Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lipca 2014 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Torturował staruszka tłuczkiem, dostał 4 lata więzienia

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
3 5 A A

Okradł, pobił i wepchnął w odbyt drewniany trzonek od tłuczka do ziemniaków. Tak Damian H. potraktował starszego człowieka. Dzisiaj został za to skazany na cztery lata więzienia. Musi też zapłacić ofierze 10 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyrok w tej sprawie zapadł przed Sądem Okręgowym w Lublinie. Na ławie oskarżonych zasiedli dwaj młodzi ludzie. Damian H. i jego kompan Marek N.

- Sposób postępowania Damiana H. trzeba widzieć w kategoriach okrucieństwa - uzasadniał wyrok sędzia Jarosław Kowalski. - Wrócił do domu ofiary, aby wyżyć się na bezbronnym człowieku.

Ofiara bandytów to Bronisław B., staruszek z miejscowości Kulik, w pow. chełmskim. Mężczyzna mieszkał samotnie. W kwietniu 2011 roku został napadnięty przez Damiana H. i Marka N. Młodzi ludzie bili i kopali starszego mężczyznę. Ukradli mu dwie paczki papierosów i zapalniczkę. Wartość "łupów” wyceniono później na 10 zł.

Mógł umrzeć

Po paru miesiącach bandyci przypomnieli sobie o Bronisławie B. W lipcu Damian H. razem z nastoletnim kolegą poszedł do jego domu. Obaj pobili staruszka i grozili mu śmiercią. Zabrali mu wędkę, młotek, kilka żarówek i parę innych, drobnych przedmiotów. Wszystko warte zaledwie 50 zł. Później wyszli z domu ofiary, ale Damian H. postanowił wrócić. Znalazł trzonek od tłuczka do ziemniaków. Wetknął go staruszkowi w odbyt i mocno kopnął. Bronisław B. odniósł ciężkie rany.

- Został pozostawiony sam sobie - dodał sędzia Kowalski. - Gdyby nie sąsiedzi, których zaniepokoiło, że Bronisław B. nie pojawia się w sklepie, odniesione obrażenia mogłyby skończyć się śmiercią.

Marek N. za udział w pierwszej napaści został skazany na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Udowodniono mu jedynie, że raz kopnął Bronisława B.

Wyrok nieprawomocny

Z kolei Damian H. za rozbój i ciężkie zranienie staruszka usłyszał wyrok odpowiednio 2 i 3 lat więzienia. Sąd połączył obie kary, skazując go na 4 lata odsiadki.

- Okolicznością łagodzącą były skrucha i żal, wyrażone przez oskarżonego - dodał sędzia Kowalski. - Nie zmienia to jednak faktu, że doszło do pobicia osoby w podeszłym wieku.

Na poczet tej kary zaliczono blisko rok, jaki Damian H. spędził w areszcie. Mężczyzna musi zapłacić grzywnę oraz 10 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz swojej ofiary. Wyrok jest nieprawomocny.
Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rubin / 25 lipca 2014 o 13:09

Okazał skruchę.

Śmieszne.Adwokat kazał mu to i okazał.

Avatar
w temacie.. / 25 lipca 2014 o 10:45

Pusio..frajerze dmuchany. Poco ten wysmiew? sma pojc i wygibaj czworaka to ci rura zmienknie! frajerze..

Avatar
mordotymoja / 25 lipca 2014 o 09:01

Zbrodnia i do tego zbrodniarz zboczony seksualnie.Wyrok zbyt niski,ale do tego przyzwyczili nas lubelscy sędziowieGdyby ktoś tknął im tatusia to wyro byłby większy.

Avatar
muc / 25 lipca 2014 o 08:18

usłyszał wyrok odpowiednio 2 i 3 lat więzienia. Sąd połączył obie kary, skazując go na 4 lata odsiadki.

Tylko, k....a polski sąd potrafi połączyć 2 i 3 by wyszło 4.

