niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

To rondo traktują jak tor do driftu. A okoliczni mieszkańcy nie mogą spać

Dodano: 11 kwietnia 2017, 19:05
Autor: drs

Nocne hałasy dobiegają z ronda zbudowanego przy okazji przedłużania al. Solidarności do granicy Lublina
Nocne hałasy dobiegają z ronda zbudowanego przy okazji przedłużania al. Solidarności do granicy Lublina (fot. Marcin Tarkowski / Piximo.pl)

Na nocny pisk opon skarżą się mieszkańcy domów stojących niedaleko ronda na Sławinie. Niektórzy kierowcy traktują rondo jak tor do driftu. Ich popisy nie raz kończyły się tu na znaku drogowym albo latarni. Mundurowi zapewniają, że będą się zajmować tą sprawą.

Nocne hałasy dobiegają z ronda zbudowanego przy okazji przedłużania al. Solidarności do granicy Lublina. Za rok ma tutaj dochodzić nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino.

Na razie węzeł drogowy jest używany w znikomym stopniu, bo służy za dojazd do ul. Jaśminowej i tylko jej mieszkańcy mają prawo tu wjeżdżać, nie licząc pojazdów obsługujących budowę nowej dwupasmówki. Ale nocą, gdy miasto śpi, jeżdżą tu również kierowcy, którzy wykorzystują rondo jak tor do driftu.

– Kolejną noc ktoś jeździ z poślizgiem opon po rondzie Sławin. Służby śpią a mieszkańcy nie mogą, bo po dzielnicy niemalże co noc, koło północy niesie się echo pisku opon – alarmuje nasz Czytelnik.

– Rzeczywiście, zjawisko powróciło, otrzymujemy takie zgłoszenia – przyznaje Andrzej Fijołek z lubelskiej policji. – Są to jednostkowe przykłady, że ktoś przyjeżdża, zakręci jedno, dwa kółka na ręcznym i odjeżdża. Nie było przypadku stałych wyścigów, albo zawodów w „paleniu gumy”. Nikt nie został tu zatrzymany, ani ukarany mandatem.

Nielegalne wyścigi odnotowywano tu w zeszłym roku. – Kilka razy musieliśmy naprawiać połamane wygrodzenia i znaki, raz skoszona została latarnia – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Gdy poprosiliśmy policję o interwencję w związku z nielegalnymi wyścigami samochodowymi, sytuacja się poprawiła. Wygląda na to, że trzeba będzie ponownie interweniować w komendzie.

Policja zapewnia, że nie jest bezczynna. – Nocne patrole w tym rejonie zajeżdżają na rondo, ale też nie stoją na nim przez całą noc – wyjaśnia Fijołek. – Zwłaszcza że rondo widać z daleka i nikt by się na nim nie pojawił.

Pomoc niewyspanym mieszkańcom obiecuje Straż Miejska. – Nasz patrol nocny będzie zaglądał w to miejsce – deklaruje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Będziemy monitorować je pod kątem wjazdu pojazdów nieuprawnionych za znak zakazu ruchu.

>>>

Zdjęcia: Marcin Tarkowski / Piximo.pl

Budowa przedłużenia ulicy Bohaterów Monte Cassino

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Zenek z Kitą
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 kwietnia 2017 o 11:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O co taka gówno burza, ludzie latami mieszkają przy ruchliwych szosach gdzie konkretny halas jest cała dobe, do tego smród i zagrożenie wypadkiem. Mają sie bawić w takich miejscach?
Rozwiń
Gość
Gość (14 kwietnia 2017 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a wystarczy postawić jakieś betonowe blokady i puścić ruch w obie strony tylko po części ronda, tak trudno coś wymyśleć urzędnikom biorącym za "myślenie" grubą kasę?
Rozwiń
Zenek z Kitą
Zenek z Kitą (13 kwietnia 2017 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ależ zapraszamy serdecznie, nabylim z sąsiadami już dwa worki takich specjalnych, fajnych gozdyków, będziem czekać naprzemiennie na rondzie pniaka. Tylko weźta chopy po cztery dojazdówki na jedną calibrę, bo możeta nie wyjechać z tego toru.
Rozwiń
Gość
Gość (13 kwietnia 2017 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobne, nocne, wielogodzinne, mocno zakrapiane imprezy odbywają się dość regularnie na strefie ekonomicznej. Pomimo zgłoszeń w czasie ich trwania na policję, nie ma interwencji. Łatwiej jest przecież wykazać się, ścigając staruszki po targu.
Rozwiń
Gość
Gość (13 kwietnia 2017 o 00:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O dziękuję za reklame nowego toru, zaprosze kolegów to wpadniemy zrobić terror.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!