Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 sierpnia 2015 r.
8:34

Teatr Muzyczny zmienia dyrektora

Autor: Zdjęcie autora dd
0 10 A A

Powołana przez marszałka komisja postanowiła: na stanowisku dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie najlepiej sprawdzi się dr hab. Iwona Ewa Sawulska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj zakończył się drugi etap konkursu na dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Według komisji, która przeprowadziła rozmowy z każdym z siedmiu kandydatów, najlepszym dyrektorem będzie dr hab. Iwona Ewa Sawulska, pracownica Katedry Dydatkyki Muzycznej KUL. Tym samym najprawdopodobniej ze swoją funkcją pożegna się Krzysztof Kutarski, który zarządzał teatrem od 2007 r.

W sumie do konkursu zgłosiło się ośmiu kandydatów, ale jeden z nich nie złożył odpowiednich dokumentów. Z Sawulską konkurowali: były dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego Tomasz Janczak, dyrygent i kierownik TM Andrzej Knap, Izabela Kosowska z krakowskiego zespołu Capella Cracoviensis, śpiewak operowy Kazimierz Kowalski oraz dyrektor szkoły baletowej przy Operetce Dolnośląskiej Waldemar Staszewski.

Zmiany nie nastąpią za to w lubelskiej filharmonii, gdzie komisja zarekomendowała Zarządowi Województwa kierującego placówką od 6 lat Jana Sęka. Sęk w konkursie miał czterech konkurentów.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 18:51
Kiedy wreszcie PIS przywróci to co zostało zniszczone w operze w lodzi przez dyr.Nowickiego.Ludzie z wieloletnim stażem i ogromnym doświadczeniem zostali wyrzuceni na bruk i do tej pory nikt o Nas poszkodowanych nie mówi.Żadnych odpraw,słowa dziękuję tak po prostu-won.Tylko caly czas słychać o pokrzywdzonych z TV.Czyżby????Oni nigdy biedy nie klepali -nie rozczulajmy się aż tak mocno.Jak robicie Panowid porządek to b.proszę nie zapomnieć o teatrach.
Avatar
PAWEŁ / 7 listopada 2015 o 15:02

TEZ BYŁEM I WIDZIAŁEM  ZGADZAM SIE ZE WSZYSTKIM Z tego co wiem to nawet pani dyrektor nie chciała zobaczyc nowe lokum działu technicznego BO JA TO NIE OBCHODZI

Avatar
MAREK / 7 listopada 2015 o 14:58

Nowa pani dyrektor gówno sie zna na zarzadzaniu Na zebraniu mówiła o oszczednosciach Wteatrze powstało wiele wysokich stanowisk np kierownicy zastepcy ich itd itp to sa oszczednosci raczej nie Moze jak miała na mysli dział techniczny CZY ktos widział gdzie chciała przeprowadzic krawcowe ja widziałem PIWNICA BEZ OKIEN SMRUD WILGOC I CIEMNOSC tam miały pracowac krawcowe Dobrze ze miały w koncu odwage powiedziały basta TO SA LUDZIE A NIE WOREK ZIEMNIAKÓW PANI DYREKTOR JAK BY NIE ICH PRACA CZESTO PO GODZINACH TO BY NIE BYŁO SZTUKI  TRAKTUJE SIE DZIAŁ TECHNICZNY W TEATRZE JAK ŚMIECIE

Nowa pani dyrektor gówno sie zna na zarzadzaniu Na zebraniu mówiła o oszczednosciach Wteatrze powstało wiele wysokich stanowisk np kierownicy zastepcy ich itd itp to sa oszczednosci raczej nie Moze jak miała na mysli dział techniczny CZY ktos widział gdzie chciała przeprowadzic krawcowe ja widziałem PIWNICA BEZ OKIEN SMRUD WILGOC I CIEMNOSC tam miały pracowac krawcowe Dobrze ze miały w koncu odwage powiedziały basta TO SA LUDZIE A NIE WOREK ZIEMNIAKÓW PANI DYREKTOR JAK BY NIE ICH PRACA CZESTO PO GODZINACH TO BY NIE BYŁO SZTUKI  TRAKT... rozwiń

