sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

 (Dorota Awiorko/Archiwum)
(Dorota Awiorko/Archiwum)

Noworodki, których szczątki odkryto przed miesiącem w Czerniejowie, urodziła ta sama kobieta. Według uzyskanych przez nas informacji wykazały to badania DNA. Prokuratura wczoraj nie chciała się na ten temat wypowiadać. Wyniki badań ma ujawnić dzisiaj.

Wyniki badań wykluczają część hipotez, które dotąd brały pod uwagę organy ścigania. Wczoraj były pilnie strzeżoną tajemnicą, o której wiedziało tylko wąskie grono
osób.
Dziennikowi udało się jednak dowiedzieć rzeczy najważniejszej: badania DNA wykazały, że noworodki były rodzeństwem. Informację tę potwierdziło kilka źródeł. Prokuratura na ten temat wczoraj milczała.
Do tej pory do publicznej wiadomości zostały podane tylko wstępne wyniki sekcji zwłok, którą przeprowadzono zaraz po odkryciu szczątków dzieci. Prokuratura informowała, wówczas, że noworodki nie były pięcioraczkami, lecz pochodziły z różnych porodów. Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej AM w Lublinie, twierdzili, że nic nie wskazuje na to, żeby dzieci urodziły się martwe. Nie stwierdzono żadnych obrażeń zewnętrznych, złamań czy ran, które wskazywałyby na przyczynę śmierci.
Czy matką noworodków była Jolanta Kowalczyk, kobieta, w której domu odkryto szczątki? Odpowiedź na to pytanie powinny przynieść dzisiejsze wyniki. Kobieta wyszła z domu kilka dni przed tym, jak odkryto szczątki i nie wiadomo, co się z nią stało.
Ostateczne rozwiązanie czerniejowskiej zagadki może nastąpić już w najbliższych dniach. Wyniki DNA pozwolą na odrzucenie niektórych hipotez, np. o prowadzeniu w Czerniejowie pokątnej praktyki akuszerskiej.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że w ostatnim czasie policja przebadała wykrywaczem kłamstw właściciela domu, w którym znaleziono szczątki oraz jednego z członków jego rodziny. Na przesłuchaniach mężczyzna twierdził, że nie wie, jak w jego domu znalazły się szczątki dzieci.

Szczątki noworodków

...odkryto 20 sierpnia. Były przechowywane w plastikowej beczce z kiszoną kapustą, która stała w piwnicy jednego z domów. Niczego nieświadome córki właścicieli domu wytoczyły ją na podwórko i tam wyrzuciły jej zawartość. Okazało się, że są w niej szczątki pięciorga dzieci: czterech chłopców i dziewczynki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!