-16.00, w obie strony:

Koncertowa-Kosmowskiej-Północna-Solidarności-Wodopojna-Królewska-Zamojska-Fabryczna-Droga Męczenników Majdanka-Doświadczalna.

24 W godz. 15.00-16.00:

Autobusy będą stać na pętli w Elizówce.

26 Trasa od godz. 5.00 do 10.00, w obie strony:

Węglin-Kraśnicka-Bohaterów Monte Cassino-Armii Krajowej-Jana Pawła II-Filaretów-Sowińskiego-Racławickie-Długosza-Leszczyńskiego-Czechowska-Solidarności-Prusa-Jaczewskiego-Chodźki-Smorawińskiego-Szeligowskiego-Choiny-Paderewskiego.

Trasa w godz. 10.00-15.00 i po godz. 16, w obie strony:

Węglin-Kraśnicka-Bohaterów Monte Cassino-Zana-Kraśnicka-Sikorskiego-Solidarności-Prusa-Jaczewskiego-Chodźki-Smorawińskiego-Szeligowskiego-Choiny-Paderewskiego.

Trasa w godz. 15.00-16.00, w obie strony:

Węglin-Kraśnicka-Bohaterów Monte Cassino-Armii Krajowej-Jana Pawła II-Filaretów-Zana-Kraśnicka-Sikorskiego-Północna-Kosmowskiej-Koncertowa-Kompozytorów Polskich-Elsnera-Paderewskiego.

31 Trasa od godz.5.00 do 10.00, w obie strony:

Os. Poręba-Jana Pawła II-Filaretów-Sowińskiego-Racławickie-Długosza-Leszczyńskiego-Czechowska-Solidarności-Tysiąclecia-Podzamcze-Unicka-Spółdzielczości Pracy-Związkowa-Bursaki-Rapackiego.

Trasa w godz. 10.00-15.00 i od godz. 16, w obie strony:
Os. Poręba-Jana Pawła II-Filaretów-Zana-Kraśnicka-Sikorskiego-Solidarności-Tysiąclecia- Podzamcze-Unicka-Spółdzielczości Pracy-Związkowa-Bursaki-Rapackiego.

Trasa w godz. 15.00-16.00:

Os. Poręba-Jana Pawła II-Filaretów-Zana-Kraśnicka-Sikorskiego-Solidarności-Tysiąclecia- Podzamcze-Obywatelska-Chodźki-Smorawińskiego-Spółdzielczości Pracy-Podzamcze-Tysiąclecia-Solidarności-Sikorskiego-Kraśnicka-Zana-Filaretów-Jana Pawła II-os. Poręba.

32 Trasa od godz. 5.00 do 10.00

- w stronę Kaliny:

Os. Widok-Filaretów-Zana-Nadbystrzycka-Narutowicza-pl. Wolności-Bernardyńska-Wyszyńskiego-Królewska-Tysiąclecia-Koryznowej-Niepodległości-Daszyńskiego.

- w stronę Czubów:

Daszyńskiego-Niepodległości-Koryznowej-Lwowska-Tysiąclecia-Wodopojna-Królewska-Bernardyńska-pl. Wolności-Narutowicza-Nadbystrzycka-Zana-Filaretów-os. Widok.

Trasa od godz. 10:

Os. Widok-Filaretów-Zana-Nadbystrzycka-Krochmalna-Gazowa-Dw. Gł. PKP-Trasa Zielona-Zamojska-Królewska-Lubartowska-Tysiąclecia-Lwowska-Koryznowej-Niepodległości-Daszyńskiego.

34 Trasa w godz. 15.00-16.00, w obie strony:

Koncertowa-Kosmowskiej-Północna-Solidarności-Tysiąclecia-Lwowska-Andersa-Mełgiewska-Gospodarcza-Łęczyńska-Wolska-pl. Dworcowy.

39 Trasa od godz. 5.00 do 10.00:

- w stronę Turystycznej:

Zana-Filaretów-Jana Pawła II-Nadbystrzycka-Narutowicza-pl. Wolności-Bernardyńska-Królewska-Lubartowska-Tysiąclecia-Lwowska-Andersa-Turystyczna.

