Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 czerwca 2014 r.
7:00
Edytuj ten wpis

Tej nocy Lublin nie zaśnie. Dziś Noc Kultury

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

To będzie już ósma Noc Kultury, wielka kulturalna uczta dla lublinian i turystów. Będą koncerty i wystawy, spektakle i gry komputerowe, filmy i spacery z przewodnikami. W sumie ponad 200 wydarzeń, a każde darmowe, podobnie jak darmowy będzie powrót do domów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Myślę, że artystów można liczyć w tysiącach - mówi Marcin Słowikowski z Warsztatów Kultury, które organizują wydarzenie. Wczoraj przy organizacji imprez uwijały się setki osób. To etatowi pracownicy placówek kulturalnych, firm obsługujących zaplecza techniczne, jak też około 150 wolontariuszy. Wszystko po to, by nic nie przeszkodziło artystom.

Po raz pierwszy ciężar imprez został przesunięty ze Starego Miasta w jego pobliże, głównie w rejony al. Unii Lubelskiej i Zamojskiej. Gdzie znajdą się główne punkty tegorocznej Nocy Kultury?

Pałac Sobieskich przy Bernardyńskiej to miejsce muzycznej sceny Gaby Kulki, w browarze będzie strefa Juniora Stressa z muzyką reggae, dancehall i hip-hopem, a przy Zamojskiej będzie kino z muzyką na żywo (graną na sprzęcie AGD). Kolejna scena stanie przy al. Unii Lubelskiej i będzie miejscem muzycznej bitwy ośmiu zespołów. - Oceniać będzie je widownia - mówi Rafał Chwała z Warsztatów Kultury.

Obok Targu pod Zamkiem będzie kino samochodowe, w którym dźwięk będziemy odbierać w radioodbiornikach aut. Obok stanie kolejna scena, na Błoniach obok Zamku zaroić ma się od instalacji artystycznych, a na Moście Kultury przy Zamojskiej będzie m.in. potańcówka z Czarnymi Lwami z Przedmieścia.

- To duże uproszczenie, bo po drodze można będzie spotkać dużo różnych rzeczy, będzie mnóstwo mniejszych punkcików, będą spacery tematyczne z przewodnikami z pl. Wolności. Swoje programy artystyczne przygotowało też osiem lokali Nocy Kultury: Cax Mafe, Czarna Owca, Incognito, Między Słowami, Publika, Rider's Pub, Sielsko Anielsko i U Szewca - wylicza Słowikowski.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie nockultury.pl oraz w punktach informacyjnych (m.in. przed Ratuszem). Takich folderów z mapą przygotowano aż 30 tysięcy.

W punktach informacyjnych niepełnosprawni będą mogli poprosić o pomoc wolontariusza w dotarciu na dane wydarzenie. Mogą też w tym celu dzwonić pod numer 513 301 065. W tym roku po raz pierwszy w miasto wyruszyć mają też patrole ochotników, które zwłaszcza osobom pijącym pod chmurką mają rozdawać gadżety zachęcające do trzeźwości.

Wszystkie atrakcje Nocy Kultury będą jak zwykle bezpłatne. Darmowa będzie też komunikacja nocna: linie N1, N2 i N3 będą aż do 3 w nocy kursować co kwadrans, a później ze zwykłą częstotliwością. Będzie też specjalna, bezpłatna linia "Sztuka” jeżdżąca co pół godziny z al. Unii Lubelskiej przez Zamojską, Królewską, Lubartowską i al. Tysiąclecia do al. Unii Lubelskiej.
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
basia / 8 czerwca 2014 o 02:01

Dziękujemy władzom że Lublin jest naszą Stolicą Kultury. Dzięki Prezydentowi i władzom możemy się cieszyć i szczycić z tak wielkiego święta jakim jest NOC KULTURY. Dziękujemy. Bez tych władz dawno bylibyśmy zaściankiem a nie tak rozwijającym się i kulturalnym miastem. Imprezy które się odbędą mogą są wspaniałe i w żadnym mieście w Polsce ich nie ma i nie będzie. Dziękujemy Panie Prezydencie i pana pracownikom zaangażowanym w tę "noc". Jest Pan naszym wzorem do naśladowania.

