Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2012 r.
22:40
Edytuj ten wpis

Tłumy na Nabucco w Lublinie (zdjęcia)

0 36 A A

Hala Globus w Lublinie pękała w sobotę wieczorem w szwach. A wszystko przez operę "Nabucco”. W inscenizacji udział wzięło 8 solistów, 40 artystów chóru Teatru Muzycznego w Lublinie, 80 artystów Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej i Akademickiego Chóru Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, statyści. Na widowni zasiadło kilka tysięcy osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 29 grudnia 2012 o 19:02
[quote name='trzeźwiejszy wzrok' timestamp='1355783253' post='710786']
Kto nie dostał angażu? Dziewczyna, żona czy siostra?
[/quote]

kochanka .....

a kto pyta?
Avatar
trzeźwiejszy wzrok / 17 grudnia 2012 o 23:27
[quote name='trzeźwy wzrok' timestamp='1355352780' post='708594']
nalezy porownywac sie do najlepszych a nie do najgorszych lub w ogole cieszyc sie ze COS w ogole sie dzieje, to wlasnie dzieki takim gniotom lublin jest uznawany za zascianek i polske b. takie sa fakty. pieknie to brzmialo ale to zasluga choru solistow i orkiestry, a co z widowiskiem? czyms dla oka? za 800 tys to chyba barzdiej mozna sie postarac a nie sprawic stroje dla choru jak z jasełek i wyreżyserować ich snucie sie po scenie . i wsyztsko hucznie nazywa sie WIDOWISKIEM!!!! jak dla mnie jeden wielki przekret
[/quote]

Kto nie dostał angażu? Dziewczyna, żona czy siostra?
[quote name='trzeźwy wzrok' timestamp='1355352780' post='708594']
nalezy porownywac sie do najlepszych a nie do najgorszych lub w ogole cieszyc sie ze COS w ogole sie dzieje, to wlasnie dzieki takim gniotom lublin jest uznawany za zascianek i polske b. takie sa fakty. pieknie to brzmialo ale to zasluga choru solistow i orkiestry, a co z widowiskiem? czyms dla oka? za 800 tys to chyba barzdiej mozna sie postarac a nie sprawic stroje dla choru jak z jasełek i wyreżyserować ich snucie sie po scenie . i wsyztsko hu... rozwiń
Avatar
trzeźwy wzrok / 12 grudnia 2012 o 23:53
[quote name='Paulina Kowalczyk' timestamp='1353261293' post='695660']
Rozumiem, że "ja" wyreżyserował już tyle spektakli, w mniej niż trzy miesiące każdy (bo tylko tyle mieliśmy czasu), że wie co mówi. Na pewno czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Lublina i zdaje sobie sprawę z nakładu pracy, jakiego wymaga tego typu koncert. Z pewnością również zna się na akustyce hal sportowych i miliony udźwiękowień w życiu zrobił.
Szacunek - wydaje mi się - należy się każdemu, kto podejmuje działania umożliwiające innym poznanie czegoś nowego. Opera dla Lublina niewątpliwie jest nowością i miło mi, że mogłam się przyczynić do zadowolenia setek osób, które być może nigdy więcej nie będą miały okazji obejrzeć czegoś podobnego. Bo właśnie dzięki takim "chorym ambicjom" coś się jeszcze w tym smutnym mieście dzieje, a ludzie tacy jak pan/pani "ja" mogą sobie ulżyć wylewając oczyszczający jad.
[/quote]

