Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2015 r.
14:10

Tragiczny wypadek na ul. Jana Pawła II. Sprawca poczeka na wyrok

0 6 A A
W wypadku na ul. Jana Pawła II zginęła 13-latka
W wypadku na ul. Jana Pawła II zginęła 13-latka

Przedłuża się proces odwoławczy Piotra C. – skazanego na trzy lata więzienia za śmiertelne potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych. W sądzie nie stawił się jeden z biegłych, którzy wyjaśniali przebieg wypadku. To oznacza, że rozstrzygnięcia sprawy można się spodziewać najwcześniej z końcem stycznia.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kluczową kwestią jest określenie prędkości, z jaką w chwili wypadku jechał Piotr C. Wcześniej próbowało to ustalić dwóch biegłych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że BMW z rysunkiem szczęki rekina na karoserii poruszało się z prędkością ponad 100 km/h. Między opiniami są jednak różnice. Sąd Okręgowy w Lublinie zdecydował więc o przeprowadzeniu konfrontacji biegłych.

Wczoraj jeden z nich nie pojawił się na sali. Sąd wymierzył mu 1000 zł kary porządkowej. Konieczne było również odroczenie rozprawy. Następny termin wyznaczono dopiero na 27 stycznia.

W sprawie chodzi o wypadek z marca ubiegłego roku. 25-latek prowadził wówczas swoje BMW ul. Jana Pawła II w Lublinie. Na przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania z ul. Granitową potrącił 14-letnią Ninę. Dziewczyna schodziła już z pasów. Piotr C. nawet nie zwolnił przed zebrą. Ominął volkswagena passata, który stał przed przejściem i przepuszczał pieszą, a następnie wjechał prosto w nastolatkę. Niny nie udało się uratować.

Przejście dla pieszych przy ulicy Jana Pawła II było dobrze oznaczone i oświetlone. Według biegłego, który badał sprawę znaki drogowe widoczne były z kilkuset metrów. Widoczna była również piesza. Kiedy weszła na pasy, mogła jednak zostać zasłonięta przez vw passata.

W pierwszym procesie, zakończonym w kwietniu, Piotr C. został skazany na 3 lata bezwzględnego więzienia i pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. Sąd uznał, że 25-latek umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

– Jechał z prędkością ponad dwukrotnie przekraczającą dopuszczalną normę – wyjaśniała sędzia Marcelina Kasprowicz.

Piotr C. przyznał się do winy. Mężczyzna nie ma na koncie wyroków. Był za to wcześniej karany mandatami za przekraczanie prędkości. Prokurator domagał się skazania mężczyzny na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć. Podobny wniosek składał jego obrońca. Matka ofiary, 14-letniej Niny wnioskowała o skazanie Piotra C. na 8 lat więzienia. Sąd okazał się surowszy od prokuratora, ale nie wymierzył 25-latkowi najwyższej z możliwych kar.

Od wyroku odwołali się zarówno obrońca Piotra C., jak i pełnomocnik rodziny nastolatki.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:46
Duda go ulaskawi
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 07:59

Wina passata, że się zatrzymał i zasłonił pieszą. To najczęściej przyczyna wypadków na przejściach. jak chcesz kogoś przepusćić na przejściu upewnij się czy nikt cię nie wyprzedza. Pieszy ufa temu życzliwemu, a wpada pod kolła tego który jedzie z tyłu pasem obok

za co dostałeś prawko? za worek buraków czy kartofli? jak widzę pieszego przed przejściem mogę się zatrzymać i umożliwić mu przejście a jak gówno jedzie pasem obok to widzi co się dzieje na ulicy gdzie jak wół widać przejście dla pieszych. jak nie umiesz jeździć to poruszaj się furmanką po polnej drodze

za co dostałeś prawko? za worek buraków czy kartofli? jak widzę pieszego przed przejściem mogę się zatrzymać i umożliwić mu przejście a jak gówno jedzie pasem obok to widzi co się dzieje na ulicy gdzie jak wół widać przejście dla pieszych. jak nie umiesz jeździć to poruszaj się furmanką po polnej drodze

rozwiń
Avatar
op,t / 18 grudnia 2015 o 00:25

Wina passata, że się zatrzymał i zasłonił pieszą. To najczęściej przyczyna wypadków na przejściach. jak chcesz kogoś przepusćić na przejściu upewnij się czy nikt cię nie wyprzedza. Pieszy ufa temu życzliwemu, a wpada pod kolła tego który jedzie z tyłu pasem obok

Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 20:54
Był karany za przekraczanie szybkości.Uważam, że jest recydywistą.Nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych obok stojącego pojazdu. Bmw,szczęka rekina,debilizm,ignorancja przepisów,życia. Tylko 3 lata??.No, ale to dziecko było czyjeś tam.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 18:04
3 lata za śmierć człowieka - normalnie scyzoryk się w kieszeni otwiera, może ktoś w końcu wziąłby się za sądy.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 14:23
Co tu ma do rzeczy z jaką prędkością jechał kurza mać !!!!! Zabił dziecko czy nie ?????? Mógł jechać i 10 km/h jak zabił to ponosi odpowiedzialność - no chyba że w KK uzależniona jest wysokość kary od prędkości (taki mały taryfikatorek) - jest czy nie Pani sędzio ????
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 08:46
Duda go ulaskawi
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 07:59

Wina passata, że się zatrzymał i zasłonił pieszą. To najczęściej przyczyna wypadków na przejściach. jak chcesz kogoś przepusćić na przejściu upewnij się czy nikt cię nie wyprzedza. Pieszy ufa temu życzliwemu, a wpada pod kolła tego który jedzie z tyłu pasem obok

za co dostałeś prawko? za worek buraków czy kartofli? jak widzę pieszego przed przejściem mogę się zatrzymać i umożliwić mu przejście a jak gówno jedzie pasem obok to widzi co się dzieje na ulicy gdzie jak wół widać przejście dla pieszych. jak nie umiesz jeździć to poruszaj się furmanką po polnej drodze

za co dostałeś prawko? za worek buraków czy kartofli? jak widzę pieszego przed przejściem mogę się zatrzymać i umożliwić mu przejście a jak gówno jedzie pasem obok to widzi co się dzieje na ulicy gdzie jak wół widać przejście dla pieszych. jak nie umiesz jeździć to poruszaj się furmanką po polnej drodze

rozwiń
Avatar
op,t / 18 grudnia 2015 o 00:25

Wina passata, że się zatrzymał i zasłonił pieszą. To najczęściej przyczyna wypadków na przejściach. jak chcesz kogoś przepusćić na przejściu upewnij się czy nikt cię nie wyprzedza. Pieszy ufa temu życzliwemu, a wpada pod kolła tego który jedzie z tyłu pasem obok

Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 20:54
Był karany za przekraczanie szybkości.Uważam, że jest recydywistą.Nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych obok stojącego pojazdu. Bmw,szczęka rekina,debilizm,ignorancja przepisów,życia. Tylko 3 lata??.No, ale to dziecko było czyjeś tam.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 18:04
3 lata za śmierć człowieka - normalnie scyzoryk się w kieszeni otwiera, może ktoś w końcu wziąłby się za sądy.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 14:23
Co tu ma do rzeczy z jaką prędkością jechał kurza mać !!!!! Zabił dziecko czy nie ?????? Mógł jechać i 10 km/h jak zabił to ponosi odpowiedzialność - no chyba że w KK uzależniona jest wysokość kary od prędkości (taki mały taryfikatorek) - jest czy nie Pani sędzio ????

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada
27 kwietnia 2018, 9:00
galeria

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada 1 0

Dzisiaj od godz. 10 bramy koszar 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego będą otwarte. To okazja aby wziąć udział w dorocznym święcie tej jednostki, obejrzeć defiladę, musztrę paradną i pokaz walki wręcz.

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie
1 maja 2018, 9:00

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie 0 0

Dzieci mogą pobiec na dystansie 200 lub 500 metrów. Dorośli mają do wyboru 1,8 km lub 5 km. Jest też specjalny dystans dla par (lub duetów) – 1 km. We wtorek, 1 maja, Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce zaprasza na Eco Bieg

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04)
27 kwietnia 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04) 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na tę chwilę miłośnicy filmowego uniwersum Marvela - serii filmów na podstawie popularnych komiksów bohaterskich - czekali bardzo długo. Od piątku na ekranach kin będzie można oglądać Avengers: Wojna bez granic, w którym siły połączą ulubieni superbohaterowie - Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka i inni. Wśród kinowych nowości będzie także komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem Dorwać Gunthera. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik
galeria

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik 1 0

NICE 1. LIGA ŻUŻLOWA Dzisiaj o godzinie 17:45 Speed Car Motor Lublin podejmie ROW. Liderująca w tabeli ekipa trenera Dariusza Śledzia jest wciąż niepokonana

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła 0 0

Poleski Park Narodowy 1 i 2 maja przy wejściach na wszystkie ścieżki przyrodnicze oraz w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Załuczu Starym na gości będą czekali parkowi przewodnicy

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie 2 2

Ustalony jest termin rozprawy, na której prezydent Lublina ma się tłumaczyć z wynajęcia dla Urzędu Miasta biur w budynku mającym dopiero powstać. Sprawa ciągnie się latami, choć prezydent już raz został uniewinniony, a raz umorzono wobec niego postępowanie

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo 15 3

26-latek z okolic Puław chciał zabić własną matkę – ustalili śledczy. Wbił jej w serce kuchenny nóż. Pomimo tego, w późniejszym śledztwie kobieta próbowała chronić syna

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 1

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.