budu budu jest pan z naszego klubu ! A kto to mówi ? To ja panie prezydencie lublinianka z dziadowskiego miasta.Przedostatnie najbiedniejszego miasta wPolsce !
budu budu jest pan z naszego klubu ! A kto to mówi ? To ja panie prezydencie lublinianka z dziadowskiego miasta.Przedostatnie najbiedniejszego miasta wPolsce ! rozwiń
Avatar
ter / 8 czerwca 2014 o 01:50
Współczuję mojemu zięciowi ,ma służbę nocną .Biedny na macha się pałeczką !
Avatar
floyd / 7 czerwca 2014 o 20:53

Kolejna noc chałtury, Lublin to przeciez bardzo bogate miasto, które stac na wyrzucanie pieniędzy na prowincjonalną amatorszczyznę jedyni wygrani to knajpiarze i może oto w tym wszystkim chodzi

Avatar
Chemtrails Smugi Chemiczne / 7 czerwca 2014 o 19:35

Dziękujemy panie prezydencie że zabronił pan włączać syren ostrzegających przed białymi,wojskowymi ,nieoznakowanymi samolotami cysternami NATO.Właśnie w tej chwili dokonują oprysków na nieświadomych mieszkańców.Rozpylane jest Aluminium,Bar,Stront..itdPod przykrywką walki z globalnym ocieplenie.Pan prezydent Żuk bierze udział w spisku przeciwko ludności cywilnej.Boże chroń nas przed takim prezydentem.


Dziękujemy władzom że Lublin jest naszą Stolicą Kultury. Dzięki Prezydentowi i władzom możemy się cieszyć i szczycić z tak wielkiego święta jakim jest NOC KULTURY. Dziękujemy. Bez tych władz dawno bylibyśmy zaściankiem a nie tak rozwijającym się i kulturalnym miastem. Imprezy które się odbędą mogą są wspaniałe i w żadnym mieście w Polsce ich nie ma i nie będzie. Dziękujemy Panie Prezydencie i pana pracownikom zaangażowanym w tę "noc". Jest Pan naszym wzorem do naśladowania.

rozwiń
Avatar
150 / 7 czerwca 2014 o 17:48

 Czopek !!! Bez mydła w d..ę wchodzi .......

Avatar
Michał / 7 czerwca 2014 o 14:08

Dziękujemy władzom że Lublin jest naszą Stolicą Kultury. Dzięki Prezydentowi i władzom możemy się cieszyć i szczycić z tak wielkiego święta jakim jest NOC KULTURY. Dziękujemy. Bez tych władz dawno bylibyśmy zaściankiem a nie tak rozwijającym się i kulturalnym miastem. Imprezy które się odbędą mogą są wspaniałe i w żadnym mieście w Polsce ich nie ma i nie będzie. Dziękujemy Panie Prezydencie i pana pracownikom zaangażowanym w tę "noc". Jest Pan naszym wzorem do naśladowania.

Avatar
Sławek / 7 czerwca 2014 o 11:35

Nie podoba mi się wybór miejsc....

Avatar
śpiący / 7 czerwca 2014 o 11:32

Jednym słowem kultura piwna. Kiedyś wystarczały budki z piwem, teraz potrzebne są imprezy "kulturalne".

Avatar
Jagodziorz / 7 czerwca 2014 o 11:25

Juz Festiwal kolorów pokazał jak to jest z "kulturą"....a było to preludium do tego co ma być dzisiaj !!! Wrzaski, pijaństwo w każdej bramie itd....A dzisiaj dochodzi głosna muzyka i wariacje oraz pijaństwo.....Niezły "pasztet" przygotowało Miasto i Perła SA okolicznym mieszkancom !!! Tak  "trzymać" !!!