Avatar
MAREK / 7 listopada 2015 o 14:58

Nowa pani dyrektor gówno sie zna na zarzadzaniu Na zebraniu mówiła o oszczednosciach Wteatrze powstało wiele wysokich stanowisk np kierownicy zastepcy ich itd itp to sa oszczednosci raczej nie Moze jak miała na mysli dział techniczny CZY ktos widział gdzie chciała przeprowadzic krawcowe ja widziałem PIWNICA BEZ OKIEN SMRUD WILGOC I CIEMNOSC tam miały pracowac krawcowe Dobrze ze miały w koncu odwage powiedziały basta TO SA LUDZIE A NIE WOREK ZIEMNIAKÓW PANI DYREKTOR JAK BY NIE ICH PRACA CZESTO PO GODZINACH TO BY NIE BYŁO SZTUKI  TRAKTUJE SIE DZIAŁ TECHNICZNY W TEATRZE JAK ŚMIECIE

Nowa pani dyrektor gówno sie zna na zarzadzaniu Na zebraniu mówiła o oszczednosciach Wteatrze powstało wiele wysokich stanowisk np kierownicy zastepcy ich itd itp to sa oszczednosci raczej nie Moze jak miała na mysli dział techniczny CZY ktos widział gdzie chciała przeprowadzic krawcowe ja widziałem PIWNICA BEZ OKIEN SMRUD WILGOC I CIEMNOSC tam miały pracowac krawcowe Dobrze ze miały w koncu odwage powiedziały basta TO SA LUDZIE A NIE WOREK ZIEMNIAKÓW PANI DYREKTOR JAK BY NIE ICH PRACA CZESTO PO GODZINACH TO BY NIE BYŁO SZTUKI  TRAKT... rozwiń

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 21:49
Pracowałem z Iwoną Sawulską wiele lat i uważam, że to znakomita spiewaczka, świetny muzyk i jesli jest równie zdolna w zarządzaniu i organizacji to Teatr Muzyczny w Lublinie będzie wkrótce w rozkwicie!!! - G. Bayer
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 16:12

to dopiero będzie KULtura! na poziomie Pożal sie Boże! Podobnie jak w FILHARMONII od lat amatorszczyna na stołku DYREKTORA!!!

A mówiłem, ze jedynie słuszny bo z psl-ejbu.

Avatar
iomal z pń / 21 sierpnia 2015 o 12:25

dobra decyzja nowa miotła może coś nowego wzniesie ,najlepiej człowiek związany   w Lublinie ,któremu załeży na dobrej uczciwej mądrej pracy bez wysokich apanaży .Czas spadochroniarzy powinien być eliminowany z mianowania i polityki na posła czy senatora tu jest Lublin ,budujmy mądrymi mieszkańcami kulture Sport polityke i wiedzę na uczelniach

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 11:07
Czy niektórzy dziennikarze tej gazety trochę myślą? Dlaczego do tekstu o teatrze muzycznym dodajecie zdjęcie filharmonii? przecież to k.... nie to samo tak ?
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 09:41
to dopiero będzie KULtura! na poziomie Pożal sie Boże! Podobnie jak w FILHARMONII od lat amatorszczyna na stołku DYREKTORA!!!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 08:55
Ooooo, jak pięknie wygląda Filharmonia po remoncie:))))!!! Nowa - stara Filharmonia i nowy - młody Dyrektor:)))!!!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 18:51
Kiedy wreszcie PIS przywróci to co zostało zniszczone w operze w lodzi przez dyr.Nowickiego.Ludzie z wieloletnim stażem i ogromnym doświadczeniem zostali wyrzuceni na bruk i do tej pory nikt o Nas poszkodowanych nie mówi.Żadnych odpraw,słowa dziękuję tak po prostu-won.Tylko caly czas słychać o pokrzywdzonych z TV.Czyżby????Oni nigdy biedy nie klepali -nie rozczulajmy się aż tak mocno.Jak robicie Panowid porządek to b.proszę nie zapomnieć o teatrach.
Avatar
PAWEŁ / 7 listopada 2015 o 15:02

TEZ BYŁEM I WIDZIAŁEM  ZGADZAM SIE ZE WSZYSTKIM Z tego co wiem to nawet pani dyrektor nie chciała zobaczyc nowe lokum działu technicznego BO JA TO NIE OBCHODZI

Avatar
MAREK / 7 listopada 2015 o 14:58

Nowa pani dyrektor gówno sie zna na zarzadzaniu Na zebraniu mówiła o oszczednosciach Wteatrze powstało wiele wysokich stanowisk np kierownicy zastepcy ich itd itp to sa oszczednosci raczej nie Moze jak miała na mysli dział techniczny CZY ktos widział gdzie chciała przeprowadzic krawcowe ja widziałem PIWNICA BEZ OKIEN SMRUD WILGOC I CIEMNOSC tam miały pracowac krawcowe Dobrze ze miały w koncu odwage powiedziały basta TO SA LUDZIE A NIE WOREK ZIEMNIAKÓW PANI DYREKTOR JAK BY NIE ICH PRACA CZESTO PO GODZINACH TO BY NIE BYŁO SZTUKI  TRAKTUJE SIE DZIAŁ TECHNICZNY W TEATRZE JAK ŚMIECIE

