niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Tego płotka miasto nie przeskoczy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 sierpnia 2007, 18:12

Część ogrodzenia Parku Saskiego nadal będzie obskurna i brzydka. Władze miasta na razie nie zamierzają nic z nim robić.

Mimo, że urzędnicy zapowiadali dokończyć ogrodzenie jeszcze w tym roku.
Nowa brama Ogrodu Saskiego to jedna z ostatnich dużych inwestycji w mieście. Budowa głównego wejścia do parku i 120-metrowego ogrodzenia sięgającego od pizzerii Piccolo do parkingu Akademii Medycznej kosztowała 600 tys. zł. Bramę i płot oddawano do użytku w grudniu.
Ratusz zapowiadał wtedy, że inwestycja będzie kontynuowana. W tym roku miała powstać dalsza część płotu - wzdłuż Al. Racławickich i ul. Długosza. - W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel ok. miliona zł - wyjaśnia Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta.
Tyle, że władze miasta zdjęły pieniądze na ogrodzenie z tegorocznego budżetu. - Dyskusja była naprawdę burzliwa - przekonuje Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina. - Uznaliśmy, że w mieście jest parę pilniejszych rzeczy niż płot ogrodu. Tym bardziej, że myśląc o jego budowie, musielibyśmy dołożyć jeszcze sporo pieniędzy.
Okazało się bowiem, że milion zł to za mało na dokończenie inwestycji. - Samo ogrodzenie to nie problem - dodaje Fic. - Ale pod ogrodzeniem jest mur oporowy, sięgający ok. metra w głąb ziemi. Jego stan jest fatalny i to od niego należałoby zacząć prace.

- Murek trzeba odkopać, solidnie zaizolować, a miejscami nawet przebudować - wyjaśnia wiceprezydent. To zwiększa koszty kilkukrotnie. - A przecież chcemy zrobić tę inwestycję porządnie.
Dlatego miejscy włodarze zdecydowali o podzieleniu budowy na etapy. W przyszłym roku miałby zostać wykonany pierwszy z nich. - Na przykład od Akademii Medycznej do kapliczki stojącej na wprost KUL-u - tłumaczy Fic. - To realny plan.
Nie wiadomo jednak, kiedy ratusz zajmie się samym ogrodem. Chodzi o remont alejek, oświetlenie i odnowę drzewostanu. Według szacunków, ma to pochłonąć ok. 5 milionów zł.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!