Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lutego 2010 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Tor kartingowy przeniesie się na wysypisko śmieci

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 104 A A

Miasto chce wyprowadzić tor kartingowy z ul. Zemborzyckiej. Na ryk silników od lat skarżą się mieszkańcy pobliskich bloków. Nowy obiekt miałby powstać poza miastem, a wraz z nim zbudowany może być też tor motocrossowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tor od lat uprzykrza życie mieszkańcom rozrastającego się osiedla Słoneczny Dom. Lokatorzy skarżą się na hałas. Obiekt powstał w latach 70. ubiegłego wieku. Ówczesny plan zagospodarowania terenu zakładał, że w "strefie hałasu” będą wyłącznie magazyny. Ale w 2003 r. radni zmienili plan, przeznaczając pobliskie grunty pod budowę mieszkań.

Tak zrodził się spór. Miłośnicy sportów motorowych twierdzą, że to ich miejsce. A lokatorzy chcą ciszy. – Zjeżdżają tu pojazdy z całej Polski, bo na innych torach robi się pomiar głośności. W Lublinie jeździ, kto chce – skarżył się już blisko rok temu Dariusz Malon, jeden z protestujących mieszkańców, gdy sprawa stanęła na sesji Rady Miasta.

Ratusz ma pomysł na rozwiązanie. Chce przenieść tor poza miasto. – Na teren dawnego wysypiska śmieci w Jawidzu – ujawnia Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Ziemia jest własnością gminy Lublin.

– W sumie mamy tam 17 ha w dwóch częściach przedzielonych drogą – mówi Krzysztof Żórawski, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Teraz wszystko zależy od władz gminy Spiczyn, w której leży dawne wysypisko. – Konsultacje z gminą i z mieszkańcami chcielibyśmy przeprowadzić jeszcze w tym roku, ale budowa raczej w tym roku nie nastąpi – stwierdza Wasilewski.

– Najprawdopodobniej radni musieliby zmienić plan zagospodarowania – przyznaje Mirosław Krzysiak, wójt Spiczyna. – Mamy taką niepisaną procedurę, że w razie kontrowersyjnej inwestycji w pierwszej kolejności pytamy mieszkańców. Jeśli nasi radni po planowanym spotkaniu z przedstawicielami Lublina uznają, że warto o tym dalej rozmawiać, zrobimy we wsi spotkanie z mieszkańcami.

– A niech będzie ten tor. Może się coś ruszy w okolicy – dodaje Bogdan Kowalczyk, mieszkaniec Jawidza. – Nie będzie mi to przeszkadzać, byle nie hałasowało – mówi Grzegorz Aniołkowski.

Władze Lublina deklarują, że tor spełni także te normy. – Ta nieruchomość leży z dala od siedzib ludzkich – zapewnia prezydent. Dlatego niewykluczone, że będzie tam mógł powstać również tor motocrossowy, którego brak doskwiera głównie zawodnikom osiągającego spore sukcesy lubelskiego klubu KM Cross. Pomysłów na jego lokalizację było już kilka, ale każdy wzbudzał protesty okolicznych mieszkańców, bo za każdym razem tor był zbyt blisko domów.

Komentarze 104

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 4 marca 2011 o 08:26
[quote name='Jola' timestamp='1267429160' post='241772']
Głośno od samochodzików ? - sobczak chce zbudować lotnisko w Świdniku z kierunkiem nalotów na Felin i dalej w kierunku zalewu - TO DOPIERO BĘDZIE HUK!!!! TOTALNA PARANIJA!!!!
[/quote]
jak się nie znasz - nie zabieraj głosu
Avatar
Rafał / 3 marca 2011 o 09:02
"Tor od lat uprzykrza życie mieszkańcom rozrastającego się osiedla Słoneczny Dom."

Nowobogaccy prostacy nie zauważyli toru jak się wprowadzali?
Avatar
Naomi / 25 marca 2010 o 15:32
Co Wy wszyscy z tym, że mieszkańcy chcą likwidacji toru. NIE mieszkańcy, tylko KSIĄDZ. Mieszkańcy mają tyle do powiedzenia co Żyd za okupacji.
Pozdro
Avatar
dla tetryków z osiedla / 23 marca 2010 o 16:34
Jakby to powiedzieć, policja ma to gdzieś - jak 90 % spraw w tym kraju. Jak nie złapiesz człowieka za rękę i nie podasz im go na tacy to nic z tego nie będzie. Nawet jeśli to zrobisz to i tak niejednokrotnie nic z tego nie ma. W każdym razie jak go ktoś złapie to "pokaże" mu każdy metr tego toru i to z bliska.

pzdr
Avatar
~polak~ / 20 marca 2010 o 15:53
Witam ponownie!

Nie nabieram wody w usta, po prostu nie odwiedzałem kilka dni tematu bo wszyscy jakoś ucichli. Panu też trochę czasu zajęła odpowiedź. Powiem szczerze, że gdyby jakiś kierowca w jakiś sposób doznał uszczerbku na zdrowiu czy nawet gorzej to nie czuł bym się odpowiedzialny ani nie miał wyrzutów sumienia. Nie moim pomysłem było rozlanie oleju, czy czegoś w tym rodzaju na torze. Od nikogo o tym nie słyszałem i sam nie zamierzam dociekać sprawcy. Od takich rzeczy mamy policję, to oni zajmują się śledztwem, nie sąsiedzi. Każdy odpowiada za siebie i za to co zrobi. Osoba odpowiedzialna zachowała się w sposób skandaliczny i nie pomyślała jakie mogą być następstwa swojego czynu. Proszę o nie przypisywanie tego zdarzenia wszystkim mieszkańcom, to jest niedorzeczne.

Jeśli chodzi o prędkość, mówi Pan, że 100-120 km/h to nie jest dużo. Biorąc pod uwagę sam tor to może i racja. Sam dawno tak szybko nie jechałem, bo uzbierało mi się parę punktów i się w końcu nauczyłem:) po mieście 50 poza 90, denerwuję tym ponad 80% kierowców (zdecydowana większość jeździ jak szalona po mieście), ale to nie mój cel wkurzać innych wolna jazdą. Trzymam się przepisów i unikam mandatów, jadąc szybciej wcale nie będę dużo wcześniej ale za to na pewno będę
Witam ponownie!

Nie nabieram wody w usta, po prostu nie odwiedzałem kilka dni tematu bo wszyscy jakoś ucichli. Panu też trochę czasu zajęła odpowiedź. Powiem szczerze, że gdyby jakiś kierowca w jakiś sposób doznał uszczerbku na zdrowiu czy nawet gorzej to nie czuł bym się odpowiedzialny ani nie miał wyrzutów sumienia. Nie moim pomysłem było rozlanie oleju, czy czegoś w tym rodzaju na torze. Od nikogo o tym nie słyszałem i sam nie zamierzam dociekać sprawcy. Od takich rzeczy mamy policję, to oni zajmują się śledztwem, nie są... rozwiń
Avatar
dla tetryków z osiedla / 17 marca 2010 o 23:12
Halo Panie polak, Pan też nabiera wody w usta?
Avatar
dla tetryków z osiedla / 17 marca 2010 o 09:54
Tak nie wasza sprawa, gdybyście stali po drugiej strony barykady to wtedy oczekiwalibyście odpowiedzi.
Jak coś wam nie na rękę to umywacie rączki i tyle. Dlatego każdy ma was gdzieś i nie zamierza rozmawiać
z ludźmi, którzy pod osłoną nocy niszczą cudza własność. Ten ktoś kto to zrobił powinien ponieść konsekwencje
i doskonale o tym wiecie , tylko łatwiej nabrać wody w usta i siedzieć cicho. To wy nie potraficie rozmawiać,
tylko chcecie to załatwić jakąś partyzantką. A co by było gdyby się ktoś wtedy zabił, przez waszą głupotę.
Na waszym miejscu sam bym znalazł tego kogoś, aby w razie czego miał kto odpowiadać jak sie zaczną
wami interesować inni.
Na torze prędkości nie są duże bo dochodzą do 100-120 km/h ale wystarczy to aby pozbawić kogoś życia,
jeśli ktoś nie opanuje pojazdu poprzez waszą głupotę - bo inaczej tego nazwać nie można.
Proszę sobie wyobrazić rodziców (żonę lub męża - bo kobiety tez trenują) tej osoby która zabijecie swoimi
działaniami, a która przyjechała po prostu potrenować. Tym bardziej powinno wam zależeć , aby znaleźć
tą osobę i każdą następną której taki tępy pomysł wpadnie do głowy.
Tak nie wasza sprawa, gdybyście stali po drugiej strony barykady to wtedy oczekiwalibyście odpowiedzi.
Jak coś wam nie na rękę to umywacie rączki i tyle. Dlatego każdy ma was gdzieś i nie zamierza rozmawiać
z ludźmi, którzy pod osłoną nocy niszczą cudza własność. Ten ktoś kto to zrobił powinien ponieść konsekwencje
i doskonale o tym wiecie , tylko łatwiej nabrać wody w usta i siedzieć cicho. To wy nie potraficie rozmawiać,
tylko chcecie to załatwić jakąś partyzantką. A co by było gdyby się ktoś wtedy zabił, przez was... rozwiń
Avatar
~polak~ / 11 marca 2010 o 18:46
Jak juz mówiłem, nie wiem kto to i nie zamierzam dociekać, nie moja sprawa:)
Avatar
dla tetryków z osiedla / 10 marca 2010 o 20:56
~polak~ napisał:
Tak też mozna. Jednak ciekawiej by było gdyby się ktoś przyznał

Myślę, że ciekawiej by było , gdybyście go wydali.
Avatar
~polak~ / 6 marca 2010 o 20:09
Tak też mozna. Jednak ciekawiej by było gdyby się ktoś przyznał
Avatar
jon / 4 marca 2011 o 08:26
[quote name='Jola' timestamp='1267429160' post='241772']
Głośno od samochodzików ? - sobczak chce zbudować lotnisko w Świdniku z kierunkiem nalotów na Felin i dalej w kierunku zalewu - TO DOPIERO BĘDZIE HUK!!!! TOTALNA PARANIJA!!!!
[/quote]
jak się nie znasz - nie zabieraj głosu
Avatar
Rafał / 3 marca 2011 o 09:02
"Tor od lat uprzykrza życie mieszkańcom rozrastającego się osiedla Słoneczny Dom."

Nowobogaccy prostacy nie zauważyli toru jak się wprowadzali?
Avatar
Naomi / 25 marca 2010 o 15:32
Co Wy wszyscy z tym, że mieszkańcy chcą likwidacji toru. NIE mieszkańcy, tylko KSIĄDZ. Mieszkańcy mają tyle do powiedzenia co Żyd za okupacji.
Pozdro
Avatar
dla tetryków z osiedla / 23 marca 2010 o 16:34
Jakby to powiedzieć, policja ma to gdzieś - jak 90 % spraw w tym kraju. Jak nie złapiesz człowieka za rękę i nie podasz im go na tacy to nic z tego nie będzie. Nawet jeśli to zrobisz to i tak niejednokrotnie nic z tego nie ma. W każdym razie jak go ktoś złapie to "pokaże" mu każdy metr tego toru i to z bliska.

pzdr
Avatar
~polak~ / 20 marca 2010 o 15:53
Witam ponownie!

Nie nabieram wody w usta, po prostu nie odwiedzałem kilka dni tematu bo wszyscy jakoś ucichli. Panu też trochę czasu zajęła odpowiedź. Powiem szczerze, że gdyby jakiś kierowca w jakiś sposób doznał uszczerbku na zdrowiu czy nawet gorzej to nie czuł bym się odpowiedzialny ani nie miał wyrzutów sumienia. Nie moim pomysłem było rozlanie oleju, czy czegoś w tym rodzaju na torze. Od nikogo o tym nie słyszałem i sam nie zamierzam dociekać sprawcy. Od takich rzeczy mamy policję, to oni zajmują się śledztwem, nie sąsiedzi. Każdy odpowiada za siebie i za to co zrobi. Osoba odpowiedzialna zachowała się w sposób skandaliczny i nie pomyślała jakie mogą być następstwa swojego czynu. Proszę o nie przypisywanie tego zdarzenia wszystkim mieszkańcom, to jest niedorzeczne.

Jeśli chodzi o prędkość, mówi Pan, że 100-120 km/h to nie jest dużo. Biorąc pod uwagę sam tor to może i racja. Sam dawno tak szybko nie jechałem, bo uzbierało mi się parę punktów i się w końcu nauczyłem:) po mieście 50 poza 90, denerwuję tym ponad 80% kierowców (zdecydowana większość jeździ jak szalona po mieście), ale to nie mój cel wkurzać innych wolna jazdą. Trzymam się przepisów i unikam mandatów, jadąc szybciej wcale nie będę dużo wcześniej ale za to na pewno będę
Witam ponownie!

Nie nabieram wody w usta, po prostu nie odwiedzałem kilka dni tematu bo wszyscy jakoś ucichli. Panu też trochę czasu zajęła odpowiedź. Powiem szczerze, że gdyby jakiś kierowca w jakiś sposób doznał uszczerbku na zdrowiu czy nawet gorzej to nie czuł bym się odpowiedzialny ani nie miał wyrzutów sumienia. Nie moim pomysłem było rozlanie oleju, czy czegoś w tym rodzaju na torze. Od nikogo o tym nie słyszałem i sam nie zamierzam dociekać sprawcy. Od takich rzeczy mamy policję, to oni zajmują się śledztwem, nie są... rozwiń
Avatar
dla tetryków z osiedla / 17 marca 2010 o 23:12
Halo Panie polak, Pan też nabiera wody w usta?
Avatar
dla tetryków z osiedla / 17 marca 2010 o 09:54
Tak nie wasza sprawa, gdybyście stali po drugiej strony barykady to wtedy oczekiwalibyście odpowiedzi.
Jak coś wam nie na rękę to umywacie rączki i tyle. Dlatego każdy ma was gdzieś i nie zamierza rozmawiać
z ludźmi, którzy pod osłoną nocy niszczą cudza własność. Ten ktoś kto to zrobił powinien ponieść konsekwencje
i doskonale o tym wiecie , tylko łatwiej nabrać wody w usta i siedzieć cicho. To wy nie potraficie rozmawiać,
tylko chcecie to załatwić jakąś partyzantką. A co by było gdyby się ktoś wtedy zabił, przez waszą głupotę.
Na waszym miejscu sam bym znalazł tego kogoś, aby w razie czego miał kto odpowiadać jak sie zaczną
wami interesować inni.
Na torze prędkości nie są duże bo dochodzą do 100-120 km/h ale wystarczy to aby pozbawić kogoś życia,
jeśli ktoś nie opanuje pojazdu poprzez waszą głupotę - bo inaczej tego nazwać nie można.
Proszę sobie wyobrazić rodziców (żonę lub męża - bo kobiety tez trenują) tej osoby która zabijecie swoimi
działaniami, a która przyjechała po prostu potrenować. Tym bardziej powinno wam zależeć , aby znaleźć
tą osobę i każdą następną której taki tępy pomysł wpadnie do głowy.
Tak nie wasza sprawa, gdybyście stali po drugiej strony barykady to wtedy oczekiwalibyście odpowiedzi.
Jak coś wam nie na rękę to umywacie rączki i tyle. Dlatego każdy ma was gdzieś i nie zamierza rozmawiać
z ludźmi, którzy pod osłoną nocy niszczą cudza własność. Ten ktoś kto to zrobił powinien ponieść konsekwencje
i doskonale o tym wiecie , tylko łatwiej nabrać wody w usta i siedzieć cicho. To wy nie potraficie rozmawiać,
tylko chcecie to załatwić jakąś partyzantką. A co by było gdyby się ktoś wtedy zabił, przez was... rozwiń
Avatar
~polak~ / 11 marca 2010 o 18:46
Jak juz mówiłem, nie wiem kto to i nie zamierzam dociekać, nie moja sprawa:)
Avatar
dla tetryków z osiedla / 10 marca 2010 o 20:56
~polak~ napisał:
Tak też mozna. Jednak ciekawiej by było gdyby się ktoś przyznał

Myślę, że ciekawiej by było , gdybyście go wydali.
Avatar
~polak~ / 6 marca 2010 o 20:09
Tak też mozna. Jednak ciekawiej by było gdyby się ktoś przyznał
Zobacz wszystkie komentarze 104

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 0 0

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 5 1

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 9 7

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 1

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 2

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 11

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 51 9

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 3

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 33

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 32 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!