Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 stycznia 2018 r.
20:12

Teraz pozna go cała Polska. Super Zbieracz otwiera kebab. Pracował na to ponad 10 lat

1041 50 A A

Zaczynał od zbierania butelek, po latach doszedł do własnego biznesu. We wtorek oficjalnie swój lokal z kebabami otwiera w Lublinie Super Zbieracz, czyli Grzegorz Iżycki. Lubelskiego pasjonata poznała cała Polska: pisał o nim Fakt, mówił o nim Telexpress, Fakty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak pisaliśmy, Grzegorz Iżycki ma za sobą ponad 10 lat zbierania puszek i butelek, zwanych „kryształami”. Głównie na lubelskim miasteczku akademickim. Jest tam dobrze znany. Co więcej – jest też popularny w internecie, jego profil na Facebook’u polubiło niemal 18 tysięcy użytkowników.

– Cały czas jest w okolicy, a jeśli go nie widać, to wystarczy zadzwonić. Przyjedzie skuterkiem po „kryształy” nawet późno w nocy – mówi nam student Paweł, który regularnie korzysta z usług Super Zbieracza.

– Zbierałem i sprzedawałem te butelki przez lata. Nie piłem, nie paliłem, oszczędzałem. I odłożyłem cztery tysiące, za które przejąłem lokal. Nie jestem właścicielem, wynajmuję go, ale sprzęt i wszystko, co w środku, to moje.

W poniedziałek, dzień przed oficjalnym otwarciem, Grzegorz uwijał się jak w ukropie. – Jak to przed premierą – uśmiechał się. – Dopinamy ostatnie szczegóły. Dzisiaj będą drukowane szyldy z nowym logo. Później będziemy je wieszać, żeby wyrobić się ze wszystkim na otwarcie. Mamy trochę zawirowań, ale damy radę i ruszymy z nową marką Super Kebab – mówi z przekonaniem.

– Przepraszam, otwarte? – do lokalu wchodzi młody chłopak. – Na kebab przyszedłem, można zamówić? – dopytuje.

Michał mieszka w okolicy i od kolegów usłyszał, że na Jasnej otworzyli nowe miejsce. – No i że to pan Super Zbieracz prowadzi. Nie sądziłem, że naprawdę go tu spotkam. Ale ok., nie przeszkadzam, wpadnę jutro – obiecuje na pożegnanie.

– Kiedyś spotykałem się z ludźmi w całym mieście – mówi Grzegorz. – Byłem w każdej dzielnicy. Mam nadzieje, że od wtorku ten lokal będzie podobnie łączył ludzi, będzie miejscem, gdzie nie tylko będzie można zjeść, ale przede wszystkim spotkać się, porozmawiać. Zawsze staram się mieć taką ukrytą misję w tym, co robię.

Grzegorz mówi, że zbieranie butelek to był biznes, ale pomysł zaczął się od tego, żeby zrobić coś dla miasta. – Chciałem zwrócić uwagę na problem recyklingu. Zacząłem od śmieci, czyli puszek i butelek, których na miasteczku akademickim było aż za dużo. Teraz wierzę, że uda mi się dotrzeć do ludzi poprzez jedzenie. Przecież każdy lubi kebab, a podczas jedzenia tak miło się rozmawia.

Czy Super Zbieracz porzuci swoją dotychczasową profesję, z której był znany? – Oczywiście ze zbierania „kryształów” nie rezygnuję. Dalej jestem dostępny pod tym samym numerem telefonu. Tylko teraz, przyjeżdżając po butelki, mogę dowieźć coś ciepłego do jedzenia – zachęca.