- w stronę LSM:

Turystyczna-Andersa-Lwowska-Tysiąclecia-Wodopojna-Królewska-Bernardyńska-pl.Wolności-Narutowicza-Nadbystrzycka-Jana Pawła II-Filaretów-Zana.

Trasa od godz. 10, w obie strony:

Zana-Filaretów-Jana Pawła II-Krochmalna-Gazowa-pl. Dworcowy-Trasa Zielona-Zamojska-Królewska-Lubartowska-Tysiąclecia-Lwowska-Andersa-Turystyczna.

40 Trasa od godz. 5.00 do 10.00:

Żeglarska-Nałkowskich-Romera-Diamentowa-Krochmalna-Nadbystrzycka-Narutowicza-Lipowa-Racławickie-Długosza-Leszczyńskiego-Czechowska-Północna-Szeligowskiego-Smorawińskiego-Chodźki.

Trasa od godz. 10:

- w stronę Żeglarskiej:

Chodźki-Szeligowskiego-Prusa-Solidarności-Wodopojna-Królewska-Zamojska-Trasa Zielona-Dw. Gł. PKP-Krochmalna-Diamentowa-Romera-Nałkowskich-Żeglarska.

- w stronę Chodźki:

Żeglarska-Nałkowskich-Romera-Diamentowa-Krochmalna-Dw. Gł. PKP-Trasa Zielona-Zamojska-Królewska-Tysiąclecia-nawrót na rondzie pod Zamkiem-Tysiąclecia-Solidarności-Prusa-Północna-Szeligowskiego-Smorawińskiego-Chodźki.

44 Trasa od godz. 10.00 do 15.00 i od godz. 16

-w stronę Czubów:

Paderewskiego-Choiny-Elsnera-Kompozytorów Polskich-Smorawińskiego-Lipińskiego-Północna-Solidarności-Wodopojna-Królewska-Zamojska-Trasa Zielona-Dw. Gł. PKP-Krochmalna-Jana Pawła II-Armii Krajowej-Bohaterów Monte Cassino-Zana-Wojciechowska-Bohaterów Monte Cassino.

- w stronę Czechowa:

Bohaterów Monte Cassino-Kraśnicka-Zana-Bohaterów Monte Cassino-Armii Krajowej-Jana Pawła II-Krochmalna-Dw. Gł. PKP-Trasa Zielona-Zamojska-Królewska-Tysiąclecia-nawrót na rondzie pod Zamkiem-Tysiąclecia-Północna-Lipińskiego-Kompozytorów Polskich-Elsnera-Choiny-Paderewskiego.

Trasa w godz. 15-16:

-w stronę Czubów:

Paderewskiego-Choiny-Elsnera-Kompozytorów Polskich-Koncertowa-Kosmowskiej-Kiepury-Lipińskiego-Północna-Solidarności-Wodopojna-Królewska-Zamojska-Trasa Zielona-Dw. Gł. PKP-Krochmalna-Jana Pawła II-Armii Krajowej-Bohaterów Monte Cassino-Zana-Wojciechowska-Bohaterów Monte Cassino.

- w stronę Czechowa:

Bohaterów Monte Cassino-Kraśnicka-Zana-Bohaterów Monte Cassino-Armii Krajowej-Jana Pawła II-Krochmalna-Dw. Gł. PKP-Trasa Zielona-Zamojska-Królewska-Tysiąclecia-nawrót na rondzie pod Zamkiem-Tysiąclecia-Północna-Lipińskiego-Kiepury-Kosmowskiej-Koncertowa-Elsnera-Choiny-Paderewskiego.

47 Trasa w godz. 14.30-16.00:

Pojazdy dojadą do pętli przy Chodźki i będą czekać na możliwość przejazdu

51Trasa od godz. 5.00, w obie strony:

Głuska-Wyzwolenia-Długa-Kunickiego-Wolska-Fabryczna-Zygmuntowskie-Piłdsudskiego-Lipowa-Okopowa-Narutowicza-pl. Wolności-Zamojska-Trasa Zielona-Kunickiego-Pawia-Długa-Wyzwolenia-Głuska.

