piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Test dla polskiego rządu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lutego 2007, 17:05

Związki Andrzeja Leppera z antysemicką uczelnią ukraińską, która przyznała wicepremierowi z Samoobrony tytuł honorowego profesora, oburzyły Żydów.

1 lutego w Kijowie, w tamtejszej uczelni MAUP (po polsku - Międzyregionalnej Akademii Zarządzania Personelem), zajmującej "kształceniem kadr”, słynącej ze swego antysemityzmu, szerzenia nienawiści rasowej i kwestionowania zbrodni Holocaustu, odbyła się impreza z udziałem liderów "Samoobrony” Andrzeja Leppera i Janusza Maksymiuka w rolach głównych. Lepper otrzymał tytuł honorowego profesora, a jego prawa ręka, Maksymiuk - doktorat honoris causa. Wywołało to oburzenie i protesty środowisk żydowskich.
Dyrektor Ligi Przeciw Zniesławianiu (ADL) Abraham Foxman stwierdził "explicite”, że polski rząd wchodzi w sytuację oczywistego testu, jak długo zamierza jeszcze tolerować w składzie koalicji partie, których przywódcy sprzymierzają się z siłami nienawiści wobec narodu żydowskiego.

W oświadczeniu wydanym przez ADL, czytamy, że ta wpływowa organizacja zajmująca się zwalczaniem w świecie wszelkich form nienawiści i zniesławiania z powodów rasowych, narodowościowych, religijnych czy kulturowych, wyraża potępienie dla faktu przyjęcia przez wicepremiera polskiego rządu "honorowej profesury” MAUP, w której w 2004 roku Lepper odebrał już doktorat honoris causa.
- Jest zniewagą, że wicepremier rządu Polski, kraju członkowskiego Unii Europejskiej akceptuje kolejną nagrodę z instytucji, która promuje antysemityzm [...] Jeszcze raz obejmując się z MAUP, Lepper umacnia swoją opinię, jako członek klubu takich fanatyków, jak rasista i antysemita David Duke, były przywódca Ku Klux Klanu i "zaprzeczasz” zbrodni Holocaustu, który tam naucza” - czytamy w przekazanym nam oświadczeniu ADL.
Liga Przeciw Zniesławianiu przypomina także, że w ubiegłym roku opublikowała specjalny raport "Poland: Democracy and The Challenge of Extremism”, wskazujący na poważne obawy związane z obecnością w polskiej koalicji sił ekstremistycznych, takich m.in. jak Samoobrona.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!