Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2017 r.
20:06

To nie jest lubelska chupacabra. To dziwnie wyglądające zwierzę potrzebuje pomocy

99 9 A A

To dziwnie wyglądające zwierzę zostało zauważone w Lublinie przez kilka osób. Sygnały w tej sprawie trafiły także do Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Otrzymaliśmy tajemnicze zgłoszenie dotyczące stwora pojawiającego się na terenie miasta – piszą przedstawiciele LSOZ.

Według przekazanej im relacji zwierzę miało przypominać psa lub kota i mierzyć ok. 90 cm. Miało też być bardzo zwinne - wspinać się i przeskakiwać ogrodzenia.

Przedstawiciele fundacji udali się w miejsce, gdzie wcześniej zwierzę w Lublinie.

– Mieliśmy ogromne szczęście bowiem tajemniczy stwór pojawił się także. Na pierwszy rzut oka zwierzak mierzył o wiele mniej niż 90 cm i okazał się być... chorym lisem, który najwyraźniej potrzebuje pomocy – czytamy na stronie LSOZ.

Teraz przedstawiciele fundacji będą starali się odłowić lisa, aby skonsultować jego stan z weterynarzem i sprawdzić, czy jego wygląd ma związek ze złym stanem zdrowia.

>>> Czytaj także: Niech jakieś złamane psie serducho znajdzie dom. Zostało im tylko pół roku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 18:54
Cytat z Forum Przyroda: "Potocznie określa się na tą chorobę mianem parcha. Co prawda parch to trochę co innego, ale zwykło się określać wszystkie grzbiczne choroby skóry zwierząt futerkowych mianem parcha. Właściwa nazwa, choroby, która dotknęła obserwowanego przez Ciebie lisa to grzybica strzygąca. Choroba charakteryzuje się tworzeniem ognisk, gdzie włosy najpierw niszczeją a potem łamią się. Pozostaje skóra - często zrogowaciała, ze strupami lub podeszła ropą. Lis w zaawansowanym stadium tej choroby bardziej przypomina dużego szczura niż lisa. Ogon cienki, skóra ciemna, w różnych miejscach placki jeszcze niewypadłej sierści. Paskudna sprawa. Choróbka zaczyna się pojawiać najczęściej w okolicach twarzowych,potem na szyi nogach i ogonie. Jest to choroba zakaźna więc tam, gdzie lisów jest dużo, roznosi się szybko. Czasem widywałem jednego dnia po kilka tzw. parchatych lisów. Ale cóż, jakichś naturalnych wrogów lisy muszą mieć. Nie ma praktycznie wścieklizny, to chociaż grzybice toczą nasze rudzielce." W pełni popieram. Dodam, że choroba prowadzi do wycieńczenia organizmu, a często również do śmierci.
Cytat z Forum Przyroda: "Potocznie określa się na tą chorobę mianem parcha. Co prawda parch to trochę co innego, ale zwykło się określać wszystkie grzbiczne choroby skóry zwierząt futerkowych mianem parcha. Właściwa nazwa, choroby, która dotknęła obserwowanego przez Ciebie lisa to grzybica strzygąca. Choroba charakteryzuje się tworzeniem ognisk, gdzie włosy najpierw niszczeją a potem łamią się. Pozostaje skóra - często zrogowaciała, ze strupami lub podeszła ropą. Lis w zaawansowanym stadium tej choroby bardziej przypomina dużego szczura... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 07:45
Szyszko go zastrzeli i zbada czy jest zdrowy... :))
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 02:50
Ktoś mu futro zwinął.
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 00:01
To coś do lisa nie jest w ogóle podbne
Avatar
WAS / 2 września 2017 o 23:59
czy oby na pewno to lis? jakoś nie podobny... ***s://newsbook.pl/2016/11/16/chupacabra-zaatakowala-pod-sochaczew/
Avatar
olol / 2 września 2017 o 23:23
– Mieliśmy ogromne szczęście bowiem tajemniczy stwór pojawił się także.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 23:23
To jest LIS??? Jak to jest lis to ja jestem niedźwiedziem.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 21:19
"Przedstawiciele fundacji udali się w miejsce, gdzie wcześniej zwierzę w Lublinie" jak zwykle poziom pisania ŻENADA!!!! CZY KTOŚ TO CZYTA PRZED OPUBLIKOWANIEM????
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 21:15
A świstak zawija w sreberka. ;)
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 18:54
Cytat z Forum Przyroda: "Potocznie określa się na tą chorobę mianem parcha. Co prawda parch to trochę co innego, ale zwykło się określać wszystkie grzbiczne choroby skóry zwierząt futerkowych mianem parcha. Właściwa nazwa, choroby, która dotknęła obserwowanego przez Ciebie lisa to grzybica strzygąca. Choroba charakteryzuje się tworzeniem ognisk, gdzie włosy najpierw niszczeją a potem łamią się. Pozostaje skóra - często zrogowaciała, ze strupami lub podeszła ropą. Lis w zaawansowanym stadium tej choroby bardziej przypomina dużego szczura niż lisa. Ogon cienki, skóra ciemna, w różnych miejscach placki jeszcze niewypadłej sierści. Paskudna sprawa. Choróbka zaczyna się pojawiać najczęściej w okolicach twarzowych,potem na szyi nogach i ogonie. Jest to choroba zakaźna więc tam, gdzie lisów jest dużo, roznosi się szybko. Czasem widywałem jednego dnia po kilka tzw. parchatych lisów. Ale cóż, jakichś naturalnych wrogów lisy muszą mieć. Nie ma praktycznie wścieklizny, to chociaż grzybice toczą nasze rudzielce." W pełni popieram. Dodam, że choroba prowadzi do wycieńczenia organizmu, a często również do śmierci.
Cytat z Forum Przyroda: "Potocznie określa się na tą chorobę mianem parcha. Co prawda parch to trochę co innego, ale zwykło się określać wszystkie grzbiczne choroby skóry zwierząt futerkowych mianem parcha. Właściwa nazwa, choroby, która dotknęła obserwowanego przez Ciebie lisa to grzybica strzygąca. Choroba charakteryzuje się tworzeniem ognisk, gdzie włosy najpierw niszczeją a potem łamią się. Pozostaje skóra - często zrogowaciała, ze strupami lub podeszła ropą. Lis w zaawansowanym stadium tej choroby bardziej przypomina dużego szczura... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 07:45
Szyszko go zastrzeli i zbada czy jest zdrowy... :))
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 02:50
Ktoś mu futro zwinął.
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 00:01
To coś do lisa nie jest w ogóle podbne
Avatar
WAS / 2 września 2017 o 23:59
czy oby na pewno to lis? jakoś nie podobny... ***s://newsbook.pl/2016/11/16/chupacabra-zaatakowala-pod-sochaczew/
Avatar
olol / 2 września 2017 o 23:23
– Mieliśmy ogromne szczęście bowiem tajemniczy stwór pojawił się także.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 23:23
To jest LIS??? Jak to jest lis to ja jestem niedźwiedziem.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 21:19
"Przedstawiciele fundacji udali się w miejsce, gdzie wcześniej zwierzę w Lublinie" jak zwykle poziom pisania ŻENADA!!!! CZY KTOŚ TO CZYTA PRZED OPUBLIKOWANIEM????
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 21:15
A świstak zawija w sreberka. ;)
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 0

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 0

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 1

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 6

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 7

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 4

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.