Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2018 r.
9:34

To będzie pierwsza niedziela bez handlu. Czeka nas zakupowy chaos

128 47 A A
Saule Massalimova, właścicielka „Market Zana 64” w Lublinie, ma nadzieję, że zakaz otwarcia sklepów wielkopowierzchniowych przełoży się na wzrost dochodów małych sklepikarzy
Saule Massalimova, właścicielka „Market Zana 64” w Lublinie, ma nadzieję, że zakaz otwarcia sklepów wielkopowierzchniowych przełoży się na wzrost dochodów małych sklepikarzy (fot. Maciej Kaczanowski)

W najbliższą niedzielę zdecydowana większość sklepów przywita roztargnionych klientów zamkniętymi drzwiami. Otwarte będą mogły być tylko te placówki, za ladami których stanie ich właściciel. Na duże zakupy nie mamy jednak co liczyć

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przepisy o ograniczeniu handlu w niedziele przewidują, że od marca do końca roku sklepy będą otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że w dwie najbliższe niedzielę zakupów nie zrobimy. W kwietniu, z uwagi na Wielkanoc, handel będzie możliwy tylko w ostatni weekend miesiąca. Bez ograniczeń otwarte za to będą mogły być sklepy, w których sprzedaje właściciel.

– Zamieszanie jest duże. Klienci ciągle pytają, czy w niedzielę będzie można u nas zrobić zakupy – przyznaje Saule Massalimova, właścicielka „Market Zana 64”. – Zdecydowałam, że stanę za ladą. Dotychczas robiłam to tylko w święta, a teraz czekają mnie dodatkowo niedziele. Ale nie narzekam. W te dni mamy wielu klientów. To dobry dzień na handel. Odpocząć będę mogła kiedy indziej.

Massalimowa ma nadzieję, że zakaz otwarcia sklepów wielkopowierzchniowych przełoży się na wzrost dochodów małych sklepikarzy. – Wszyscy właściciele narzekają, że teraz bardzo trudno im związać koniec z końcem, bo klientów zabierają nam hipermarkety. Mamy nadzieję, że dzięki zakazowi handlu w niedzielę będzie można więcej zarobić – przyznaje. 

Do zakazu szykują się też duże sieci handlowe. – Klienci wiedzą już, że w niedzielę zakupów u nas nie zrobią, ale ciągle pytają o wydłużenie godzin pracy w piątki i soboty – przyznaje ekspedientka Aldika na Czechowie.

– W te dni będziemy pracować do godz. 23. Ludzie z dłuższych zakupów się cieszą, ale wśród załogi nastroje są złe. Nikogo nie obchodzi, w jaki sposób i o której dotrzemy do domu. Zamiast niedzielnego odpoczynku z rodziną, będę odsypiała pracę. Zarobki też będą teraz niższe przez niedzielny zakaz pracy.

Żeby uniknąć zamieszania, niektóre sieci handlowe, takie jak np. Biedronka, informują swoich klientów sms-ami o tym, że ich sklepy będą w niedzielę zamknięte. Inne, takie jak np. Lidl, reklamują się, zapraszając na dłuższe sobotnie zakupy – wszystkie sklepy tej niemieckiej sieci będą czynne w piątki i soboty do godz. 22.00.

Zgłoś swój sklep

Przedsiębiorco, staniesz za ladą swojego sklepu 11 marca? Czekamy na twoje zgłoszenie. Na ich podstawie stworzymy mapkę handlu niedzielnego ułatwiając klientom dotarcie do otwartych sklepów. Informacje prosimy przesyłać na adres redakcja@dziennikwschodni.pl lub dzwoniąc na nr 81 46-26-813

Czytaj więcej o:

