Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2016 r.
8:02

"Ten pan żąda ode mnie 405 tys. zł". Jak dzielnicowy radny „czyści” kamienicę w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
240 56 A A
fot. Dorota Awiorko
fot. Dorota Awiorko

Od lokatorów kamienicy przy ul. Skibińskiej 5 w Lublinie nowy właściciel nieruchomości żąda setek tysięcy złotych. Roszczenia Mariusza Kasprzaka, przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Kośminek, sięgają 10 lat wstecz.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Problemy lokatorów kamienicy przy ul.Skibińskiej 5, gdzie obecnie mieszka sześć osób, rozpoczęły się w maju. Wtedy nieruchomość zmieniła właściciela. Kamienicę kupił Mariusz Kasprzak, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kośminek.

Odszkodowanie za niszczenie mieszkań

Najpierw Kasprzak dał lokatorom 10 godzin na opuszczenie budynku (ze względu na zły stan budynku). Gdy tego nie zrobili zaczął żądać pieniędzy.

– Ten pan żąda ode mnie 405 tys. zł. Nie wiem na jakiej podstawie – mówi Danuta Janisz, która na Skibińskiej 5 mieszkała do czerwca. Wyniosła się, bo nie wytrzymała ciągłych wizyt i nowych żądań nowego właściciela. – Pierwszy raz przyszedł do kamienicy 11 maja. Powiedział, że będę musiała teraz płacić 1500 zł czynszu. Podczas kolejnej wizyty zażądał 240 tys. Powiedział, że rozmawiał z prawniczką i należy mu się odszkodowanie za to, że tu mieszkaliśmy i niszczyliśmy mieszkania. Przychodził kilka razy, zawsze osobiście, za każdym razem żądał pieniędzy.

Właściciel naliczył zaległości za pięć pomieszczeń, choć lokatorka zapewnia, że zajmowała 40-metrowe mieszkanie z dwoma pokojami i łazienką. – Tę łazienkę wyremontowałam za własne pieniądze – podkreśla.

Janisz mieszkała tu od 1983 r., teraz przebywa u rodziny. Jak twierdzi, na samym początku Kasprzak żądał od niej 50 tys.

– Powiedział, że pójdziemy do notariusza, ja mu dam 50 tys. i będzie po wszystkim. Nie miałam takich pieniędzy. Zaproponowałam, że mogę mu dać 20 tys., bo może tyle pożyczę – opowiada pani Danuta. – Jak zabierałam swoje rzeczy powiedział, że kradnę.

Zapłaćcie za 10 lat wstecz

Podobny problem ma pani Teresa, od której Mariusz Kasprzak żąda 162 tys. Zajmuje ona jeden, 17-metrowy pokój, ale w rachunku wystawionym przez przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Kośminek mowa jest o dwóch lokalach. Obecny właściciel nieruchomości ustalił jej czynsz w wysokości 750 zł.

Jak tłumaczy Jakub Szafrański z Lubelskiej Akcji Lokatorskiej, która pomaga mieszkańcom Skibińskiej 5, nowy właściciel nalicza lokatorom odszkodowanie za więcej niż jedno pomieszczenie, ponieważ nie uznaje numeracji mieszkań.

– Pan Kasprzak uważa, że lokale nie mają przypisanych numerów. Tam jest więcej lokali niż lokatorów, więc właściciel założył, że mieszkańcy korzystali z więcej niż jednego pomieszczenia. Prawda jest taka, że w pustym mieszkaniu odbywały się libacje i mieszkanki na własną rękę postanowiły je zamknąć.

Roszczenia nowego właściciela sięgają 10 lat wstecz. Z takiego okresu domaga się on zaległości czynszowych. Na rachunkach wystawionych lokatorkom czytamy, że odszkodowanie jest za „bezumowny najem w złej wierze”.

Chciałem się dogadać

– Wszystkie moje działania mają podstawę prawną – zapewnia Mariusz Kasprzak. – Sprawa jest w sądzie, jeśli ten uzna, że trzeba przeprowadzić eksmisję lub osoby dostaną mieszkanie socjalne to tak się stanie. Jedna z lokatorek zajmowała pięć pomieszczeń, w sumie 100 mkw., które podnajmowała. Przed wyprowadzeniem się powyrywała rury i okna z framugami, uszkodziła instalację elektryczną i belkę nośną przez co budynek może się zawalić. Zgłosiłem tę sytuację na policję.

Nowy właściciel nieruchomości zapewnia, że ze wszystkimi lokatorami chciał dojść do porozumienia.

