poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Lublin

Tomograf jest, ale nie pracuje

Dodano: 7 lutego 2003, 20:39

Kosztował 1,15 mln złotych. Zrzuciły się na niego gminy, firmy i osoby prywatne. Ale pacjenci, zamiast badać się na miejscu, muszą jeździć do Lublina. Od prawie dwóch miesięcy tomograf komputerowy w puławskim szpitalu stoi zapakowany w skrzynie.

Urządzenie dostarczyła jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia niemiecka firma Siemens. Ma stanąć na oddziale radiologii puławskiego SP ZOZ. Ale na razie jego elementy przechowywane są w drewnianych skrzyniach. Najważniejszy element stoi w holu pogotowia ratunkowego.
Dlaczego tak drogi sprzęt, zamiast służyć pacjentom, nie jest wykorzystany?
– Jesteśmy w końcowej fazie procedury przetargowej na adaptację pomieszczeń. Potrzebne jest jednak finansowe wsparcie na szybkie zakończenie tych prac – wyjaśnia Jan Krysa, dyrektor SP ZOZ w Puławach.
Prawdopodobnie już niedługo miejscowy Urząd Miasta przekaże dodatkowe 100 tys. zł na adaptację pomieszczeń na oddziale radiologii. Całkowity koszt inwestycji nie powinien przekroczyć 1,4 mln zł.
W puławskim szpitalu leczonych jest każdego roku ponad 16 tys. dorosłych i dzieci. U około 2,5 tys. pacjentów wskazane jest wykonywanie badań metodą tomografii komputerowej. Chorzy z powiatu puławskiego przewożeni są do
Lublina. Wiąże się to z uciążliwościami i oczekiwaniem w kolejkach. – Tomograf będzie służył wszystkim tym, którzy będą ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia. Chcielibyśmy, aby pracownia tomografii komputerowej ruszyła na Wielkanoc – dodaje dyr. Krysa.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24