nalezy porownywac sie do najlepszych a nie do najgorszych lub w ogole cieszyc sie ze COS w ogole sie dzieje, to wlasnie dzieki takim gniotom lublin jest uznawany za zascianek i polske b. takie sa fakty. pieknie to brzmialo ale to zasluga choru solistow i orkiestry, a co z widowiskiem? czyms dla oka? za 800 tys to chyba barzdiej mozna sie postarac a nie sprawic stroje dla choru jak z jasełek i wyreżyserować ich snucie sie po scenie . i wsyztsko hucznie nazywa sie WIDOWISKIEM!!!! jak dla mnie jeden wielki przekret
[quote name='Paulina Kowalczyk' timestamp='1353261293' post='695660']
Rozumiem, że "ja" wyreżyserował już tyle spektakli, w mniej niż trzy miesiące każdy (bo tylko tyle mieliśmy czasu), że wie co mówi. Na pewno czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Lublina i zdaje sobie sprawę z nakładu pracy, jakiego wymaga tego typu koncert. Z pewnością również zna się na akustyce hal sportowych i miliony udźwiękowień w życiu zrobił.
Szacunek - wydaje mi się - należy się każdemu, kto podejmuje działania umożl... rozwiń
Avatar
bunt / 24 listopada 2012 o 22:35
[quote name='meloman' timestamp='1353194507' post='695439']
Zamiast durnego i nikomu niepotrzebnego Centrum Spotkania Kultur, który ma być marketem kultury-czyli niczym, a koszty utrzymania ogromne powinni dokończyć Teatr w budowie jako Operę-Teatr Wielki. a tak rozpieprzyli widownię, unikalna obrotowa scenę, a kultura wysoka będzie okazjonalna-czyli np. w Globusie.
Wielkie widowiska zawsze omijały Lublin, bo nie ma gdzie tego wystawić. Zapotrzebowanie jak widać jest ogromne. ale kogo to interesuje? POlityków? Jednym z powodów dlaczego Lublin nie został Europejską Stolicą Kultury 2016 też był brak opery i wielkiej sali koncertowej z akustyką odpowiednia do muzyki klasycznej, ale to jakoś przemilczano?... Zresztą w nowej (o połowę mniejszej sali) CSK akustyka "będzie zmienna"-czyli nijaka i znowu na widowisko pójdziemy do sali gimnastycznej jak na Metropolię w XXI wieku przystało. Zaścianek wiejski. Nic więcej. Ale aspiracje-szczególnie te POityczne to mamy-czytaj "oni" mają.
Ciekawe, czy POlityczni zapłacili za bilet?.
[/quote]

człowieku, nie masz pojęcia o czym piszesz
najepiej wyjedź z Lublina jak ci tutaj tak źle
[quote name='meloman' timestamp='1353194507' post='695439']
Zamiast durnego i nikomu niepotrzebnego Centrum Spotkania Kultur, który ma być marketem kultury-czyli niczym, a koszty utrzymania ogromne powinni dokończyć Teatr w budowie jako Operę-Teatr Wielki. a tak rozpieprzyli widownię, unikalna obrotowa scenę, a kultura wysoka będzie okazjonalna-czyli np. w Globusie.
Wielkie widowiska zawsze omijały Lublin, bo nie ma gdzie tego wystawić. Zapotrzebowanie jak widać jest ogromne. ale kogo to interesuje? POlity... rozwiń
Avatar
kot / 22 listopada 2012 o 20:59
[quote name='chart' timestamp='1353195559' post='695440']
Dlaczego więcej jest zdjęć widowni, niż sceny?
[/quote]Dlatego Panie Rękas, byś nie pisał, że sala świeciła pustkami na przykład...
Avatar
Paulina Kowalczyk / 19 listopada 2012 o 14:43
A wie Pan, że nie rozumiem? Takiej megalomanii nie rozumiem i takiej wielkiej potrzeby chwalenia się wielkomiejskimi doświadczeniami. Gratuluję Panu obycia i tego, że tyle wspaniałych rzeczy Pan już w życiu widział. Gratuluję i chyba nawet trochę zazdroszczę. Gdyby był Pan łaskaw następne spektakle nagrywać, a potem w jakikolwiek sposób udostępnić - nawet na globusowej hali - to ja chętnie zapłacę panu 50 zł za bilet. Serdecznie żałuję, że stracił Pan pieniądze, za które przecież mógł kupić DVD i obejrzeć widowisko w nie tak spartańskich warunkach, ze swoim nagłośnieniem, przy blasku swojej lampki nocnej i w swoim (prawdopodobnie w innym niż niebieski kolorze) fotelu.
Ślę stosowne wyrazy...