– Na samej górze mieszka rodzina, która rzeczywiście nie ma gdzie się wyprowadzić. Zwróciłem się nawet w jej sprawie do pomocy społecznej. Chciałem, żeby pracownica MOPS pomogła im napisać pismo w sprawie mieszkania – tłumaczy.

Nie płacili to zapłacą

Według Kasprzaka, przez ostatnie 15 lat tylko jedna osoba płaciła czynsz. Pani Danuta tłumaczy, że w ostatnich latach mieszkańcy nie wiedzieli nawet komu mieliby płacić.

– Płaciliśmy czynsz córce poprzednich właścicieli, którzy zmarli. Potem przyjechała z Ameryki rodowita właścicielka i powiedziała, że nie powinniśmy jej płacić. Później nie było z nią żadnego kontaktu – opowiada Janisz. – W Urzędzie Miasta dowiedzieliśmy się, że powinnyśmy albo szukać właściciela, albo remontować na własną rękę.

To nie pierwsza kamienica przy Skibińskiej, którą kupił dzielnicowy radny. Wcześniej nabył budynek sąsiadujący z kamienicą nr 5. Jak tłumaczy, był to jeden z powodów, dla którego w maju kupił kolejną kamienicę.

– Ten budynek jest w fatalnym stanie, a ściana działowa jest wspólna. Kto mi spłaci mi kredyt, jak to wszystko runie? – pyta.