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Leon z działek / 24 stycznia 2018 o 14:32
Dajecie się nabrać na taki bałach. Gość 4 tysiące to ma ale miesięcznie z tych butelek, popytajcie choćby na skupie na Zemborzyckiej. To nie jest jakiś dziadek co znajdzie 5 butelek na dzień i przez 10 lat odłożył 4 tysie:) Dobrze was kręci, a wy w to wierzycie. I za te 4000zł wyposażył lokal do kebaba + towar i jeszcze czynsz opłacił z góry pewnie z jakąś kaucją w centrum miasta. Redaktor mógłby najpierw posprawdzać zanim napiszę taki paszkwil.
Avatar
ss / 17 stycznia 2018 o 10:47
Dorobił się fortuny, nie ma co. Pierwsza lepsza gnida polityczna ma 3 razy tyle na miesiąc za pierdz.enie w stołek i pierdzielenie glupot a tu człowiek jeżdził dzień i noc i odwoził butelki do skupu żeby po 10 latach 4 tysie odłożyć. Zajebisty kraj.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 07:44
Ale desperat. Podziwiam.
Avatar
księgowy / 16 stycznia 2018 o 20:31
mercim napisał:
... czyli jakos sobie radzil 10 lat przezyl , a wszyscy wiedza ze na kazdym kroku sa jakies wydatki , wiec 4000 oszczednosci z jego rodzaju zarobkowania to i tak niezle. i ambicja . a to ze nieza***al na budowie to jego sprawa, niekady ma do tego predyspozycje i zdrowie i sily, niewiadomo tez jak z wyksztalceniem i kwalifikacjami zawodowymi . studenci sie teraz zala ze mgr maja a im zmywak na obczyznie proponuja. przynajmniej nie siedzial na *** bo mu sie od panstwa nalezy jak jest bezrobotny albo niezdolny do pracy....
mercim napisał:
a matki emeryturę a wczesniej pensję wliczyłeś ?
rozwiń
Avatar
mercim / 16 stycznia 2018 o 16:17
nie ma co sie dziwic ze tylko 4000zl przez 10 lat to wychodzi 33,33zł/mc czyli dziennie odkladal sobie do skarbonki ok 1 zł  czyli z 3 zebranych butelek po browarku. ale to jest ile odlozyl , ale przeciez przez te 10 lat tez cos jadl , mial jakies swoje wydatki, costam pisaliscie ze z matka mieszkal,moze jej sie dokladal do czynszu(tylko niech ktos zorientowany wytlumaczy te relacje z matka, co tam sie dzialo,jakas przemoc domowa czy co??? ) pozatym skuter w miedzyczasie kupil ,musial go tankowac. czyli jakos sobie radzil 10 lat przezyl , a wszyscy wiedza ze na kazdym kroku sa jakies wydatki , wiec 4000 oszczednosci z jego rodzaju zarobkowania to i tak niezle. i ambicja . a to ze nieza***al na budowie to jego sprawa, niekady ma do tego predyspozycje i zdrowie i sily, niewiadomo tez jak z wyksztalceniem i kwalifikacjami zawodowymi . studenci sie teraz zala ze mgr maja a im zmywak na obczyznie proponuja. przynajmniej nie siedzial na *** bo mu sie od panstwa nalezy jak jest bezrobotny albo niezdolny do pracy. moze lubil sie krecic wieczorami po skwerkach parkach , bo widzial ze pieniadz lezy, trzeba go tylko podniesc , a przy okazji rozmawiac z ludzmi itp. dawal sobie rade przez 10 lat zarobic na wydatki na zycie bieżace a do tego odkladal niby wychodzi ze 1zl dzienie sednio ale odkladal i nie przebalowal oszczednosci tylko myslal zeby inwestowac . coprawda z tym kebabem to mu nie wroze dlugiej przyszlosci ale cos robi a nie siedzi na panstwowym garnyszku.
nie ma co sie dziwic ze tylko 4000zl przez 10 lat to wychodzi 33,33zł/mc czyli dziennie odkladal sobie do skarbonki ok 1 zł  czyli z 3 zebranych butelek po browarku. ale to jest ile odlozyl , ale przeciez przez te 10 lat tez cos jadl , mial jakies swoje wydatki, costam pisaliscie ze z matka mieszkal,moze jej sie dokladal do czynszu(tylko niech ktos zorientowany wytlumaczy te relacje z matka, co tam sie dzialo,jakas przemoc domowa czy co??? ) pozatym skuter w miedzyczasie kupil ,musial go tankowac. czyli jakos sobie radzil 10 lat przezyl , ... rozwiń
Avatar
jacoob / 16 stycznia 2018 o 13:03
Nie lubię kebaba, ale przyjdę, coś zjem i zostawię napiwek. Człowiek powinien czuć, że warto mieć marzenia i konsekwentnie wcielać je w życie. POWODZENIA!
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 o 00:03
Zaraz sanepid przyjdzie po haracz.
Avatar
akbar / 14 stycznia 2018 o 15:53
Maniek napisał:
Ja tam polecam kebab od turka na przeciwko plazy . Bardzo miła obsługa może wygląda obskórnie ale i tak lepsze jedzenie niż w innych brandowych knajpach
popieram, kebab nazywa się Falfela z tego co pamiętam i jest naprzeciwko 5 LO. Prowadzi go Egipcjanin a nie Turek.
Avatar
hrabiaski / 14 stycznia 2018 o 09:32
undefined napisał:
czytając te komentarze utwierdzam się w tym że większość ludzi to zwykłe palanty które nadają się na roboli za 2000 pln. Dajcie spokój grześkowi jak wam nie pasuje jego kebab to idźcie do macdonalda na śmieciową kanapkę jak wam nie pasuje jego ekologiczne hobby to nie komentujcie tylko do roboty do łopaty albo miotły. Ja pierdzule przecież to w porządku facet i pewnie wie do czego służy wanna a wy przypomnijcie sobie jak śmierdzicie po fizycznej robocie, dzięki takim ludziom jak on coś się dzieje w tym zapyziałym lublinie i życzę mu powodzenia i mam nadzieję że będę miał kiedyś okazję go zapoznać osobiście. Pozdro Dario
 a ty co?!rozparcelowny hrabia?! robole?! zasrańcu,trzeba ci spóścić trochę krwi z nosa,i sprawdzić kolor! a tacy ludzie jak ty czy twój idol,są po prostu śmieszni!młody zdrowy chłop,zamiast wziąć się za robotę,to zbiera fajans!rzeczywiście jest kogo naśladować!
 a ty co?!rozparcelowny hrabia?! robole?! zasrańcu,trzeba ci spóścić trochę krwi z nosa,i sprawdzić kolor! a tacy ludzie jak ty czy twój idol,są po prostu śmieszni!młody zdrowy chłop,zamiast wziąć się za robotę,to zbiera fajans!rzeczywiście jest kogo naśladować! rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2018 o 06:01
PO takiej śmieciarskiej reklamia na PEWNO nie kupię tam kebaba. Kupić jak kupić ale zjeść to .....
Avatar
Leon z działek / 24 stycznia 2018 o 14:32
Dajecie się nabrać na taki bałach. Gość 4 tysiące to ma ale miesięcznie z tych butelek, popytajcie choćby na skupie na Zemborzyckiej. To nie jest jakiś dziadek co znajdzie 5 butelek na dzień i przez 10 lat odłożył 4 tysie:) Dobrze was kręci, a wy w to wierzycie. I za te 4000zł wyposażył lokal do kebaba + towar i jeszcze czynsz opłacił z góry pewnie z jakąś kaucją w centrum miasta. Redaktor mógłby najpierw posprawdzać zanim napiszę taki paszkwil.
Avatar
ss / 17 stycznia 2018 o 10:47
Dorobił się fortuny, nie ma co. Pierwsza lepsza gnida polityczna ma 3 razy tyle na miesiąc za pierdz.enie w stołek i pierdzielenie glupot a tu człowiek jeżdził dzień i noc i odwoził butelki do skupu żeby po 10 latach 4 tysie odłożyć. Zajebisty kraj.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 07:44
Ale desperat. Podziwiam.
Avatar
księgowy / 16 stycznia 2018 o 20:31
mercim napisał:
... czyli jakos sobie radzil 10 lat przezyl , a wszyscy wiedza ze na kazdym kroku sa jakies wydatki , wiec 4000 oszczednosci z jego rodzaju zarobkowania to i tak niezle. i ambicja . a to ze nieza***al na budowie to jego sprawa, niekady ma do tego predyspozycje i zdrowie i sily, niewiadomo tez jak z wyksztalceniem i kwalifikacjami zawodowymi . studenci sie teraz zala ze mgr maja a im zmywak na obczyznie proponuja. przynajmniej nie siedzial na *** bo mu sie od panstwa nalezy jak jest bezrobotny albo niezdolny do pracy....
mercim napisał:
a matki emeryturę a wczesniej pensję wliczyłeś ?
rozwiń
Avatar
mercim / 16 stycznia 2018 o 16:17
nie ma co sie dziwic ze tylko 4000zl przez 10 lat to wychodzi 33,33zł/mc czyli dziennie odkladal sobie do skarbonki ok 1 zł  czyli z 3 zebranych butelek po browarku. ale to jest ile odlozyl , ale przeciez przez te 10 lat tez cos jadl , mial jakies swoje wydatki, costam pisaliscie ze z matka mieszkal,moze jej sie dokladal do czynszu(tylko niech ktos zorientowany wytlumaczy te relacje z matka, co tam sie dzialo,jakas przemoc domowa czy co??? ) pozatym skuter w miedzyczasie kupil ,musial go tankowac. czyli jakos sobie radzil 10 lat przezyl , a wszyscy wiedza ze na kazdym kroku sa jakies wydatki , wiec 4000 oszczednosci z jego rodzaju zarobkowania to i tak niezle. i ambicja . a to ze nieza***al na budowie to jego sprawa, niekady ma do tego predyspozycje i zdrowie i sily, niewiadomo tez jak z wyksztalceniem i kwalifikacjami zawodowymi . studenci sie teraz zala ze mgr maja a im zmywak na obczyznie proponuja. przynajmniej nie siedzial na *** bo mu sie od panstwa nalezy jak jest bezrobotny albo niezdolny do pracy. moze lubil sie krecic wieczorami po skwerkach parkach , bo widzial ze pieniadz lezy, trzeba go tylko podniesc , a przy okazji rozmawiac z ludzmi itp. dawal sobie rade przez 10 lat zarobic na wydatki na zycie bieżace a do tego odkladal niby wychodzi ze 1zl dzienie sednio ale odkladal i nie przebalowal oszczednosci tylko myslal zeby inwestowac . coprawda z tym kebabem to mu nie wroze dlugiej przyszlosci ale cos robi a nie siedzi na panstwowym garnyszku.