[quote name='ja' timestamp='1353270446' post='695720']
po prostu wiele spektakli widziałem i kitu nie kupię Pani Paulino, a jeśli ktoś czegoś dobrego nie będzie miał okazji zobaczyć nie znaczy wcale, ze można mu wciskać byle co. To dla niego obraza, rozumie Pani?
[/quote]
A wie Pan, że nie rozumiem? Takiej megalomanii nie rozumiem i takiej wielkiej potrzeby chwalenia się wielkomiejskimi doświadczeniami. Gratuluję Panu obycia i tego, że tyle wspaniałych rzeczy Pan już w życiu widział. Gratuluję i chyba nawet trochę zazdroszczę. Gdyby był Pan łaskaw następne spektakle nagrywać, a potem w jakikolwiek sposób udostępnić - nawet na globusowej hali - to ja chętnie zapłacę panu 50 zł za bilet. Serdecznie żałuję, że stracił Pan pieniądze, za które przecież mógł kupić DVD i obejrzeć widowisko w nie tak spartańskich war... rozwiń
Avatar
Anna / 18 listopada 2012 o 23:38
Mnie się bardzo podobało.Zwłaszcza akustyka - wspaniałe głosy solistów i chórów -coś niesamowitego.Na dużych ekranach zbliżenia z głównej sceny i wyraźnie napisany tekst (siedziałam w 32 rzędzie).Duże przeżycie dla melomanów.Publiczność ogólnie nie wypadła źle, chociaż wychodzenie przed końcem i nie podziękowanie brawami za występ to dowód braku kultury sporej grupy ludzi.Teraz już tego nie uczą w szkołach zapewne, a po występach gwiazd dyskotekowych takie zachowanie nikomu nie przeszkadza.
Avatar
Bartosz / 18 listopada 2012 o 21:41
I jak się podobała sztuka w hali sportowej?
Spendowisko, ludzie w ciuchach (nie oddali do sztni)?
Ani to igrzyska ani kultura słowem chamówa.
Takie rzeczy wystawia się w teatrze a nie na lodowisu.
Avatar
ja / 18 listopada 2012 o 21:27
[quote name='Paulina Kowalczyk' timestamp='1353261293' post='695660']
Rozumiem, że "ja" wyreżyserował już tyle spektakli, w mniej niż trzy miesiące każdy (bo tylko tyle mieliśmy czasu), że wie co mówi. Na pewno czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Lublina i zdaje sobie sprawę z nakładu pracy, jakiego wymaga tego typu koncert. Z pewnością również zna się na akustyce hal sportowych i miliony udźwiękowień w życiu zrobił.
Szacunek - wydaje mi się - należy się każdemu, kto podejmuje działania umożliwiające innym poznanie czegoś nowego. Opera dla Lublina niewątpliwie jest nowością i miło mi, że mogłam się przyczynić do zadowolenia setek osób, które być może nigdy więcej nie będą miały okazji obejrzeć czegoś podobnego. Bo właśnie dzięki takim "chorym ambicjom" coś się jeszcze w tym smutnym mieście dzieje, a ludzie tacy jak pan/pani "ja" mogą sobie ulżyć wylewając oczyszczający jad.
[/quote]
po prostu wiele spektakli widziałem i kitu nie kupię Pani Paulino, a jeśli ktoś czegoś dobrego nie będzie miał okazji zobaczyć nie znaczy wcale, ze można mu wciskać byle co. To dla niego obraza, rozumie Pani?