Avatar
Pusio.... / 24 lipca 2014 o 19:05

...calu artykuł przeczytałem z zapartym tchem!!! Wzruszyłem się taką radykalną odmianą młodego człowieka!!! Na pewno dzięki wytężonej pracy eucharystycznej więziennego kapelana zrozumiał swój błąd i okazał skruchę. Oczywiście nie zapominajmy o sędzim uwypuklającym tę odmianę w sentencji wyroku. Jakież to wielkie szczęście i nadzieja na przyszłość dla nas wszystkich!  Brakuje mi tylko małego gestu ze strony ofiary .. powinien pojawić się na sali sądowej i....pochylić głowę nad niedolą skazańca i wybaczyć.... Ach, jakie to piękne! Ten nieszczęśnik już nigdy nikomu krzywdy nie uczyni. Za bramą i kratą więzienną odkrył Boga... Alleluja, alleluja, alleluja! Na pewno odezwa się glosy, ze wyrok zbyt niski i chcieliby zasadzenia minimum 1o lat, ale to tylko tacy..... Niewierni Tomasze...zbłądzeni oraz żądni zemsty społeczeństwa na oprawcy ...

...calu artykuł przeczytałem z zapartym tchem!!! Wzruszyłem się taką radykalną odmianą młodego człowieka!!! Na pewno dzięki wytężonej pracy eucharystycznej więziennego kapelana zrozumiał swój błąd i okazał skruchę. Oczywiście nie zapominajmy o sędzim uwypuklającym tę odmianę w sentencji wyroku. Jakież to wielkie szczęście i nadzieja na przyszłość dla nas wszystkich!  Brakuje mi tylko małego gestu ze strony ofiary .. powinien pojawić się na sali sądowej i....pochylić głowę nad niedolą skazańca i wybaczyć.... Ach, jakie to pi... rozwiń

Avatar
Rubin / 25 lipca 2014 o 13:09

Okazał skruchę.

Śmieszne.Adwokat kazał mu to i okazał.

Avatar
w temacie.. / 25 lipca 2014 o 10:45

Pusio..frajerze dmuchany. Poco ten wysmiew? sma pojc i wygibaj czworaka to ci rura zmienknie! frajerze..

Avatar
mordotymoja / 25 lipca 2014 o 09:01

Zbrodnia i do tego zbrodniarz zboczony seksualnie.Wyrok zbyt niski,ale do tego przyzwyczili nas lubelscy sędziowieGdyby ktoś tknął im tatusia to wyro byłby większy.

Avatar
muc / 25 lipca 2014 o 08:18

usłyszał wyrok odpowiednio 2 i 3 lat więzienia. Sąd połączył obie kary, skazując go na 4 lata odsiadki.

Tylko, k....a polski sąd potrafi połączyć 2 i 3 by wyszło 4.

Avatar
Pusio.... / 24 lipca 2014 o 19:05

...calu artykuł przeczytałem z zapartym tchem!!! Wzruszyłem się taką radykalną odmianą młodego człowieka!!! Na pewno dzięki wytężonej pracy eucharystycznej więziennego kapelana zrozumiał swój błąd i okazał skruchę. Oczywiście nie zapominajmy o sędzim uwypuklającym tę odmianę w sentencji wyroku. Jakież to wielkie szczęście i nadzieja na przyszłość dla nas wszystkich!  Brakuje mi tylko małego gestu ze strony ofiary .. powinien pojawić się na sali sądowej i....pochylić głowę nad niedolą skazańca i wybaczyć.... Ach, jakie to piękne! Ten nieszczęśnik już nigdy nikomu krzywdy nie uczyni. Za bramą i kratą więzienną odkrył Boga... Alleluja, alleluja, alleluja! Na pewno odezwa się glosy, ze wyrok zbyt niski i chcieliby zasadzenia minimum 1o lat, ale to tylko tacy..... Niewierni Tomasze...zbłądzeni oraz żądni zemsty społeczeństwa na oprawcy ...

...calu artykuł przeczytałem z zapartym tchem!!! Wzruszyłem się taką radykalną odmianą młodego człowieka!!! Na pewno dzięki wytężonej pracy eucharystycznej więziennego kapelana zrozumiał swój błąd i okazał skruchę. Oczywiście nie zapominajmy o sędzim uwypuklającym tę odmianę w sentencji wyroku. Jakież to wielkie szczęście i nadzieja na przyszłość dla nas wszystkich!  Brakuje mi tylko małego gestu ze strony ofiary .. powinien pojawić się na sali sądowej i....pochylić głowę nad niedolą skazańca i wybaczyć.... Ach, jakie to pi... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 398 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!