Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 czerwca 2012 r.
9:36
Edytuj ten wpis

Tragedia po weselu. Turysta spod Lublina wypłynął kajakiem i nie wrócił

Autor: Zdjęcie autora (MB PAP)
0 8 A A
Akcja poszukiwawcza na jeziorze Kośno (Zbigniew Woźniak/Gazeta Olsztyńska)
Akcja poszukiwawcza na jeziorze Kośno (Zbigniew Woźniak/Gazeta Olsztyńska)

Olsztyńska policja i straż pożarna szukają 29-letniego mieszkańca okolic Lublina, który po weselu, razem z młodszą koleżanką, postanowił popływać kajakiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
29-letni Grzegorz T. z okolic Lublina i 27-letnia Anna K. spod Częstochowy przyjechali na Warmię i Mazury na wesele znajomej osoby. W sobotę bawili się na przyjęciu w miejscowości Łajs koło Olsztyna. Następnego dnia rano postanowili popływać kajakiem po pobliskim jeziorze Kośno.

Wypożyczyli kajak i wypłynęli. Ślad się urywa. Wiele wskazuje na to, że łódka się wywróciła, a kajakarze wpadli do wody. Prawdopodobnie nie mieli na sobie kapoków.

Poszukiwania rozpoczęły się, gdy zaważono płynący po jeziorze pusty kajak. Początkowo policja brała pod uwagę hipotezę, że turyści mogli pozostawić kajak na wodzie i oddalili się od brzegu. Jednak poszukiwania w okolicznych lasach i ośrodkach wypoczynkowych nie przyniosły rezultatu.

>> Zobacz więcej zdjęć z poszukiwań turystów

– W pobliskim pensjonacie poszukiwani pozostawili swoje dokumenty i bagaże, po które nie wrócili – informuje st. sierż. Krzysztof Wasyńczuk z olsztyńskiej policji. To by potwierdzało tezę, że wypłynęły kajakiem na jezioro i nie wrócili.

To od niedzieli jest pod lupą strażaków. W poniedziałek w południe do poszukiwań włączono sonar, który użyczyła (nieodpłatnie) Grupa Specjalna Płetwonurków RP z Katowice. Kolejne takie urządzenie po południu przywieźli strażacy z Giżycka. Poszukiwania przerwano, gdy nastał zmrok. Dziś rano zostały wznowione.

Jezioro Kośno ma od 13 do 44 m głębokości i 550 ha powierzchni (czyli jest dwa razy większe od lubelskiego Zalewu Zemborzyckiego). Leży w głębi lasów na terenie rezerwatu przyrody.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kasia / 12 czerwca 2012 o 15:55
''WYPŁYNĘŁY'' jest najleprze. Pozdro dla konstruktora tego tekstu
Avatar
krashan / 12 czerwca 2012 o 10:47
sądziłem po tytule że tylko turysta spod Lublina się nie znalazł, ale widzę że rzekoma tragedia nie obejmuje zaginięcia dziewczyny...
Avatar
Mariusz / 12 czerwca 2012 o 10:40
"To od niedzieli jest pod lupą strażaków".

TO? Czy może tamto? Dziennikarzu od siedmiu boleści. Takiej wypociny powstydziłoby się również dziecko w gimnazjum. Kto Cię zatrudnił?
Avatar
Maciek / 12 czerwca 2012 o 10:29
"Wyrywa", "zaważono". O co chodzi? Polecam siebie na autora przyszłych notatek, pism, reportaży. Mam MS Word'a. Poprawiam mi błędy automatycznie, jeżeli takowe popełniam. Polecam.
Avatar
Aneczka89 / 12 czerwca 2012 o 10:03
a jak ślad wam się wyrywa to trzymajcie go mocno, bo ucieknie i nie będzie po nim śladu!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Aneczka89 / 12 czerwca 2012 o 10:01
ślad się WYRYWA!!!! chyba urywa... nawet nie wiem jak to skomentować. który to już raz, gdy Wasi pseudodziennikarze popełniają takie błędy?
Avatar
mia / 12 czerwca 2012 o 09:59
Tia, i tam ślad się ,,wyrywa"
Avatar
patlysia / 12 czerwca 2012 o 09:56
"razem z młodszą koleżanką postanowił popływać kajakiem po weselu"- nie wiedziałam, że po weselu da się pływać, myślałam, że pływać można co najwyżej po albo w wodzie:))))
Avatar
Kasia / 12 czerwca 2012 o 15:55
''WYPŁYNĘŁY'' jest najleprze. Pozdro dla konstruktora tego tekstu
Avatar
krashan / 12 czerwca 2012 o 10:47
sądziłem po tytule że tylko turysta spod Lublina się nie znalazł, ale widzę że rzekoma tragedia nie obejmuje zaginięcia dziewczyny...
Avatar
Mariusz / 12 czerwca 2012 o 10:40
"To od niedzieli jest pod lupą strażaków".

TO? Czy może tamto? Dziennikarzu od siedmiu boleści. Takiej wypociny powstydziłoby się również dziecko w gimnazjum. Kto Cię zatrudnił?
Avatar
Maciek / 12 czerwca 2012 o 10:29
"Wyrywa", "zaważono". O co chodzi? Polecam siebie na autora przyszłych notatek, pism, reportaży. Mam MS Word'a. Poprawiam mi błędy automatycznie, jeżeli takowe popełniam. Polecam.
Avatar
Aneczka89 / 12 czerwca 2012 o 10:03
a jak ślad wam się wyrywa to trzymajcie go mocno, bo ucieknie i nie będzie po nim śladu!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Aneczka89 / 12 czerwca 2012 o 10:01
ślad się WYRYWA!!!! chyba urywa... nawet nie wiem jak to skomentować. który to już raz, gdy Wasi pseudodziennikarze popełniają takie błędy?
Avatar
mia / 12 czerwca 2012 o 09:59
Tia, i tam ślad się ,,wyrywa"
Avatar
patlysia / 12 czerwca 2012 o 09:56
"razem z młodszą koleżanką postanowił popływać kajakiem po weselu"- nie wiedziałam, że po weselu da się pływać, myślałam, że pływać można co najwyżej po albo w wodzie:))))
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 1 8

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 54 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.