[quote name='Paulina Kowalczyk' timestamp='1353261293' post='695660']
Rozumiem, że "ja" wyreżyserował już tyle spektakli, w mniej niż trzy miesiące każdy (bo tylko tyle mieliśmy czasu), że wie co mówi. Na pewno czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Lublina i zdaje sobie sprawę z nakładu pracy, jakiego wymaga tego typu koncert. Z pewnością również zna się na akustyce hal sportowych i miliony udźwiękowień w życiu zrobił.
Szacunek - wydaje mi się - należy się każdemu, kto podejmuje działania umożl... rozwiń
Avatar
piotr / 18 listopada 2012 o 21:11
[quote name='meloman' timestamp='1353194507' post='695439']
Zamiast durnego i nikomu niepotrzebnego Centrum Spotkania Kultur, który ma być marketem kultury-czyli niczym, a koszty utrzymania ogromne powinni dokończyć Teatr w budowie jako Operę-Teatr Wielki. a tak rozpieprzyli widownię, unikalna obrotowa scenę, a kultura wysoka będzie okazjonalna-czyli np. w Globusie.
Wielkie widowiska zawsze omijały Lublin, bo nie ma gdzie tego wystawić. Zapotrzebowanie jak widać jest ogromne. ale kogo to interesuje? POlityków? Jednym z powodów dlaczego Lublin nie został Europejską Stolicą Kultury 2016 też był brak opery i wielkiej sali koncertowej z akustyką odpowiednia do muzyki klasycznej, ale to jakoś przemilczano?... Zresztą w nowej (o połowę mniejszej sali) CSK akustyka "będzie zmienna"-czyli nijaka i znowu na widowisko pójdziemy do sali gimnastycznej jak na Metropolię w XXI wieku przystało. Zaścianek wiejski. Nic więcej. Ale aspiracje-szczególnie te POityczne to mamy-czytaj "oni" mają.
Ciekawe, czy POlityczni zapłacili za bilet?.
[/quote]
Ciekawe meloman jak byś skończył budowe tej ruiny jak to się sypało. Każdy inteligentny budowlaniec rozwalił by to w pył i postawił od nowa, gdyż wytrzymałość tej konstrukcji porządnie została naruszona przez te 30 lata warstwy zewnętrzne dodatkowo były zniszczone.
[quote name='meloman' timestamp='1353194507' post='695439']
Zamiast durnego i nikomu niepotrzebnego Centrum Spotkania Kultur, który ma być marketem kultury-czyli niczym, a koszty utrzymania ogromne powinni dokończyć Teatr w budowie jako Operę-Teatr Wielki. a tak rozpieprzyli widownię, unikalna obrotowa scenę, a kultura wysoka będzie okazjonalna-czyli np. w Globusie.
Wielkie widowiska zawsze omijały Lublin, bo nie ma gdzie tego wystawić. Zapotrzebowanie jak widać jest ogromne. ale kogo to interesuje? POlity... rozwiń
Avatar
gość / 29 grudnia 2012 o 19:02
[quote name='trzeźwiejszy wzrok' timestamp='1355783253' post='710786']
Kto nie dostał angażu? Dziewczyna, żona czy siostra?
[/quote]