Sprawa kamienicy przy Skibińskiej została skierowana do sądu. Rozprawa o eksmisję odbędzie się 27 września.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
domi / 18 września 2016 o 13:08
+1
Żadnych umów lokatorzy nie mają. Nie płacili czynszu co najmniej od kilkunastu lat. Żadnego i nikomu. A pan K. nie ma praw do dochodzenia zaległego czynszu. Co najwyżej ostatnie 3 lata jako świadczenie periodyczne.
Avatar
gościu / 17 września 2016 o 22:41
+1
Pana już rozliczyli?
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 09:43
To jest właśnie PiS. Gdzie jest to Prawo i ta Sprawiedliwość?
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 23:06
dr Mariusz Kasprzak Szanowna Państwo, Na podstawie art. 31 ustawy Prawo Prasowe zwracam się z prośbą o opublikowanie sprostowania informacji zawartej w artykule w/w. Informacje te wprowadzają czytelników w błąd. Oto tekst sprostowania: „Informuję, że pozew o eksmisję został wniesiony do sądu po to, aby zabezpieczyć niektórym mieszkańcom możliwość ubiegania się o lokal zastępczy lub socjalny, ze względu na ich sytuację materialną. Nie jest prawdą, jakoby dokonałem podwyżki czynszu lokatorom kamienicy przy ul. Skibińskiej 5, bowiem nigdy takiego dokumentu nie wystawiłem. Z kolei odszkodowania, żądam jedynie od tych osób, które podnajmowały mieszkania. Dla przykładu Pani Danuta Janisz podnajmowała innym osobom ok. 50 m2, tj. 3 lokale mieszkalne. Jednocześnie informuję, że nakaz opuszczenia kamienicy podyktowany był moją troską o bezpieczeństwo lokatorów, bowiem dysponuję ekspertyzą biegłych, która wskazuje, że kamienica nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania i osoby ją zamieszkujące powinny natychmiast opuścić budynek, gdyż zagraża ich życiu i zdrowiu. Nadmieniam, że osoby zamieszkujące mieszkania przy ul. Skibińskiej 5 od 15 lat nie uiszczały czynszu poprzednim właścicielom budynku, którzy byli zastraszani. Uważam, że postawienie mnie w tak negatywnym świetle jest tylko i wyłącznie wynikiem zemsty najemców, którzy czerpali dochód z podnajmu, nie płacili czynszu i jeszcze zostali tym samym pozbawieni dodatkowego źródła dochodu. Niektóre z tych osób mają swoje domy i mieszkania tak jak Pani Janisz i jej syn (na podstawie zaświadczenie z Sądu Ksiąg Wieczystych). Ci państwo przed wyprowadzeniem dopuścili się zniszczenia mieszkań w następujący sposób tj. poprzecinana instalacja elektryczna, rury wodne zniszczone tak że trzeba od nowa kłaść nową instalację, zniszczona glazura w kuchni i łazience, wyrwane okna z ramami w taki sposób że została naruszona konstrukcja budynku.(ekspertyza biegłych sądowych z zakresu budownictwa) o całej tej sytuacji została powiadomiona Policja i Prokuratura która bada tę sprawę”.
dr Mariusz Kasprzak Szanowna Państwo, Na podstawie art. 31 ustawy Prawo Prasowe zwracam się z prośbą o opublikowanie sprostowania informacji zawartej w artykule w/w. Informacje te wprowadzają czytelników w błąd. Oto tekst sprostowania: „Informuję, że pozew o eksmisję został wniesiony do sądu po to, aby zabezpieczyć niektórym mieszkańcom możliwość ubiegania się o lokal zastępczy lub socjalny, ze względu na ich sytuację materialną. Nie jest prawdą, jakoby dokonałem podwyżki czynszu lokatorom kamienicy przy ul. Skibińsk... rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 21:54
Jaka ulica taki klimat patologia city lidzie sie tam na dziko wbijają do mieszkań a pod kamienicami stoją " extra fury" żenada!!!!
Avatar
gościu / 17 września 2016 o 22:39
szkoda ci ty brałeś a teraz już nie bierzesz 
Avatar
mieszkaniec Lublina / 17 września 2016 o 11:49
lokator napisał:
roszczenia właściciela słuszne!!  chcesz mieszkać to płać!! ja co miesiąc płacę 1000 zł czynszu i nie płaczę!! jeżeli nie płacisz, to pod płot!
Zapewne placisz tyle czynszu mieszkając np. w bloku przy ulicy Startowej, ale nie można porównać stanadardu bloku z wygodami i centralnym ogrzewaniem do standardu mieszkania przy ulicy Skibińskiej w walącym się starym domu. Nie siej więc głupiej propagady na łamach poważnego portalu
Avatar
mieszkaniec Lublina / 17 września 2016 o 11:44
Wstyd Panie Kasprzak! W swojej dzielnicy nie potrafił Pan zadbać o interesy mieszkańców, ale o swoje to się dba. Można by wyliczyć co było odrzucane i blokowane, ale nie będę wyliczać. Mieszkańcy rozliczą i więcej już nie wybiorą do Rady Dzielnicy w której tak dużo miał Pan do powiedzenia. Przy okazji można by zapytać kto z tej Rady tak bardzo lobbował by wykonać zbędną sygnalizację na ulicy Startowej, gdzie są tylko trzy bloki?
Avatar
Gość / 16 września 2016 o 06:43
człowiek który sprawuje funkcje publiczną nie powinien zajmować się jakim kolwiek biznesem albo w jedną albo w drugą . z takim gościem każdy zwykły człowiek jest skazany na porażkę to niesprawiedliwe i nie moralne aby osoba publiczna od biednych ludzi ządała tak ogromnego odszkodowania i to w dodatku nie prawnie . no ale dla polityka jest przecież inne prawo niż dla nas wszystkich. to jest straszne ze naszym krajem żądzą takie s***sy ny i złodzieje
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 22:35
Kupił z lokatorami to teraz za własne pieniądze niech tym lokatorom kupi mieszkania. Dość naciągania państwa czyli nas na koszty dla bogacenia się elementów kryminogennych. Nie ważne z jakiej są partii. wszak Min. Sprawiedliwości preferuje wszyscy równi wobec prawa. A swoja drogą prawo stanowi pierwszeństwo wykupu lokatorowi lokalu.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 09:43
