niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Test Trzecioklasisty 2015 OBUT. Odpowiedzi, pytania, arkusze

Dodano: 19 maja 2015, 10:08
Autor: dw

Test Trzecioklasisty trwa 45 minut
Test Trzecioklasisty trwa 45 minut

Test Trzecioklasisty 2015 OBUT piszą we wtorek uczniowie. Badanie składa się z dwóch części: j. polskiego i matematyki. Gdzie będą pytania i odpowiedzi?

OBUT to Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasisty, które co roku odbywa się w szkołach. Jednak nie we wszystkich. Szkoły nie muszą brać w nim udziału. Do OBUT zgłosiło się ponad 6 tys. szkół.

Co czeka uczniów? Trzecioklasiści będa musieli m.in. wykazać się umiejętnościami dodawani i dzielenia do 100. Czas na wypełnienie zadań będą mieli 45 minut.

Dobra wiadomość dla uczniów jest taka, że wyniku testu nie będą decydować o tym, czy zdał on do następnej klasy. Ma to być forma klasówki, dającej odpowiedź rodzicom i nauczycielom, jaką dziecko ma wiedzę i czy wie, jak ją wykorzystywać. Dlatego organizatorzy zaznaczają, by nie nazywać testu OBUT "egzaminem".

O tym co było, wyniki, arkusze z pytaniami i odpowiedzi z testu 2015 dostępne będą na stronie internetowej www.obut.edu.pl

SONDA
Liczba głosów: 652

Czy test trzecioklasisty powinien być obowiązkowy dla szkół?

15.18 %
Tak
82.21 %
Nie
2.61 %
Wszystko mi jedno
Gość
mąż
basia
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 czerwca 2015 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja z trzecioteścika dostałem szóche już nie długo do 4 klasy
Rozwiń
mąż
mąż (12 czerwca 2015 o 02:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Polak zawsze marzy, aby monitorować i naprawiać innych, zamiast zacząć od siebie. Dla kogo są dzisiaj autorytetem polscy naukowcy? Zwłaszcza ci od nauk humanistycznych...

Rozwiń
basia
basia (12 czerwca 2015 o 02:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Generalnie , chodzi o kasę. Firmuje to IBE, Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności itp. - wiadomo, kasa z Unii. Trzeba udowodnić za pomocą głupich testów, że dzieciaki polskie są niedouczone, tworzyć kolejne programy naprawcze i zarabiać ciężką kasę. Koło się kręci, koryto zawsze pełne. Ciekawe, czy np. w Finlandii tworzy się takie narzędzia badawcze i gnębi małych uczniów i ich nauczycieli. Powinna Kopacz zainteresować się towarzystwem mającym wpływy i układy w MEN. Ludzie, nie wierzcie pseudonaukowcom, chcącym dorobić na boku. Wasze dzieci są mądre. Wzywa się sześciolatki do szkoły, a potem bada testem o wpływie antybiotyków na ludzkość! To jawny szwindel! Kolejna PO - pieprzona afera.

Rozwiń
Aaa
Aaa (25 maja 2015 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po zapoznaniu się z testami, jako wychowawca klasy III,  przeżyłam wielki stres, rozczarowanie oraz bunt przeciwko twórcom "wielkiego sprawdzianu". Testy nijak się mają w odniesieniu do podstawy programowej, do założonego programu oraz do realizacji zadań z ćwiczeń przygotowanych przez wydawnictwa. Układający nie mają zielonego pojęcia o nauczaniu w klasach młodszych. Zadania na sprawdzianie z matematyki żywcem są przeniesione z "Kangura" czyli konkursu matematycznego dla dzieci najzdolniejszych. Natomiast test z edukacji polonistycznej powinni pisać przynajmniej piątoklasiści, a nie dzieci 9-letnie. Oczekujemy zmian w oświacie i w kierownictwie obutem.

Popieram ja i moje koleżanki , wychowawczynie klas III. Zadania typowo kangurowe!

Rozwiń
956
956 (20 maja 2015 o 00:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Testy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!