sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Trasa nałęczowska: Kierowcy skarżą się na fatalny stan objazdu. Ale niedługo zmiana organizacji ruchu

Dodano: 9 września 2015, 11:54

Wczoraj wykonawca częściowo uprzątnął błoto (Fot. Maciej Kaczanowski)
Wczoraj wykonawca częściowo uprzątnął błoto (Fot. Maciej Kaczanowski)

Błoto, dziury, wyboje – tak wygląda fragment drogi Lublin-Nałęczów w okolicach budowanego węzła Płouszowice

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Chodzi o tymczasowy przejazd z płyt betonowych ułożony na czas budowy wiaduktu, który będzie biegł nad drogą ekspresową S19. Prace trwają od wiosny. Tędy jeżdżą też ciężarówki i koparki pracujące przy budowie.

– Nawożą kupy błota. Kiedy popada deszcz robi się horror, jest niebezpiecznie ślisko. A służby odpowiedzialne za utrzymanie tej drogi nie reagują – denerwuje się pan Tadeusz, który poprosił nas o interwencję.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że zna sprawę. – Wczoraj i przedwczoraj zwracaliśmy uwagę wykonawcy, firmie Budimex na stan przejazdu, prosząc o uporządkowanie terenu. Firma uprzątnęła już błoto zalegające na drodze objazdowej – mówi Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału GDDKiA.

Nalewajko zapowiada, że za ok. miesiąc prowizoryczny przejazd zostanie rozebrany, a kierowcy będą mogli korzystać z nowego, poprowadzonego przez budowane obecnie drogi dojazdowe. Nie wiadomo jeszcze, czy nową drogą będzie też jeździć sprzęt z budowy, czy też przygotowany zostanie oddzielny dojazd dla ciężarówek.

Ruch nowym wiaduktem w ciągu drogi wojewódzkiej nr 830 ma zostać poprowadzony wiosną przyszłego roku. Tak wynika z umowy z wykonawcą.

Budowa zachodniej obwodnicy Lublina ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku. Trasa będzie miała początek w miejscu wybudowanego na przecięciu S12, S17 i S19 węzła Lublin Sławinek i zakończy na połączeniu z istniejącą drogą krajową nr 19 w Konopnicy.

Powstaną też dwa węzły: Lublin Szerokie (nazwa robocza Płouszowice) oraz Lublin Węglin (nazwa robocza Konopnica) na skrzyżowaniu z przebudowanym odcinkiem drogi 747 w kierunku Opola Lubelskiego. Inwestycja pochłonie 620 mln zł.

Fot. Maciej Kaczanowski
Fot. Maciej Kaczanowski
Fot. Maciej Kaczanowski
Fot. Maciej Kaczanowski
Gość
Gość
Gość
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 września 2015 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram protest jak budowano węzeł na ul. Turystycznej w Lublinie koło osiedla Borek objazd był wyasfaltowany i nie było problemów trwało to jakieś 2 lata i nigdy nie było takiego syfu a tu się zaczęły cięcia kosztów.
Rozwiń
Gość
Gość (10 września 2015 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marudy! Tak jest na wszystkich placach budowy, tak było na wschodnich rubieżach Lublina a dziś, piękna droga przez Jakubowice. Trochę cierpliwości przecież budują to dla kierowców a nie dla ślimaków.
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pojedz do Rumuni o zobacz remont dróg tam a będziesz całował nasze drogi
Rozwiń
Jan
Jan (9 września 2015 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mi się wydaje, że to dopiero początek historii problemów z obwodnicą w okolicy zjazdu na 830. Poczekajcie tylko jak obwodnicę otworzą :) Obwodnica będzie przebiegać w niektórych miejscach 80m od domów mieszkalnych, wokół których szanowna GDDKiA w Lublinie celowo zlikwidowała bariery przeciwhałasowe (które wcześniej zostały uzgodnione z mieszkańcami), tłumacząc się "zmianą przepisów" :) Prawdziwy horror dopiero się zacznie w 2016, jak będziecie słyszeć huk tirów jadących z Litwy na Bałkany za ogrodzeniem 

24h/dobę, 365 dni w roku. :) NIK oraz ABW już teraz siedzą na karku tej organizacji -  dotyczy to m.in. "nieetycznych zachowań szefostwa generalnej dyrekcji". Żadna ze stron nie ujawnia szczegółów. Aby do października.

Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
balagan skurwysyny
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!