Trasa od godz. 10, w obie strony:

Głuska-Wyzwolenia-Długa-Kunickiego-Wolska-Fabryczna-Trasa Zielona-Kunickiego-Pawia-Długa-Wyzwolenia-Głuska.

52 Trasa od godz. 5.00:

Turka-Długie-Wólka-Turystyczna-Kalinowszczyzna-Lwowska-Tysiąclecia-Wodopojna-Lubartowska-Tysiąclecia-Kalinowszczyzna-Turystyczna-Wólka-Długie-Turka.

55 Trasa od godz. 5 do 10.00, w obie strony:

Doświadczalna-Witosa-Wylotowa-Krańcowa-Droga Męczenników Majdanka-Fabryczna-Zamojska-Narutowicza-Hempla (pętla)-Narutowicza-Zamojska-Fabryczna-Droga Męczenników Majdanka-Krańcowa-Wylotowa-Witosa-Doświadczalna.

Trasa od godz. 10.00:

Doświadczalna-Witosa-Wylotowa-Krańcowa-Droga Męczenników Majdanka-Fabryczna-rondo-Fabryczna-Droga Męczenników Majdanka-Krańcowa-Wylotowa-Witosa-Doświadczalna.

57 Trasa od godz. 5.00 do 10.00, w obie strony:

Os. Świt-Roztocze-Orkana-Armii Krajowej-Bohaterów Monte Cassino-Zana-Kraśnicka-Racławickie-Długosza-Leszczyńskiego-Solidarności-Tysiąclecia-Lwowska-Andersa-Mełgiewska.

Trasa od godz. 10.00, w obie strony:

Os. Świt-Roztocze-Orkana-Armii Krajowej-Bohaterów Monte Cassino-Zana-Kraśnicka-Sikorskiego-Solidarności-Tysiąclecia-Lwowska- Andersa-Mełgiewska.

74 Trasa od godz. 5.00 do 10.00, w obie strony:

Żeglarska-Nałkowskich-Romera-Diamentowa-Krochmalna-Nadbystrzycka-Narutowicza-Lipowa-Racławickie-Długosza-Leszczyńskiego-Solidarności-Prusa-Jaczewskiego-Chodźki-Smorawińskiego-Kompozytorów Polskich-Elsnera-Choiny.

Trasa od godz. 10.00, w stronę Zalewu:

Choiny-Elsnera-Kompozytorów Polskich-Smorawińskiego-Chodźki-Jaczewskiego-Prusa-Solidarności-Wodopojna-Królewska-Zamojska-Trasa Zielona-Dw. Gł. PKP-Krochmalna-Diamentowa-Romera-Nałkowskich-Żeglarska.

Trasa od godz. 10.00, w stronę Choin:

Żeglarska-Nałkowskich-Romera-Diamentowa-Krochmalna-Dw. Gł. PKP-Trasa Zielona-Zamojska-Królewska-Lubartowska-Tysiąclecia-nawrót na rondzie pod Zamkiem-Tysiąclecia-Solidarności-Prusa- Jaczewskiego-Chodźki-Smorawińskiego-Kompozytorów Polskich-Elsnera-Choiny.

W godz. 14.30-16.00:

Pojazdy dojadą do pętli przy Chodźki i będą czekać na możliwość dalszego przejazdu

76 Trasa od godz. 10.00, w obie strony:

Os. Świt-Roztocze-Parysa-Kraśnicka-rondo Honorowych Krwiodawców.

CA1 Od godz. 5.00
jadąc z al. Kompozytorów Polskich będzie jechać pod dworzec PKS przez al. Solidarności, omijając Racławickie, Krakowskie Przedmieście i 3 Maja. Dalej po zwykłej trasie.

Między godz. 15.00, a 16.00 autobus ma stać, czekając na możliwość dalszej jazdy.

LE 1, LE2, TE1, TE3

Nie kursują przez cały dzień.

150, 151, 152, 153, 155 i 158

Od godz. 10 nie kursują.

161 Trolejbusowa linia zastępcza, kursuje od godz. 10.00 z częstotliwością co 10 minut po trasie:

Węglin-Kraśnicka-rondo Honorowych Krwiodawców.

