Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2018 r.
6:40

Teraz nowa trybuna, potem przebudowa boiska. Rewolucja na stadionie Lublinianki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 8 A A
Nowa trybuna powstanie przed nasypem, na którym była trybuna betonowa
Nowa trybuna powstanie przed nasypem, na którym była trybuna betonowa (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Do końca marca gotowa ma być nowa trybuna stadionu Lublinianki. Taki termin wyznaczył Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który poszukuje już wykonawcy prac. W lipcu ma się natomiast rozpocząć przebudowa głównego boiska i budowa nowego, zadaszonego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowa trybuna pomieści 500 kibiców. – Będzie się składała z 3 sektorów, w każdym po 12 rzędów krzesełek – zapowiada Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, spółki zarządzającej stadionem na Wieniawie. – Trybuna powstanie po stronie budynku klubowego, przed nasypem, na którym była trybuna betonowa, w bezpośrednim sąsiedztwie boiska. Teren wokół zostanie uporządkowany, powstaną tam nowe schody i chodniki, całość będzie ogrodzona.

To kolejny etap prac wywalczonych przez sympatyków Lublinianki w głosowaniu nad podziałem budżetu obywatelskiego. Do tej pory udało się odnowić boiska treningowe, kupić sprzęt do ich konserwacji i wyburzyć betonowe trybuny. Wiosną ma być gotowy system nawadniania boiska, a przetarg na jego instalację został już rozstrzygnięty.

Do wykonania pozostanie jeszcze jeden z zeszłorocznych projektów, czyli wielofunkcyjne boisko ze sztuczną murawą pod zadaszeniem w formie namiotu. Ta inwestycja została przełożona na rok 2018 i powinna być wykonana wspólnie z kolejnymi pracami wywalczonymi w głosowaniu. MOSiR zapowiada, że weźmie się za to, gdy tylko gotowy będzie system nawadniający główne boisko, które będzie można wówczas przesunąć nieco bliżej ul. Leszczyńskiego.

– Prace związane z przesunięciem i renowacją płyty głównej, budową boiska ze sztuczną nawierzchnią pod namiotem i innymi elementami wybranymi do realizacji na 2018 r. zaczną się w maju i potrwają do połowy sierpnia – informuje rzecznik MOSiR. – Taki terminarz został uzgodniony wspólnie z Lublinianką tak, by na czas prowadzenia prac klub mógł odpowiednio zorganizować swoje treningi i mecze. Klub tak zmodyfikował harmonogram, żeby pod koniec rundy wiosennej więcej meczów rozegrać na wyjeździe.

Tegoroczne projekty budżetu obywatelskiego dotyczące stadionu na Wieniawie obejmują również wykonanie bieżni wokół odnowionego, przesuniętego boiska głównego, trybunę dla gości na około 150 miejsc, a także budynek magazynowy dla boiska z syntetyczną nawierzchnią oraz nowe przyłącza gazowe i energetyczne.

Rozbiórka stadionu Lublinianki [archiwum]

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 21:31
parafiaszarowola.pl
Avatar
LUBELAK / 2 stycznia 2018 o 11:36
WALKA! WALKA! WALKA! LU-BLI-NIAN-KA!!!
Avatar
~L / 2 stycznia 2018 o 09:46
Ciebie trzeba "zlikwidować" "barani łbie" a nie boisko. Będzie badał "biedny idiota" czy obiekt jest potrzebny Lubliniance, która ma w chwili 18 drużyn piłkarskich i jedne boisko meczowe.
Avatar
Co / 2 stycznia 2018 o 09:15
Wyleźli z chlewika zwolennicy wiadomej partii, przewodniej siły suwerena i w myśl zasady budują żle nie budują też źle, obrzucają wszystko nawozem naturalnym. No cóż, Dyktatura Ciemniaków.
Avatar
&speed / 2 stycznia 2018 o 11:26
-1
Co napisał:
Wyleźli z chlewika zwolennicy wiadomej partii, przewodniej siły suwerena i w myśl zasady budują żle nie budują też źle, obrzucają wszystko nawozem naturalnym. No cóż, Dyktatura Ciemniaków.
 No cóż szłyszę kwik dochodzący z chlewika wyznawców do niedawna nieomylnego jedynego wodza von donka ze stasi "niech bedzie tak jak było , tylko PO z PSL jest zdolne do "cudów""
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 07:47
-1
Najbiedniejszy region w Polsce woła o igrzyska i ..... sadzawki , teraz w ludowym, żebyśmy mieli gdzie swoje łzy ronić zbierać. Ty ślepy prezydencie ... to się nam trafiło jak ślepej kurze.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 07:37
-1
My chcemy Igrzysk, my chcemy igrzysk, my chcemu .... żuczku wysłuchaj naszych modlitw
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 07:19
-1
A po co? Zbadał kto czy potrzebne to boisko? Jakie koszty utrzymania? Czy może zarobić na siebie choć częściowo? Przewiduję że za parę lat trzeba będzie zlikwidować...
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 21:31
parafiaszarowola.pl
Avatar
LUBELAK / 2 stycznia 2018 o 11:36
WALKA! WALKA! WALKA! LU-BLI-NIAN-KA!!!
Avatar
&speed / 2 stycznia 2018 o 11:26
-1
Co napisał:
Wyleźli z chlewika zwolennicy wiadomej partii, przewodniej siły suwerena i w myśl zasady budują żle nie budują też źle, obrzucają wszystko nawozem naturalnym. No cóż, Dyktatura Ciemniaków.
 No cóż szłyszę kwik dochodzący z chlewika wyznawców do niedawna nieomylnego jedynego wodza von donka ze stasi "niech bedzie tak jak było , tylko PO z PSL jest zdolne do "cudów""
Avatar
~L / 2 stycznia 2018 o 09:46
Ciebie trzeba "zlikwidować" "barani łbie" a nie boisko. Będzie badał "biedny idiota" czy obiekt jest potrzebny Lubliniance, która ma w chwili 18 drużyn piłkarskich i jedne boisko meczowe.
Avatar
Co / 2 stycznia 2018 o 09:15
Wyleźli z chlewika zwolennicy wiadomej partii, przewodniej siły suwerena i w myśl zasady budują żle nie budują też źle, obrzucają wszystko nawozem naturalnym. No cóż, Dyktatura Ciemniaków.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 07:47
-1
Najbiedniejszy region w Polsce woła o igrzyska i ..... sadzawki , teraz w ludowym, żebyśmy mieli gdzie swoje łzy ronić zbierać. Ty ślepy prezydencie ... to się nam trafiło jak ślepej kurze.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 07:37
-1
My chcemy Igrzysk, my chcemy igrzysk, my chcemu .... żuczku wysłuchaj naszych modlitw
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 07:19
-1
A po co? Zbadał kto czy potrzebne to boisko? Jakie koszty utrzymania? Czy może zarobić na siebie choć częściowo? Przewiduję że za parę lat trzeba będzie zlikwidować...

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 124 13

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 81 6

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 4 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 8 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 3 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 19 5

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 88 23

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach