Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2016 r.
19:14

Tornistry pełne uśmiechów. Najmłodsi dostali wyprawkę od piłkarek i piłkarzy (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora toma aa
0 5 A A

Piłkarze Górnika Łęczna i piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin byli wśród darczyńców, którzy włączyli się w ogólnopolską akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. Podczas finału na pl. Teatralnym w Lublinie przekazali najmłodszym szkolne wyprawki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na podobny gest zdecydowało się więcej znanych osób. Prezenty dla potrzebujących przygotowała m.in. para prezydencka oraz aktorzy Wojciech Malajkat i Katarzyna Żak, czy dziennikarze Rafał Patyra, Przemysław Babiarz i Krzysztof Ziemiec.

– Cały czas zachęcamy chętnych darczyńców, którzy dopiero usłyszeli o akcji, żeby się do niej włączyli. Można to zrobić przekazując darowiznę, albo przynosząc przygotowany plecak do naszego magazynu, bądź do swojej parafii – mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Podobne przedsięwzięcie po raz pierwszy organizuje archidiecezjalne Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W piątek w jednym z supermarketów w Lublinie dary zbierały piłkarki Górnika Łęczna.

– Tornistry z przyborami szkolnymi dla dzieci z naszej świetlicy będziemy zbierać jeszcze do połowy września. Będzie można je przynieść do naszego biura przy ul. Filaretów 7. Nasze stowarzyszenie działa również na płaszczyźnie parafii, w około 50 parafiach są oddziały, gdzie nasi członkowie też tę akcję przeprowadzają – mówi Paweł Lipka, koordynator akcjo „Zapakuj plecak”. Zebrane wyprawki mają trafić do 30 podopiecznych świetlicy prowadzonej przez KSM. 

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 12:38
i co jeszcze?!! 500 plus mało?! tu im daj , tam im daj.. z tych zasiłków wychodzi więcej niż 80% w woj.lubeslkim ma z pensji i uczciwej pracy od rana do nocy! tez juz nie angazuje sie w akcje charytatywne rzeczowe- wspieram tylko akcje ratujące życie i zdrowie...spotkalam niedawno babkę która nie chciała iść na szkolenie aktywizujące bo jak pojdzie i dostanie stypendium stażowe a potem robote to jej 500 plus zabiorą.
Avatar
emeryt - młodszy emeryt / 29 sierpnia 2016 o 07:02
Nie dam ani grosza. Dla patologii (bez urazy dla rodziców pracujących) z moich  podatków idą pieniądze. Wychowałem swoje dzieci pracując, czasami dorabiając po godzinach, aby zapewnić im np. możliwość nauki poza miejscem zamieszkania. Teraz tym leniom nie opłaca się pracować, bo po co jak mają więcej z zasiłków! Ale cóż partia kupiła sobie zwycięstwo w wyborach rozdając nasze pieniądze, takie czasy. Dalej patologia będzie na nich głosować - kobieta mająca troje dzieci każde od innego tatusia, młode małżeństwo - żadne z nich nie pracuje, tzn. tatuś pracuje, ale na czarno!! Ciekawe co będzie jak dzieci dorosną, skończą się zapomogi. Pewnie będą pobierać zapomogi dla siebie, niepracujących, nie mających z czego żyć starych ludzi. Natomiast emeryci otrzymają darmowe leki, tylko dlaczego dopiero od 75 roku życia, czy do tego wieku nie chorują, mają jakieś inne świadczenia? Chyba dlatego, że do 75 lat dużo z nich nie dożyje, bo nie stać ich na leki. Prezesie jak żyć, chce się powiedzieć, tylko po co?
Nie dam ani grosza. Dla patologii (bez urazy dla rodziców pracujących) z moich  podatków idą pieniądze. Wychowałem swoje dzieci pracując, czasami dorabiając po godzinach, aby zapewnić im np. możliwość nauki poza miejscem zamieszkania. Teraz tym leniom nie opłaca się pracować, bo po co jak mają więcej z zasiłków! Ale cóż partia kupiła sobie zwycięstwo w wyborach rozdając nasze pieniądze, takie czasy. Dalej patologia będzie na nich głosować - kobieta mająca troje dzieci każde od innego tatusia, młode małżeństwo - żadne z nich nie pracuje, tzn.... rozwiń
Avatar
ewa / 28 sierpnia 2016 o 21:15
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A coś Ty 500 plus teraz idzie na wyposażenie domu trzeba wymienić pralkę lodówka remont a po co wydawać na przybory do szkoły jak można dalej płakać ze to tyle kosztuje że kasy nie mają i po co iść do pracy lepiej żebrać dalej...
żeby tylko na wyposażenie domu, a piwo, papierosy i wóda też kosztują, a do pracy to tylko głupcy chodzą tak mi powiedział  jeden   rodziców z wielodzietnej rodziny. No i faktycznie jak patrze na to ile zarabiam 1400 zł po 36 latach pracy, to faktycznie, że jestem z jednym z tych pracujących głupców, bo zamiast narodzić dzieci i chodzić i płakać jaka to ja biedna a jeszcze narodzić z pijakiem to ja głupia za jałmużnę zapieprzam na siebie nie mając dzieci, bo mnie nie stać.
żeby tylko na wyposażenie domu, a piwo, papierosy i wóda też kosztują, a do pracy to tylko głupcy chodzą tak mi powiedział  jeden   rodziców z wielodzietnej rodziny. No i faktycznie jak patrze na to ile zarabiam 1400 zł po 36 latach pracy, to faktycznie, że jestem z jednym z tych pracujących głupców, bo zamiast narodzić dzieci i chodzić i płakać jaka to ja biedna a jeszcze narodzić z pijakiem to ja głupia za jałmużnę zapieprzam na siebie nie mając dzieci, bo mnie nie stać. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 20:58
A coś Ty 500 plus teraz idzie na wyposażenie domu trzeba wymienić pralkę lodówka remont a po co wydawać na przybory do szkoły jak można dalej płakać ze to tyle kosztuje że kasy nie mają i po co iść do pracy lepiej żebrać dalej...
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 19:54
A co, 500+ poszło na lepsze cele i nadal trzeba wspierać przed 1 września? Jeszcze chwila, a niektore rodziny każą sobie zakupy przynosić do domu (oczywiście za darmo), ale pracą się nie zhańbią.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 12:38
i co jeszcze?!! 500 plus mało?! tu im daj , tam im daj.. z tych zasiłków wychodzi więcej niż 80% w woj.lubeslkim ma z pensji i uczciwej pracy od rana do nocy! tez juz nie angazuje sie w akcje charytatywne rzeczowe- wspieram tylko akcje ratujące życie i zdrowie...spotkalam niedawno babkę która nie chciała iść na szkolenie aktywizujące bo jak pojdzie i dostanie stypendium stażowe a potem robote to jej 500 plus zabiorą.
Avatar
emeryt - młodszy emeryt / 29 sierpnia 2016 o 07:02
Nie dam ani grosza. Dla patologii (bez urazy dla rodziców pracujących) z moich  podatków idą pieniądze. Wychowałem swoje dzieci pracując, czasami dorabiając po godzinach, aby zapewnić im np. możliwość nauki poza miejscem zamieszkania. Teraz tym leniom nie opłaca się pracować, bo po co jak mają więcej z zasiłków! Ale cóż partia kupiła sobie zwycięstwo w wyborach rozdając nasze pieniądze, takie czasy. Dalej patologia będzie na nich głosować - kobieta mająca troje dzieci każde od innego tatusia, młode małżeństwo - żadne z nich nie pracuje, tzn. tatuś pracuje, ale na czarno!! Ciekawe co będzie jak dzieci dorosną, skończą się zapomogi. Pewnie będą pobierać zapomogi dla siebie, niepracujących, nie mających z czego żyć starych ludzi. Natomiast emeryci otrzymają darmowe leki, tylko dlaczego dopiero od 75 roku życia, czy do tego wieku nie chorują, mają jakieś inne świadczenia? Chyba dlatego, że do 75 lat dużo z nich nie dożyje, bo nie stać ich na leki. Prezesie jak żyć, chce się powiedzieć, tylko po co?
Nie dam ani grosza. Dla patologii (bez urazy dla rodziców pracujących) z moich  podatków idą pieniądze. Wychowałem swoje dzieci pracując, czasami dorabiając po godzinach, aby zapewnić im np. możliwość nauki poza miejscem zamieszkania. Teraz tym leniom nie opłaca się pracować, bo po co jak mają więcej z zasiłków! Ale cóż partia kupiła sobie zwycięstwo w wyborach rozdając nasze pieniądze, takie czasy. Dalej patologia będzie na nich głosować - kobieta mająca troje dzieci każde od innego tatusia, młode małżeństwo - żadne z nich nie pracuje, tzn.... rozwiń
Avatar
ewa / 28 sierpnia 2016 o 21:15
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A coś Ty 500 plus teraz idzie na wyposażenie domu trzeba wymienić pralkę lodówka remont a po co wydawać na przybory do szkoły jak można dalej płakać ze to tyle kosztuje że kasy nie mają i po co iść do pracy lepiej żebrać dalej...
żeby tylko na wyposażenie domu, a piwo, papierosy i wóda też kosztują, a do pracy to tylko głupcy chodzą tak mi powiedział  jeden   rodziców z wielodzietnej rodziny. No i faktycznie jak patrze na to ile zarabiam 1400 zł po 36 latach pracy, to faktycznie, że jestem z jednym z tych pracujących głupców, bo zamiast narodzić dzieci i chodzić i płakać jaka to ja biedna a jeszcze narodzić z pijakiem to ja głupia za jałmużnę zapieprzam na siebie nie mając dzieci, bo mnie nie stać.
żeby tylko na wyposażenie domu, a piwo, papierosy i wóda też kosztują, a do pracy to tylko głupcy chodzą tak mi powiedział  jeden   rodziców z wielodzietnej rodziny. No i faktycznie jak patrze na to ile zarabiam 1400 zł po 36 latach pracy, to faktycznie, że jestem z jednym z tych pracujących głupców, bo zamiast narodzić dzieci i chodzić i płakać jaka to ja biedna a jeszcze narodzić z pijakiem to ja głupia za jałmużnę zapieprzam na siebie nie mając dzieci, bo mnie nie stać. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 20:58
A coś Ty 500 plus teraz idzie na wyposażenie domu trzeba wymienić pralkę lodówka remont a po co wydawać na przybory do szkoły jak można dalej płakać ze to tyle kosztuje że kasy nie mają i po co iść do pracy lepiej żebrać dalej...
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 19:54
A co, 500+ poszło na lepsze cele i nadal trzeba wspierać przed 1 września? Jeszcze chwila, a niektore rodziny każą sobie zakupy przynosić do domu (oczywiście za darmo), ale pracą się nie zhańbią.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!