Nowa pani dyrektor gówno sie zna na zarzadzaniu Na zebraniu mówiła o oszczednosciach Wteatrze powstało wiele wysokich stanowisk np kierownicy zastepcy ich itd itp to sa oszczednosci raczej nie Moze jak miała na mysli dział techniczny CZY ktos widział gdzie chciała przeprowadzic krawcowe ja widziałem PIWNICA BEZ OKIEN SMRUD WILGOC I CIEMNOSC tam miały pracowac krawcowe Dobrze ze miały w koncu odwage powiedziały basta TO SA LUDZIE A NIE WOREK ZIEMNIAKÓW PANI DYREKTOR JAK BY NIE ICH PRACA CZESTO PO GODZINACH TO BY NIE BYŁO SZTUKI  TRAKT... rozwiń

Avatar
MAREK / 7 listopada 2015 o 14:58

Nowa pani dyrektor gówno sie zna na zarzadzaniu Na zebraniu mówiła o oszczednosciach Wteatrze powstało wiele wysokich stanowisk np kierownicy zastepcy ich itd itp to sa oszczednosci raczej nie Moze jak miała na mysli dział techniczny CZY ktos widział gdzie chciała przeprowadzic krawcowe ja widziałem PIWNICA BEZ OKIEN SMRUD WILGOC I CIEMNOSC tam miały pracowac krawcowe Dobrze ze miały w koncu odwage powiedziały basta TO SA LUDZIE A NIE WOREK ZIEMNIAKÓW PANI DYREKTOR JAK BY NIE ICH PRACA CZESTO PO GODZINACH TO BY NIE BYŁO SZTUKI  TRAKTUJE SIE DZIAŁ TECHNICZNY W TEATRZE JAK ŚMIECIE

Nowa pani dyrektor gówno sie zna na zarzadzaniu Na zebraniu mówiła o oszczednosciach Wteatrze powstało wiele wysokich stanowisk np kierownicy zastepcy ich itd itp to sa oszczednosci raczej nie Moze jak miała na mysli dział techniczny CZY ktos widział gdzie chciała przeprowadzic krawcowe ja widziałem PIWNICA BEZ OKIEN SMRUD WILGOC I CIEMNOSC tam miały pracowac krawcowe Dobrze ze miały w koncu odwage powiedziały basta TO SA LUDZIE A NIE WOREK ZIEMNIAKÓW PANI DYREKTOR JAK BY NIE ICH PRACA CZESTO PO GODZINACH TO BY NIE BYŁO SZTUKI  TRAKT... rozwiń

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 21:49
Pracowałem z Iwoną Sawulską wiele lat i uważam, że to znakomita spiewaczka, świetny muzyk i jesli jest równie zdolna w zarządzaniu i organizacji to Teatr Muzyczny w Lublinie będzie wkrótce w rozkwicie!!! - G. Bayer
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 16:12

to dopiero będzie KULtura! na poziomie Pożal sie Boże! Podobnie jak w FILHARMONII od lat amatorszczyna na stołku DYREKTORA!!!

A mówiłem, ze jedynie słuszny bo z psl-ejbu.

Avatar
iomal z pń / 21 sierpnia 2015 o 12:25

dobra decyzja nowa miotła może coś nowego wzniesie ,najlepiej człowiek związany   w Lublinie ,któremu załeży na dobrej uczciwej mądrej pracy bez wysokich apanaży .Czas spadochroniarzy powinien być eliminowany z mianowania i polityki na posła czy senatora tu jest Lublin ,budujmy mądrymi mieszkańcami kulture Sport polityke i wiedzę na uczelniach

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 11:07
Czy niektórzy dziennikarze tej gazety trochę myślą? Dlaczego do tekstu o teatrze muzycznym dodajecie zdjęcie filharmonii? przecież to k.... nie to samo tak ?
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 09:41
to dopiero będzie KULtura! na poziomie Pożal sie Boże! Podobnie jak w FILHARMONII od lat amatorszczyna na stołku DYREKTORA!!!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 08:55
Ooooo, jak pięknie wygląda Filharmonia po remoncie:))))!!! Nowa - stara Filharmonia i nowy - młody Dyrektor:)))!!!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra