Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2015 r.
17:47

Tragiczny wypadek na ul. Turystycznej. Były pracownik starostwa nie przyznaje się do winy

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 18 A A
Do tragicznego wypadku na ul. Turystycznej doszło w styczniu tego roku (fot. Łukasz Minkiewicz)
Do tragicznego wypadku na ul. Turystycznej doszło w styczniu tego roku (fot. Łukasz Minkiewicz)

Były pracownik lubelskiego starostwa powiatowego odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Mężczyzna potrącił kobietę na przejściu dla pieszych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło w styczniu tego roku przy ul. Turystycznej w Lublinie. 32-letni Paweł R. z Turki jechał wraz z żoną i niespełna rocznym dzieckiem w stronę Łęcznej. Dziecko podróżowało w foteliku na przednim siedzeniu. Na przejściu dla pieszych kierowca nie zauważył przechodzącej przez pasy kobiety. Potrącił 57-latkę, która zmarła z powodu obrażeń głowy.

– Biegły uznał, że oboje uczestnicy zdarzenia nie zachowali należytej ostrożności. Nie wyklucza to jednak winy kierowcy – wyjaśnia Paweł Banach, szef Prokuratury Rejonowej w Lublinie. – Piesza przechodziła z lewej na prawą stronę jezdni. Kierowca miał więc czas, by ją zauważyć i w porę zareagować.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że uwagę 32-latka odwróciło płaczące dziecko. Jak dowodzą śledczy, zbliżając się do przejścia kierowca renaulta laguny nie obserwował należycie drogi. Nie zachował niezbędnej ostrożności.

Paweł R. został oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Akt oskarżenia w jego sprawie trafił właśnie do Sadu Rejonowego Lublin-Wschód. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 13:42
Każdy rodzic z dzieckiem w aucie wie jak bardzo dzieciak potrafi rozproszyc uwagę.
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 12:20
Dobry "Kubuś" i zaczyna się kombinowanie. Gościu kobieta przechodziła po przejściu - musiałeś ją przepuścić. Miej jaja się przyznać, że dałeś dupska i nie kombinuj, bo się tylko ośmieszasz. Dostaniesz zawiasy, grzywną itd.
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 11:31
to przejscie jest dziwne i słabo widoczne tez omało tam kogos nie potraciłem.
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 08:35
to jego wina była na przejściu dla pieszych ale kierowcy zawsze uważają że ulica należy do nich brak ostrożności zabrać prawo jazdy do końca życia płacić rodzinie odszkodowanie i do więzienia
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 07:55
Na przejściu i mówi że nie jego wina SMIECH!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 06:58
W tym starostwie to w ogóle haj lajf. Ostatnio znajoma w trakcie pracy (w starostwie ) pstrykali sobie fotki na fejsa przy stanowisku pracy, wiec jak opinia publiczna ma doceniać takie instytucje jak tam tacy ludzie ?
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 06:11
Tragedia. Współczuje kierowcy i wierzę, że dziecko mogło go zdekoncentrować (jesteśmy tylko ludźmi, a ci którzy bluzgają na kierowcę, też niech o tym nie zapominają bo im również może się to zdarzyć). Prawda jest taka, że większość kierowców po takim zdarzeniu zaczyna traktować przejścia jak konik drogowy. Ja tez kiedyś potrąciłem pieszego - na szczęście nic się nie stało. Mimo to teraz uważam, bo chwila dekoncentracji może skutkować tragedią. Uważajcie na przejściach i olejcie jołopów co wam z tyłu mrugają światłami, że zwalniacie mimo zielonego...
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 00:03
Z Turki w kierunku Łęcznej? I potrącił pieszego na Turystycznej.? To co on? Teleportował się???kto pisze takie głupoty !!!!!!!!????
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 23:28
Żona na tylnym siedzeniu, a dziecko na na przednim pod opieką kierowcy?! Totalny brak odpowiedzialności i wyobraźni!
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 21:16
To co Urzędas nie wie że zbizając się do przejścia trzeba zachować szczególną ostrożność wstydziłby się mówiąc że to nie jego wina wstyd bezszczelności galopujacej!
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 13:42
Każdy rodzic z dzieckiem w aucie wie jak bardzo dzieciak potrafi rozproszyc uwagę.
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 12:20
Dobry "Kubuś" i zaczyna się kombinowanie. Gościu kobieta przechodziła po przejściu - musiałeś ją przepuścić. Miej jaja się przyznać, że dałeś dupska i nie kombinuj, bo się tylko ośmieszasz. Dostaniesz zawiasy, grzywną itd.
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 11:31
to przejscie jest dziwne i słabo widoczne tez omało tam kogos nie potraciłem.
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 08:35
to jego wina była na przejściu dla pieszych ale kierowcy zawsze uważają że ulica należy do nich brak ostrożności zabrać prawo jazdy do końca życia płacić rodzinie odszkodowanie i do więzienia
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 07:55
Na przejściu i mówi że nie jego wina SMIECH!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 06:58
W tym starostwie to w ogóle haj lajf. Ostatnio znajoma w trakcie pracy (w starostwie ) pstrykali sobie fotki na fejsa przy stanowisku pracy, wiec jak opinia publiczna ma doceniać takie instytucje jak tam tacy ludzie ?
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 06:11
Tragedia. Współczuje kierowcy i wierzę, że dziecko mogło go zdekoncentrować (jesteśmy tylko ludźmi, a ci którzy bluzgają na kierowcę, też niech o tym nie zapominają bo im również może się to zdarzyć). Prawda jest taka, że większość kierowców po takim zdarzeniu zaczyna traktować przejścia jak konik drogowy. Ja tez kiedyś potrąciłem pieszego - na szczęście nic się nie stało. Mimo to teraz uważam, bo chwila dekoncentracji może skutkować tragedią. Uważajcie na przejściach i olejcie jołopów co wam z tyłu mrugają światłami, że zwalniacie mimo zielonego...
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 00:03
Z Turki w kierunku Łęcznej? I potrącił pieszego na Turystycznej.? To co on? Teleportował się???kto pisze takie głupoty !!!!!!!!????
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 23:28
Żona na tylnym siedzeniu, a dziecko na na przednim pod opieką kierowcy?! Totalny brak odpowiedzialności i wyobraźni!
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 21:16
To co Urzędas nie wie że zbizając się do przejścia trzeba zachować szczególną ostrożność wstydziłby się mówiąc że to nie jego wina wstyd bezszczelności galopujacej!
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 0

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 8

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 1

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 3

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 7

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!