czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Teatr w Budowie jak po grudzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2007, 11:25
Autor: Rafał Panas

Projekt umowy z fundacją Moniki i Janusza Palikota w sprawie dokończenia budowy Teatru w Budowie zatwierdził w środę zarząd województwa.

Podpisanie dokumentu najprawdopodobniej 8 listopada. Tyle dobrych informacji, bo zakończenie całej inwestycji opóźni się.

Zamienienie ruin szpecących serce Lublina w super nowoczesne Centrum Spotkania Kultur to sztandarowy projekt rządzącej w województwie koalicji PiS -PO. Fundacja Palikotów wyłoży pieniądze na konkurs architektoniczny na wykonanie Centrum, przede wszystkim da 40 tys. euro dla zwycięzcy, po 20 tys. euro dla architektów, które zajmą drugie, trzecie i czwarte miejsce i tyle samo dla wyróżnionej pracowni architektonicznej.

- Zarząd województwa zaakceptował w środę projekt umowy z fundacją Palikota - informuje Dorota Goluch rzecznik prasowa marszałka województwa. Podpisanie umowy najprawdopodobniej 8 listopada.

Jednak współpraca Palikota z zarządem województwa zgrzyta. Poseł naciska na przyspieszenie inwestycji. Centrum Spotkania Kultur miało być gotowe w 2010 roku. - Nie uda się dotrzymać tego terminu. Przy dobrym układzie inwestycję zakończymy w 2012 roku. Winne jest zbytnie przeciąganie procedur przez Urząd Marszałkowski - tłumaczy Wojciech Słotwiński pełnomocnik Palikota.

Partyjny kolega Palikota wicemarszałek Jacek Sobczak, który zajmuje się inwestycją tłumaczy: - Zrobiliśmy dużo, m. in. zleciliśmy przygotowanie ekspertyzy budowlanej Politechnice Lubelskiej, uporządkowaliśmy oraz zebraliśmy całą dokumentację.

Jednak nasze poczynania wstrzymuje procedura określenia pomocy publicznej. W dodatku wszystko przedłuża się przez zmianę rządu - tłumaczy Sobczak. Od wspomnianej procedury zależy ile ostatecznie dofinansowania z Unii Europejskiej trafi na Centrum Spotkania Kultur. Koszt dokończenia budynku szacowany jest na 32,7 mln euro, z czego 27,8 mln euro zapisano w Regionalnym Programie Operacyjnym jako dofinansowanie z Unii Europejskiej.

- Nie mówiono nam na początku o schematach pomocy publicznej. Gdybyśmy o tym wiedzieli, to poseł by nie zapowiedział zakończenia inwestycji w 2010 roku - stwierdza Słowiński.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!