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek W. / 6 marca 2018 o 10:28
+1
undefined napisał:
Moja rodzina będzie solidarna i nie będziemy chodzić w te dni do kościoła. Odpowiedzialność zbiorowa, którą odczuje także ksiądz, który też winien zamknąć kościół i jechać do przyjaciółki.
 To ty do kościoła chodzisz dla ksędza? To masz nieżle sprany łep.
Avatar
Han solo / 6 marca 2018 o 10:26
+1
undefined napisał:
Moja rodzina będzie solidarna i nie będziemy chodzić w te dni do kościoła. Odpowiedzialność zbiorowa, którą odczuje także ksiądz, który też winien zamknąć kościół i jechać do przyjaciółki.
 W ogóle nie musicie chodzić do kościoła, wierzyć, posyłać dzieci na religię, do komunii- też nie więc nie pluj jadem tylko dlatego, że w niedzielę siedzisz i pierdzisz z rodziną przed telewizorem a drugi zaiwania na kasie w markecie, żeby tobie było miło.
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 10:22
+1
Popieram zakaz handlu w niedziele. Jak większość czytelniczek
Avatar
Elvi / 6 marca 2018 o 10:11
+1
Bez przesady, wielka tragedia bo sklep w niedzielę zamknięty. A zrobić sobie zakupy w sobotę. Niezłe podejście tej pani: odpocznie kiedy indziej, a pracownik to już odpocząć nie musi. Zastanówcie się nad samotnym rodzicami, gdzie wszystkie szkoły, przeszkola są zamknięte. Co wtedy mają zrobić z dziećmi? Ciekawe czy Ci co tak ujadają sami pracują w niedziele. Ja tam do kościoła nie chodzę, pracuję od pn do pt ale w pełni popieram wolne niedziele 
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 10:26
Markiety zamknięte!!. Jak tu żyć?. Normalnie armagiedon.
Avatar
aa-antypo / 9 marca 2018 o 10:24
undefined napisał:
Juz widziałąm w LIDLU zmieniają godziny pracy pewnie teraz zap...od 5 rano do 24.00 i na jedno wyjdzie
 Głupota, durnota!. Już planuję wybieram się po zakupy do tych markietów "o 4,30 lub o23,30. To tylko tymczasowe straszenie pracowników. Ponieważ nie protestowali, że rząd zrobił im wolne.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 10:06
Czeka nas....armagiedon??.
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 21:49
Jaki chaos ? Czy za zamkniętymi drzwiami sklepu może być jakiś chaos ? Bałagan to tak ale chaos ?????
Avatar
:) / 6 marca 2018 o 21:38
undefined napisał:
A ja se wódkę i piwo kupie w sobote a zjem u super kebaba pysznego kebaba
 a potem spierz własną babe
Avatar
he / 6 marca 2018 o 21:36
Wolne soboty i niedziele. napisał:
Już wszyscy zapomnieli jak było: sobota sklepy Max do 15 niedziela każda wolna. Nikt nie nażekał rodzice bardziej ż dziećmi miały kontakt. Teraz dziecko jest samo sobie wychowywane nawet w niedzielę. Popieram zakaz.
 wyrzuć compa na smietnik ,analfabeto nie bedziesz smarował głupot z błedami,to mogą pasożycie czytać dzieci
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 10:26
Markiety zamknięte!!. Jak tu żyć?. Normalnie armagiedon.
Avatar
aa-antypo / 9 marca 2018 o 10:24
undefined napisał:
Juz widziałąm w LIDLU zmieniają godziny pracy pewnie teraz zap...od 5 rano do 24.00 i na jedno wyjdzie
 Głupota, durnota!. Już planuję wybieram się po zakupy do tych markietów "o 4,30 lub o23,30. To tylko tymczasowe straszenie pracowników. Ponieważ nie protestowali, że rząd zrobił im wolne.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 10:06
Czeka nas....armagiedon??.
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 21:49
Jaki chaos ? Czy za zamkniętymi drzwiami sklepu może być jakiś chaos ? Bałagan to tak ale chaos ?????
Avatar
:) / 6 marca 2018 o 21:38
undefined napisał:
A ja se wódkę i piwo kupie w sobote a zjem u super kebaba pysznego kebaba
 a potem spierz własną babe
Avatar
he / 6 marca 2018 o 21:36
Wolne soboty i niedziele. napisał:
Już wszyscy zapomnieli jak było: sobota sklepy Max do 15 niedziela każda wolna. Nikt nie nażekał rodzice bardziej ż dziećmi miały kontakt. Teraz dziecko jest samo sobie wychowywane nawet w niedzielę. Popieram zakaz.
 wyrzuć compa na smietnik ,analfabeto nie bedziesz smarował głupot z błedami,to mogą pasożycie czytać dzieci
Avatar
hehe / 6 marca 2018 o 21:34
undefined napisał:
Moja rodzina będzie solidarna i nie będziemy chodzić w te dni do kościoła. Odpowiedzialność zbiorowa, którą odczuje także ksiądz, który też winien zamknąć kościół i jechać do przyjaciółki.
 bravo ,własnie to samo postanowiłem
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 21:33
podziekujemy wam pisory watykanskie durnie ,przy urnach ,już niedługo
Avatar
zizuu / 6 marca 2018 o 16:21
Juz widziałąm w LIDLU zmieniają godziny pracy pewnie teraz zap...od 5 rano do 24.00 i na jedno wyjdzie
Avatar
Gość / 6 marca 2018 o 16:16
Juz widziałąm w LIDLU zmieniają godziny pracy pewnie teraz zap...od 5 rano do 24.00 i na jedno wyjdzie
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 4

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!