kochanka .....

a kto pyta?
Avatar
trzeźwiejszy wzrok / 17 grudnia 2012 o 23:27
[quote name='trzeźwy wzrok' timestamp='1355352780' post='708594']
nalezy porownywac sie do najlepszych a nie do najgorszych lub w ogole cieszyc sie ze COS w ogole sie dzieje, to wlasnie dzieki takim gniotom lublin jest uznawany za zascianek i polske b. takie sa fakty. pieknie to brzmialo ale to zasluga choru solistow i orkiestry, a co z widowiskiem? czyms dla oka? za 800 tys to chyba barzdiej mozna sie postarac a nie sprawic stroje dla choru jak z jasełek i wyreżyserować ich snucie sie po scenie . i wsyztsko hucznie nazywa sie WIDOWISKIEM!!!! jak dla mnie jeden wielki przekret
[/quote]

Kto nie dostał angażu? Dziewczyna, żona czy siostra?
[quote name='trzeźwy wzrok' timestamp='1355352780' post='708594']
nalezy porownywac sie do najlepszych a nie do najgorszych lub w ogole cieszyc sie ze COS w ogole sie dzieje, to wlasnie dzieki takim gniotom lublin jest uznawany za zascianek i polske b. takie sa fakty. pieknie to brzmialo ale to zasluga choru solistow i orkiestry, a co z widowiskiem? czyms dla oka? za 800 tys to chyba barzdiej mozna sie postarac a nie sprawic stroje dla choru jak z jasełek i wyreżyserować ich snucie sie po scenie . i wsyztsko hu... rozwiń
Avatar
trzeźwy wzrok / 12 grudnia 2012 o 23:53
[quote name='Paulina Kowalczyk' timestamp='1353261293' post='695660']
Rozumiem, że "ja" wyreżyserował już tyle spektakli, w mniej niż trzy miesiące każdy (bo tylko tyle mieliśmy czasu), że wie co mówi. Na pewno czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Lublina i zdaje sobie sprawę z nakładu pracy, jakiego wymaga tego typu koncert. Z pewnością również zna się na akustyce hal sportowych i miliony udźwiękowień w życiu zrobił.
Szacunek - wydaje mi się - należy się każdemu, kto podejmuje działania umożliwiające innym poznanie czegoś nowego. Opera dla Lublina niewątpliwie jest nowością i miło mi, że mogłam się przyczynić do zadowolenia setek osób, które być może nigdy więcej nie będą miały okazji obejrzeć czegoś podobnego. Bo właśnie dzięki takim "chorym ambicjom" coś się jeszcze w tym smutnym mieście dzieje, a ludzie tacy jak pan/pani "ja" mogą sobie ulżyć wylewając oczyszczający jad.
[/quote]

nalezy porownywac sie do najlepszych a nie do najgorszych lub w ogole cieszyc sie ze COS w ogole sie dzieje, to wlasnie dzieki takim gniotom lublin jest uznawany za zascianek i polske b. takie sa fakty. pieknie to brzmialo ale to zasluga choru solistow i orkiestry, a co z widowiskiem? czyms dla oka? za 800 tys to chyba barzdiej mozna sie postarac a nie sprawic stroje dla choru jak z jasełek i wyreżyserować ich snucie sie po scenie . i wsyztsko hucznie nazywa sie WIDOWISKIEM!!!! jak dla mnie jeden wielki przekret
[quote name='Paulina Kowalczyk' timestamp='1353261293' post='695660']
Rozumiem, że "ja" wyreżyserował już tyle spektakli, w mniej niż trzy miesiące każdy (bo tylko tyle mieliśmy czasu), że wie co mówi. Na pewno czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Lublina i zdaje sobie sprawę z nakładu pracy, jakiego wymaga tego typu koncert. Z pewnością również zna się na akustyce hal sportowych i miliony udźwiękowień w życiu zrobił.
Szacunek - wydaje mi się - należy się każdemu, kto podejmuje działania umożl... rozwiń
Avatar
bunt / 24 listopada 2012 o 22:35
[quote name='meloman' timestamp='1353194507' post='695439']
Zamiast durnego i nikomu niepotrzebnego Centrum Spotkania Kultur, który ma być marketem kultury-czyli niczym, a koszty utrzymania ogromne powinni dokończyć Teatr w budowie jako Operę-Teatr Wielki. a tak rozpieprzyli widownię, unikalna obrotowa scenę, a kultura wysoka będzie okazjonalna-czyli np. w Globusie.
Wielkie widowiska zawsze omijały Lublin, bo nie ma gdzie tego wystawić. Zapotrzebowanie jak widać jest ogromne. ale kogo to interesuje? POlityków? Jednym z powodów dlaczego Lublin nie został Europejską Stolicą Kultury 2016 też był brak opery i wielkiej sali koncertowej z akustyką odpowiednia do muzyki klasycznej, ale to jakoś przemilczano?... Zresztą w nowej (o połowę mniejszej sali) CSK akustyka "będzie zmienna"-czyli nijaka i znowu na widowisko pójdziemy do sali gimnastycznej jak na Metropolię w XXI wieku przystało. Zaścianek wiejski. Nic więcej. Ale aspiracje-szczególnie te POityczne to mamy-czytaj "oni" mają.
Ciekawe, czy POlityczni zapłacili za bilet?.
[/quote]