Avatar
Mzl / 7 czerwca 2014 o 08:31
Tylko miejsca w tym roku okropne i źle wybrane...
Avatar
basia / 8 czerwca 2014 o 02:01

Dziękujemy władzom że Lublin jest naszą Stolicą Kultury. Dzięki Prezydentowi i władzom możemy się cieszyć i szczycić z tak wielkiego święta jakim jest NOC KULTURY. Dziękujemy. Bez tych władz dawno bylibyśmy zaściankiem a nie tak rozwijającym się i kulturalnym miastem. Imprezy które się odbędą mogą są wspaniałe i w żadnym mieście w Polsce ich nie ma i nie będzie. Dziękujemy Panie Prezydencie i pana pracownikom zaangażowanym w tę "noc". Jest Pan naszym wzorem do naśladowania.

budu budu jest pan z naszego klubu ! A kto to mówi ? To ja panie prezydencie lublinianka z dziadowskiego miasta.Przedostatnie najbiedniejszego miasta wPolsce !
budu budu jest pan z naszego klubu ! A kto to mówi ? To ja panie prezydencie lublinianka z dziadowskiego miasta.Przedostatnie najbiedniejszego miasta wPolsce ! rozwiń
Avatar
ter / 8 czerwca 2014 o 01:50
Współczuję mojemu zięciowi ,ma służbę nocną .Biedny na macha się pałeczką !
Avatar
floyd / 7 czerwca 2014 o 20:53

Kolejna noc chałtury, Lublin to przeciez bardzo bogate miasto, które stac na wyrzucanie pieniędzy na prowincjonalną amatorszczyznę jedyni wygrani to knajpiarze i może oto w tym wszystkim chodzi

Avatar
Chemtrails Smugi Chemiczne / 7 czerwca 2014 o 19:35

Dziękujemy panie prezydencie że zabronił pan włączać syren ostrzegających przed białymi,wojskowymi ,nieoznakowanymi samolotami cysternami NATO.Właśnie w tej chwili dokonują oprysków na nieświadomych mieszkańców.Rozpylane jest Aluminium,Bar,Stront..itdPod przykrywką walki z globalnym ocieplenie.Pan prezydent Żuk bierze udział w spisku przeciwko ludności cywilnej.Boże chroń nas przed takim prezydentem.


Dziękujemy władzom że Lublin jest naszą Stolicą Kultury. Dzięki Prezydentowi i władzom możemy się cieszyć i szczycić z tak wielkiego święta jakim jest NOC KULTURY. Dziękujemy. Bez tych władz dawno bylibyśmy zaściankiem a nie tak rozwijającym się i kulturalnym miastem. Imprezy które się odbędą mogą są wspaniałe i w żadnym mieście w Polsce ich nie ma i nie będzie. Dziękujemy Panie Prezydencie i pana pracownikom zaangażowanym w tę "noc". Jest Pan naszym wzorem do naśladowania.

rozwiń
Avatar
150 / 7 czerwca 2014 o 17:48

 Czopek !!! Bez mydła w d..ę wchodzi .......

Avatar
Michał / 7 czerwca 2014 o 14:08

Dziękujemy władzom że Lublin jest naszą Stolicą Kultury. Dzięki Prezydentowi i władzom możemy się cieszyć i szczycić z tak wielkiego święta jakim jest NOC KULTURY. Dziękujemy. Bez tych władz dawno bylibyśmy zaściankiem a nie tak rozwijającym się i kulturalnym miastem. Imprezy które się odbędą mogą są wspaniałe i w żadnym mieście w Polsce ich nie ma i nie będzie. Dziękujemy Panie Prezydencie i pana pracownikom zaangażowanym w tę "noc". Jest Pan naszym wzorem do naśladowania.

Avatar
Sławek / 7 czerwca 2014 o 11:35

Nie podoba mi się wybór miejsc....

Avatar
śpiący / 7 czerwca 2014 o 11:32

Jednym słowem kultura piwna. Kiedyś wystarczały budki z piwem, teraz potrzebne są imprezy "kulturalne".

Avatar
Jagodziorz / 7 czerwca 2014 o 11:25

Juz Festiwal kolorów pokazał jak to jest z "kulturą"....a było to preludium do tego co ma być dzisiaj !!! Wrzaski, pijaństwo w każdej bramie itd....A dzisiaj dochodzi głosna muzyka i wariacje oraz pijaństwo.....Niezły "pasztet" przygotowało Miasto i Perła SA okolicznym mieszkancom !!! Tak  "trzymać" !!!

Avatar
Mzl / 7 czerwca 2014 o 08:31
Tylko miejsca w tym roku okropne i źle wybrane...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 62 8

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 4 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 17

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!