To jest właśnie PiS. Gdzie jest to Prawo i ta Sprawiedliwość?
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 23:06
dr Mariusz Kasprzak Szanowna Państwo, Na podstawie art. 31 ustawy Prawo Prasowe zwracam się z prośbą o opublikowanie sprostowania informacji zawartej w artykule w/w. Informacje te wprowadzają czytelników w błąd. Oto tekst sprostowania: „Informuję, że pozew o eksmisję został wniesiony do sądu po to, aby zabezpieczyć niektórym mieszkańcom możliwość ubiegania się o lokal zastępczy lub socjalny, ze względu na ich sytuację materialną. Nie jest prawdą, jakoby dokonałem podwyżki czynszu lokatorom kamienicy przy ul. Skibińskiej 5, bowiem nigdy takiego dokumentu nie wystawiłem. Z kolei odszkodowania, żądam jedynie od tych osób, które podnajmowały mieszkania. Dla przykładu Pani Danuta Janisz podnajmowała innym osobom ok. 50 m2, tj. 3 lokale mieszkalne. Jednocześnie informuję, że nakaz opuszczenia kamienicy podyktowany był moją troską o bezpieczeństwo lokatorów, bowiem dysponuję ekspertyzą biegłych, która wskazuje, że kamienica nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania i osoby ją zamieszkujące powinny natychmiast opuścić budynek, gdyż zagraża ich życiu i zdrowiu. Nadmieniam, że osoby zamieszkujące mieszkania przy ul. Skibińskiej 5 od 15 lat nie uiszczały czynszu poprzednim właścicielom budynku, którzy byli zastraszani. Uważam, że postawienie mnie w tak negatywnym świetle jest tylko i wyłącznie wynikiem zemsty najemców, którzy czerpali dochód z podnajmu, nie płacili czynszu i jeszcze zostali tym samym pozbawieni dodatkowego źródła dochodu. Niektóre z tych osób mają swoje domy i mieszkania tak jak Pani Janisz i jej syn (na podstawie zaświadczenie z Sądu Ksiąg Wieczystych). Ci państwo przed wyprowadzeniem dopuścili się zniszczenia mieszkań w następujący sposób tj. poprzecinana instalacja elektryczna, rury wodne zniszczone tak że trzeba od nowa kłaść nową instalację, zniszczona glazura w kuchni i łazience, wyrwane okna z ramami w taki sposób że została naruszona konstrukcja budynku.(ekspertyza biegłych sądowych z zakresu budownictwa) o całej tej sytuacji została powiadomiona Policja i Prokuratura która bada tę sprawę”.
dr Mariusz Kasprzak Szanowna Państwo, Na podstawie art. 31 ustawy Prawo Prasowe zwracam się z prośbą o opublikowanie sprostowania informacji zawartej w artykule w/w. Informacje te wprowadzają czytelników w błąd. Oto tekst sprostowania: „Informuję, że pozew o eksmisję został wniesiony do sądu po to, aby zabezpieczyć niektórym mieszkańcom możliwość ubiegania się o lokal zastępczy lub socjalny, ze względu na ich sytuację materialną. Nie jest prawdą, jakoby dokonałem podwyżki czynszu lokatorom kamienicy przy ul. Skibińsk... rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 21:54
Jaka ulica taki klimat patologia city lidzie sie tam na dziko wbijają do mieszkań a pod kamienicami stoją " extra fury" żenada!!!!
Avatar
Gość / 18 września 2016 o 23:21
-1
Tak wygląda PiS
Avatar
domi / 18 września 2016 o 13:08
+1
Żadnych umów lokatorzy nie mają. Nie płacili czynszu co najmniej od kilkunastu lat. Żadnego i nikomu. A pan K. nie ma praw do dochodzenia zaległego czynszu. Co najwyżej ostatnie 3 lata jako świadczenie periodyczne.
Avatar
gościu / 17 września 2016 o 22:41
+1
Pana już rozliczyli?
Avatar
gościu / 17 września 2016 o 22:39
szkoda ci ty brałeś a teraz już nie bierzesz 
Avatar
mieszkaniec Lublina / 17 września 2016 o 11:49
lokator napisał:
roszczenia właściciela słuszne!!  chcesz mieszkać to płać!! ja co miesiąc płacę 1000 zł czynszu i nie płaczę!! jeżeli nie płacisz, to pod płot!
Zapewne placisz tyle czynszu mieszkając np. w bloku przy ulicy Startowej, ale nie można porównać stanadardu bloku z wygodami i centralnym ogrzewaniem do standardu mieszkania przy ulicy Skibińskiej w walącym się starym domu. Nie siej więc głupiej propagady na łamach poważnego portalu
Avatar
mieszkaniec Lublina / 17 września 2016 o 11:44
Wstyd Panie Kasprzak! W swojej dzielnicy nie potrafił Pan zadbać o interesy mieszkańców, ale o swoje to się dba. Można by wyliczyć co było odrzucane i blokowane, ale nie będę wyliczać. Mieszkańcy rozliczą i więcej już nie wybiorą do Rady Dzielnicy w której tak dużo miał Pan do powiedzenia. Przy okazji można by zapytać kto z tej Rady tak bardzo lobbował by wykonać zbędną sygnalizację na ulicy Startowej, gdzie są tylko trzy bloki?
Avatar
Gość / 16 września 2016 o 06:43
człowiek który sprawuje funkcje publiczną nie powinien zajmować się jakim kolwiek biznesem albo w jedną albo w drugą . z takim gościem każdy zwykły człowiek jest skazany na porażkę to niesprawiedliwe i nie moralne aby osoba publiczna od biednych ludzi ządała tak ogromnego odszkodowania i to w dodatku nie prawnie . no ale dla polityka jest przecież inne prawo niż dla nas wszystkich. to jest straszne ze naszym krajem żądzą takie s***sy ny i złodzieje
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 14 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 7 3

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 42 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!