człowieku, nie masz pojęcia o czym piszesz
najepiej wyjedź z Lublina jak ci tutaj tak źle
[quote name='meloman' timestamp='1353194507' post='695439']
Zamiast durnego i nikomu niepotrzebnego Centrum Spotkania Kultur, który ma być marketem kultury-czyli niczym, a koszty utrzymania ogromne powinni dokończyć Teatr w budowie jako Operę-Teatr Wielki. a tak rozpieprzyli widownię, unikalna obrotowa scenę, a kultura wysoka będzie okazjonalna-czyli np. w Globusie.
Wielkie widowiska zawsze omijały Lublin, bo nie ma gdzie tego wystawić. Zapotrzebowanie jak widać jest ogromne. ale kogo to interesuje? POlity... rozwiń
Avatar
kot / 22 listopada 2012 o 20:59
[quote name='chart' timestamp='1353195559' post='695440']
Dlaczego więcej jest zdjęć widowni, niż sceny?
[/quote]Dlatego Panie Rękas, byś nie pisał, że sala świeciła pustkami na przykład...
Avatar
Paulina Kowalczyk / 19 listopada 2012 o 14:43
A wie Pan, że nie rozumiem? Takiej megalomanii nie rozumiem i takiej wielkiej potrzeby chwalenia się wielkomiejskimi doświadczeniami. Gratuluję Panu obycia i tego, że tyle wspaniałych rzeczy Pan już w życiu widział. Gratuluję i chyba nawet trochę zazdroszczę. Gdyby był Pan łaskaw następne spektakle nagrywać, a potem w jakikolwiek sposób udostępnić - nawet na globusowej hali - to ja chętnie zapłacę panu 50 zł za bilet. Serdecznie żałuję, że stracił Pan pieniądze, za które przecież mógł kupić DVD i obejrzeć widowisko w nie tak spartańskich warunkach, ze swoim nagłośnieniem, przy blasku swojej lampki nocnej i w swoim (prawdopodobnie w innym niż niebieski kolorze) fotelu.
Ślę stosowne wyrazy...