163 Trolejbusowa linia zastępcza, kursuje od godz. 10.00 z częstotliwością co 20 minut po trasie:

Węglin-Kraśnicka-Orkana-Armii Krajowej-Bohaterów Monte Cassino-Zana-Kraśnicka-rondo Honorowych Krwiodawców.

165 Trolejbusowa linia zastępcza, kursuje od godz. 10.00 z częstotliwością co 20 minut po trasie:

Mełgiewska-Gospodarcza-Hutnicza-Łęczyńska-Wolska-Kunickiego-Abramowice.

168 Trolejbusowa linia zastępcza, kursuje od godz. 10.00 z częstotliwością co 10 minut po trasie:

Zana-Kraśnicka-rondo Honorowych Krwiodawców.

170 Trolejbusowa linia zastępcza, kursuje od godz. 10.00 z częstotliwością co 20 minut po trasie:

Majdanek-Droga Męczenników Majdanka-Wolska-Kunickiego-Abramowice.

Trasa Tour de Pologne w naszym województwie

17 września (środa): około godz. 12.16 - Konstantynów, 12.19 - Zakanale, 12.38 - Hrud, 12.45 - Biała Podlaska, 12.50 - premia lotna w Białej Podlaskiej, 12.59 - Wólka Plebańska, 13.10 - Bielany, 13.15 - Łomazy, 13.22 - Szelest, 13.35 - Dubica, 13.45 - Horodyszcze, 14.20 - Parczew, 14.25 - premia specjalna w Parczewie na ul. 11 Listopada, 14.34 - Glinny Stok, 14.56 - Brzeźnica, 15.14 - Lubartów, 15.17 - premia lotna w Lubartowie na ul. Rynek, 15.23 - premia specjalna w Lubartowie na ul. Gazowej, 15.32 - Trzciniec, 15.46 - Ciecierzyn, 15.56 - wjazd do Lublina (al. Spółdzielczości Pracy, al. Smorawińskiego, ul. Poniatowskiego, Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście), 16.07 - początek 1 z 3 rund (Krakowskie Przedmieście - Kapucyńska - Narutowicza - Głęboka - Sowńskiego - Al. Racławickie - Krakowskie Przedmieście), 16.27 - meta.
18 września (czwartek): godz. 10.37 - start w Nałęczowie, 10.46 - Bełżyce, 11.01 - Osiny, 11.06 - Chodel, 11.13 - Granice, 11.28 - Urzędów, 11.34 - Kraśnik, 11.37 - premia lotna w Kraśniku na ul. Niepodległości, 11.53 - Stróża, 12:05 - Polichna Podlaska, 12.14 - Zarajec, 12.21 - Modliborzyce, 12.30 - Janów Lubelski, 12.41, Zofianka Dolna, 12.46 - Krzemień, 13.01 - Frampol, 13.22 - Biłgoraj, 13.27 - premia lotna w Biłgoraju na ul. Kościuszki, 13.32 - Korczów, 13.38 - Majdany, 13.53 - Tarnogród, 14.03 - Bukowina, 14.12 - Dąbrówka, 14.22 - Naklik.
Czytaj więcej o:
gogo
Loxal
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gogo
gogo (16 września 2008 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cały ruch będzie puszczony przez zakorkowaną ul. Krochmalną!!! I tak na codzień trudno przejezdną z powody remontu mostu!!! Inaczej mówiąc w godz. 10 - 17 Lublin będzie zupełnie nieprzejezdny!!! Fajną będziemy mieli imprezę!!! Wielka buźka dla orgznizatorów i włodarzy miasta!!!
Rozwiń
Loxal
Loxal (16 września 2008 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a niemce omineli i nie podali o której będą jechać
Nie podali również czy droga Lubartów Lublin będzie zamknięta , wjakich godzinahc i sugerowany objazd
troche nam z organizacja brakuje do "najlepszej imprezy" przynajmniej jesli chodzi o informacje.
Dla Lublina są podane dokładne godziny blokad i rozkład jazdy MPK, a poza to w d.. maja jak ktoś ma z pracy do domu normalnie wrócić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!