nie ma co sie dziwic ze tylko 4000zl przez 10 lat to wychodzi 33,33zł/mc czyli dziennie odkladal sobie do skarbonki ok 1 zł  czyli z 3 zebranych butelek po browarku. ale to jest ile odlozyl , ale przeciez przez te 10 lat tez cos jadl , mial jakies swoje wydatki, costam pisaliscie ze z matka mieszkal,moze jej sie dokladal do czynszu(tylko niech ktos zorientowany wytlumaczy te relacje z matka, co tam sie dzialo,jakas przemoc domowa czy co??? ) pozatym skuter w miedzyczasie kupil ,musial go tankowac. czyli jakos sobie radzil 10 lat przezyl , ... rozwiń
Avatar
jacoob / 16 stycznia 2018 o 13:03
Nie lubię kebaba, ale przyjdę, coś zjem i zostawię napiwek. Człowiek powinien czuć, że warto mieć marzenia i konsekwentnie wcielać je w życie. POWODZENIA!
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 o 00:03
Zaraz sanepid przyjdzie po haracz.
Avatar
akbar / 14 stycznia 2018 o 15:53
Maniek napisał:
Ja tam polecam kebab od turka na przeciwko plazy . Bardzo miła obsługa może wygląda obskórnie ale i tak lepsze jedzenie niż w innych brandowych knajpach
popieram, kebab nazywa się Falfela z tego co pamiętam i jest naprzeciwko 5 LO. Prowadzi go Egipcjanin a nie Turek.
Avatar
hrabiaski / 14 stycznia 2018 o 09:32
undefined napisał:
czytając te komentarze utwierdzam się w tym że większość ludzi to zwykłe palanty które nadają się na roboli za 2000 pln. Dajcie spokój grześkowi jak wam nie pasuje jego kebab to idźcie do macdonalda na śmieciową kanapkę jak wam nie pasuje jego ekologiczne hobby to nie komentujcie tylko do roboty do łopaty albo miotły. Ja pierdzule przecież to w porządku facet i pewnie wie do czego służy wanna a wy przypomnijcie sobie jak śmierdzicie po fizycznej robocie, dzięki takim ludziom jak on coś się dzieje w tym zapyziałym lublinie i życzę mu powodzenia i mam nadzieję że będę miał kiedyś okazję go zapoznać osobiście. Pozdro Dario
 a ty co?!rozparcelowny hrabia?! robole?! zasrańcu,trzeba ci spóścić trochę krwi z nosa,i sprawdzić kolor! a tacy ludzie jak ty czy twój idol,są po prostu śmieszni!młody zdrowy chłop,zamiast wziąć się za robotę,to zbiera fajans!rzeczywiście jest kogo naśladować!
 a ty co?!rozparcelowny hrabia?! robole?! zasrańcu,trzeba ci spóścić trochę krwi z nosa,i sprawdzić kolor! a tacy ludzie jak ty czy twój idol,są po prostu śmieszni!młody zdrowy chłop,zamiast wziąć się za robotę,to zbiera fajans!rzeczywiście jest kogo naśladować! rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2018 o 06:01
PO takiej śmieciarskiej reklamia na PEWNO nie kupię tam kebaba. Kupić jak kupić ale zjeść to .....
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 4 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 6 1

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji – metody leczenia

Zaburzenia erekcji – metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim
Zdjęcia
galeria
film

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim 176 8

Maskotki, baloniki i znicze oraz ułożony na chodniku napis z imieniem Alfie - tak w środę późnym wieczorem wyglądało wejście do konsulatu brytyjskiego w Lublinie.

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem
film

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem 0 0

Zespół Zinedina Zidana przegrywał do przerwy z Bayernem Monachium, ale w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i to „Królewscy” są nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się w Kijowie

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?