[quote name='ja' timestamp='1353270446' post='695720']
po prostu wiele spektakli widziałem i kitu nie kupię Pani Paulino, a jeśli ktoś czegoś dobrego nie będzie miał okazji zobaczyć nie znaczy wcale, ze można mu wciskać byle co. To dla niego obraza, rozumie Pani?
[/quote]
A wie Pan, że nie rozumiem? Takiej megalomanii nie rozumiem i takiej wielkiej potrzeby chwalenia się wielkomiejskimi doświadczeniami. Gratuluję Panu obycia i tego, że tyle wspaniałych rzeczy Pan już w życiu widział. Gratuluję i chyba nawet trochę zazdroszczę. Gdyby był Pan łaskaw następne spektakle nagrywać, a potem w jakikolwiek sposób udostępnić - nawet na globusowej hali - to ja chętnie zapłacę panu 50 zł za bilet. Serdecznie żałuję, że stracił Pan pieniądze, za które przecież mógł kupić DVD i obejrzeć widowisko w nie tak spartańskich war... rozwiń
Avatar
Anna / 18 listopada 2012 o 23:38
Mnie się bardzo podobało.Zwłaszcza akustyka - wspaniałe głosy solistów i chórów -coś niesamowitego.Na dużych ekranach zbliżenia z głównej sceny i wyraźnie napisany tekst (siedziałam w 32 rzędzie).Duże przeżycie dla melomanów.Publiczność ogólnie nie wypadła źle, chociaż wychodzenie przed końcem i nie podziękowanie brawami za występ to dowód braku kultury sporej grupy ludzi.Teraz już tego nie uczą w szkołach zapewne, a po występach gwiazd dyskotekowych takie zachowanie nikomu nie przeszkadza.
Avatar
Bartosz / 18 listopada 2012 o 21:41
I jak się podobała sztuka w hali sportowej?
Spendowisko, ludzie w ciuchach (nie oddali do sztni)?
Ani to igrzyska ani kultura słowem chamówa.
Takie rzeczy wystawia się w teatrze a nie na lodowisu.
Avatar
ja / 18 listopada 2012 o 21:27
[quote name='Paulina Kowalczyk' timestamp='1353261293' post='695660']
Rozumiem, że "ja" wyreżyserował już tyle spektakli, w mniej niż trzy miesiące każdy (bo tylko tyle mieliśmy czasu), że wie co mówi. Na pewno czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Lublina i zdaje sobie sprawę z nakładu pracy, jakiego wymaga tego typu koncert. Z pewnością również zna się na akustyce hal sportowych i miliony udźwiękowień w życiu zrobił.
Szacunek - wydaje mi się - należy się każdemu, kto podejmuje działania umożliwiające innym poznanie czegoś nowego. Opera dla Lublina niewątpliwie jest nowością i miło mi, że mogłam się przyczynić do zadowolenia setek osób, które być może nigdy więcej nie będą miały okazji obejrzeć czegoś podobnego. Bo właśnie dzięki takim "chorym ambicjom" coś się jeszcze w tym smutnym mieście dzieje, a ludzie tacy jak pan/pani "ja" mogą sobie ulżyć wylewając oczyszczający jad.
[/quote]
po prostu wiele spektakli widziałem i kitu nie kupię Pani Paulino, a jeśli ktoś czegoś dobrego nie będzie miał okazji zobaczyć nie znaczy wcale, ze można mu wciskać byle co. To dla niego obraza, rozumie Pani?
[quote name='Paulina Kowalczyk' timestamp='1353261293' post='695660']
Rozumiem, że "ja" wyreżyserował już tyle spektakli, w mniej niż trzy miesiące każdy (bo tylko tyle mieliśmy czasu), że wie co mówi. Na pewno czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Lublina i zdaje sobie sprawę z nakładu pracy, jakiego wymaga tego typu koncert. Z pewnością również zna się na akustyce hal sportowych i miliony udźwiękowień w życiu zrobił.
Szacunek - wydaje mi się - należy się każdemu, kto podejmuje działania umożl... rozwiń
Avatar
piotr / 18 listopada 2012 o 21:11
[quote name='meloman' timestamp='1353194507' post='695439']
Zamiast durnego i nikomu niepotrzebnego Centrum Spotkania Kultur, który ma być marketem kultury-czyli niczym, a koszty utrzymania ogromne powinni dokończyć Teatr w budowie jako Operę-Teatr Wielki. a tak rozpieprzyli widownię, unikalna obrotowa scenę, a kultura wysoka będzie okazjonalna-czyli np. w Globusie.
Wielkie widowiska zawsze omijały Lublin, bo nie ma gdzie tego wystawić. Zapotrzebowanie jak widać jest ogromne. ale kogo to interesuje? POlityków? Jednym z powodów dlaczego Lublin nie został Europejską Stolicą Kultury 2016 też był brak opery i wielkiej sali koncertowej z akustyką odpowiednia do muzyki klasycznej, ale to jakoś przemilczano?... Zresztą w nowej (o połowę mniejszej sali) CSK akustyka "będzie zmienna"-czyli nijaka i znowu na widowisko pójdziemy do sali gimnastycznej jak na Metropolię w XXI wieku przystało. Zaścianek wiejski. Nic więcej. Ale aspiracje-szczególnie te POityczne to mamy-czytaj "oni" mają.
Ciekawe, czy POlityczni zapłacili za bilet?.
[/quote]
Ciekawe meloman jak byś skończył budowe tej ruiny jak to się sypało. Każdy inteligentny budowlaniec rozwalił by to w pył i postawił od nowa, gdyż wytrzymałość tej konstrukcji porządnie została naruszona przez te 30 lata warstwy zewnętrzne dodatkowo były zniszczone.
[quote name='meloman' timestamp='1353194507' post='695439']
Zamiast durnego i nikomu niepotrzebnego Centrum Spotkania Kultur, który ma być marketem kultury-czyli niczym, a koszty utrzymania ogromne powinni dokończyć Teatr w budowie jako Operę-Teatr Wielki. a tak rozpieprzyli widownię, unikalna obrotowa scenę, a kultura wysoka będzie okazjonalna-czyli np. w Globusie.
Wielkie widowiska zawsze omijały Lublin, bo nie ma gdzie tego wystawić. Zapotrzebowanie jak widać jest ogromne. ale kogo to interesuje? POlity... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 43

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!