czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Teresa Misiuk z rekomendacją na stanowisko lubelskiego kuratora oświaty

Dodano: 19 lutego 2016, 13:59

Teresa Misiuk
Teresa Misiuk

Oświata Teresa Misiuk będzie rekomendowana na stanowisko lubelskiego kuratora oświaty. Była jedną z czterech kandydatek, jakie wzięły udział w ogłoszonym przez wojewodę konkursie i jedyną, która spełniła wymogi formalne

Oprócz przewodniczącej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” swoje kandydatury zgłosiły: Ewa Zybała, Dorota Kutnik i Violetta Robaczewska, która ostatecznie nie przyszła na piątkowe przesłuchanie. Wszystkie trzy panie ostatecznie nie zostały dopuszczone do udziału w konkursie.

- Nie spełniły one wymogów formalnych. Błędy polegały na braku poświadczeniu zgodności dokumentów z oryginałem, bądź nieprzedstawieniu określonych dokumentów, które jednoznacznie wskazywałyby na doświadczenie zawodowe – mówi Jarosław Szymczyk, przewodniczący komisji ds. wyboru lubelskiego kuratora oświaty. - O wynikach konkursu niezwłocznie poinformujemy wojewodę lubelskiego i ministra edukacji narodowej, który podejmie ostateczną decyzję.

Za kandydaturą Teresy Misiuk głosowało siedmiu z ośmiu członków komisji, w skład której wchodzili przedstawiciele Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, ministerstwa i związków zawodowych.

O tym, że działaczka „Solidarności” jest poważnym kandydatem do objęcia funkcji kuratora pisaliśmy już w grudniu, jeszcze zanim został ogłoszony konkurs na to stanowisko.

- Mam świadomość, że stoimy w momencie przełomowym, bo planowane są duże zmiany w oświacie, które będą dotyczyły także sprawowania nadzoru pedagogicznego, a to jest kluczowe zadanie kuratora oświaty. Chcę to robić w mocnym powiązaniu z opisem rzeczywistej pracy szkół i wspomagania, co w ostatnim czasie było trochę pomijane – mówi Teresa Misiuk. – Kuratorowi przywrócono w ustawie utracone wcześniej kompetencje i teraz będzie miał rzeczywisty wpływ na tworzenie sieci szkół i ich funkcjonowanie. Zdaję sobie sprawę, ze kurator nie może tego realizować sam, jest tu potrzebna mocna współpraca z marszałkiem województwa, wojewodą, placówkami doskonalenia nauczycieli oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Kandydatka do pokierowania lubelskim kuratorium planuje też zmiany w strukturze organizacyjnej jednostki. – Potrzebna jest reorganizacja istniejących wydziałów, ale też zmiana usytuowania oddziałów zamiejscowych. Warto rozważyć powrót do delegatur, jak ma to miejsce w innych województwach. Mam jednak świadomość, że z wprowadzaniem tego typu zmian należy poczekać do momentu, kiedy zostanie napisany fragment ustawy o systemie oświaty, który mówi o sprawowaniu nadzoru pedagogicznego – mówi.

Obecnie lubelskim kuratorem oświaty jest Krzysztof Babisz. Działacz Platformy Obywatelskiej to stanowisko zajmuje od 2008 roku.

histeryk
Gość
Helena
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

histeryk
histeryk (20 lutego 2016 o 21:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co Pani kurator na likwidacje godzin karcianych? Czy z perspektywy kuratora podobnie jak zwiazkowca godziny pomicy dzieciom przez nauczycieli tez nie sa potrzebne? Ciekawe jakie teraz bedzie stanowisko ...

pytajcie NADPREZESA pani kurator będzie dla przykrywki

Rozwiń
Gość
Gość (20 lutego 2016 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co Pani kurator na likwidacje godzin karcianych? Czy z perspektywy kuratora podobnie jak zwiazkowca godziny pomicy dzieciom przez nauczycieli tez nie sa potrzebne? Ciekawe jakie teraz bedzie stanowisko ...
Rozwiń
Helena
Helena (20 lutego 2016 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pani Tereso bardzo bardzo bardzo prosimy aby Pani zabrała dyrektora Klimczaka, terrorystę i despotę, który szkolę traktuje jako własny folwark, stara zasada usunięcie przez awans

Co za dno to pisało? Jak można być tak prymitywnym i w formie obrzydliwego komentarza tak oczernić człowieka?

Rozwiń
Gość
Gość (20 lutego 2016 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kobieta, która od lat "robi' politykę z pewnością będzie ją dalej robić. W niełasce będą dyrektorzy z innego niż PIS nadania. A co do ewaluacji, to kwestia prawdziwej chęci szkół, by budować zaufanie rodziców i dzieci profesjonalizmem i realizacją zadań. do których szkoły są zobligowane. Jak zaświadczać chęć bycia z dziećmi, tworzenia warunków do ich rozwoju? ... Nauczycielstwo to powołanie. Związki zawodowe robią z niego jedynie zawód. Prawa pracownicze często mijają się z potrzebami dzieci !!!
Rozwiń
Gość
Gość (20 lutego 2016 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jak się czuje wasz bolek po ujawnieniu tych akt przez kiszczakową

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!