Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 czerwca 2015 r.
8:12

Trasa S-12: Zderzenie forda z łosiem. Dwóch mężczyzn rannych

Autor: Zdjęcie autora aa KWP Lublin
0 31 A A
(fot. Policja)
(fot. Policja)

Łoś uderzył w szybę samochodu. Później zwierzę przeleciało przez dach auta urywają go. Dziś w nocy w Krępcu koło Lublina w wyniku zderzenia forda z łosiem rannych zostało dwóch 20-letnich mężczyzn. Zwierzę padło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku w Krępcu na trasie S-12 doszło dzisiaj o godz. 3 w nocy.

– Jak wynika z ustaleń świdnickich policjantów, obydwaj mężczyźni podróżowali dzisiejszej nocy fordem focusem w stronę Lublina – podaje mł. asp. Anna Kamola z Zespołu Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie. – W pewnym momencie na wysokości miejscowości Krępiec przed ich pojazd wybiegł łoś, który chciał przekroczyć jezdnię. Zwierzę z impetem uderzyło w szybę pojazdu, a potem przeleciało przez dach, rozrywając go.

Dwóch mężczyzn zostało rannych. Trafili do lubelskich szpitali.

Zwierzę nie przeżyło zderzenia z autem.

– Trasa główna jest ogrodzona ale w pobliżu węzłów, gdzie dochodzą drogi lokalne nie ma ciągłości ogrodzenia. Może więc dojść do sytuacji, że dzika zwierzyna może się pojawić na trasie – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Takie przypadki to jednak rzadkość tym bardziej z udziałem tak dużych zwierząt. Żeby zapewnić ciągłość ogrodzenia, musielibyśmy postawić bramy, które każdy kierowca, żeby przejechać musiałby otwierać i zamykać. Dlatego jest to niemożliwe.

Po wypadku przez powinien czas na trasie S-12 były utrudnienia w ruchu.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 15:02
Nie potrzeba stawiać bram. W krajach arabskich są płoty wokół głównych tras a na drodze dojazdowej (w miejscy "bramy") nawierzchnia na długości około metra jest zrobiona z obracajacych się rur o średnicy około 15cm. Wielbłady na to nie wchodzą bo jest to dla nich niestabilne podłoże a samochody musza tylko zwolnić.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 12:56
Ale pech, kurcze.... Współczuje. Dobrze, że przeżyli.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 08:21
I dlatego jeżdżę bocznymi trasami. Spotykam tylko lisy.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 01:04
Szczerze troszkę mnie ta polityka przeraża, nie wiem czy reszta internautów się ze mną zgadza, ale defakto jeśli jest znak o takim zagrożeniu to wszyscy umywają ręce i nie ma nawet skąd dochodzić odszkodowania, a jeśli jest to na tak ruchliwej drodze to ktoś powinien za to odpowiadać, przerażający jest również brak włączonego oświetlenia na odcinkach trasy S17. Ja rozumiem że samorządy nie mogą dojść do porozumienia kto miałby za takowe oświetlenie płacić ale podczas ulewy, gdzie wycieraczki nie nadążają zbierać takiej ilości deszczówki z przedniej szyby i bez oświetlenia drogowego jazda przy jakiejkolwiek prędkości staje się bardzo niebezpieczna. Nowa trasa i nowe latarnie które nie świecą - to jest tylko jeden z wielu problemów ale przecież przez takie zaniedbania giną ludzie, zastanawiam się jak nasze władze mogą spać spokojnie, zamiast coś zmieniać.
Szczerze troszkę mnie ta polityka przeraża, nie wiem czy reszta internautów się ze mną zgadza, ale defakto jeśli jest znak o takim zagrożeniu to wszyscy umywają ręce i nie ma nawet skąd dochodzić odszkodowania, a jeśli jest to na tak ruchliwej drodze to ktoś powinien za to odpowiadać, przerażający jest również brak włączonego oświetlenia na odcinkach trasy S17. Ja rozumiem że samorządy nie mogą dojść do porozumienia kto miałby za takowe oświetlenie płacić ale podczas ulewy, gdzie wycieraczki nie nadążają zbierać takiej ilości deszczówki z pr... rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 22:12
Pewnie łoś otworzył drzwi ewakuacyjne od środka i wtargnął na jezdnię.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:50
i teraz na miejscu wlasciciela auta i kierujacego wystapilbym o odszkodowanie bo los byl tam gdzie nie powinien a przynajmniej nie jest to oznakowane odpowiednimi znakami
Avatar
leoncio / 21 czerwca 2015 o 21:30

łosie w tej okolicy nie powinny występować !

iestety , jakiś debil sztucznie wprowadził je do lasu koło Chmiela .

no i łażą teraz wszędzie

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:04
To jest S17!!!!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:04
S17 !!!!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 20:54
ej a to nie jest przypadkiem trasa S17 a nie S12
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 15:02
Nie potrzeba stawiać bram. W krajach arabskich są płoty wokół głównych tras a na drodze dojazdowej (w miejscy "bramy") nawierzchnia na długości około metra jest zrobiona z obracajacych się rur o średnicy około 15cm. Wielbłady na to nie wchodzą bo jest to dla nich niestabilne podłoże a samochody musza tylko zwolnić.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 12:56
Ale pech, kurcze.... Współczuje. Dobrze, że przeżyli.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 08:21
I dlatego jeżdżę bocznymi trasami. Spotykam tylko lisy.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 01:04
Szczerze troszkę mnie ta polityka przeraża, nie wiem czy reszta internautów się ze mną zgadza, ale defakto jeśli jest znak o takim zagrożeniu to wszyscy umywają ręce i nie ma nawet skąd dochodzić odszkodowania, a jeśli jest to na tak ruchliwej drodze to ktoś powinien za to odpowiadać, przerażający jest również brak włączonego oświetlenia na odcinkach trasy S17. Ja rozumiem że samorządy nie mogą dojść do porozumienia kto miałby za takowe oświetlenie płacić ale podczas ulewy, gdzie wycieraczki nie nadążają zbierać takiej ilości deszczówki z przedniej szyby i bez oświetlenia drogowego jazda przy jakiejkolwiek prędkości staje się bardzo niebezpieczna. Nowa trasa i nowe latarnie które nie świecą - to jest tylko jeden z wielu problemów ale przecież przez takie zaniedbania giną ludzie, zastanawiam się jak nasze władze mogą spać spokojnie, zamiast coś zmieniać.
Szczerze troszkę mnie ta polityka przeraża, nie wiem czy reszta internautów się ze mną zgadza, ale defakto jeśli jest znak o takim zagrożeniu to wszyscy umywają ręce i nie ma nawet skąd dochodzić odszkodowania, a jeśli jest to na tak ruchliwej drodze to ktoś powinien za to odpowiadać, przerażający jest również brak włączonego oświetlenia na odcinkach trasy S17. Ja rozumiem że samorządy nie mogą dojść do porozumienia kto miałby za takowe oświetlenie płacić ale podczas ulewy, gdzie wycieraczki nie nadążają zbierać takiej ilości deszczówki z pr... rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 22:12
Pewnie łoś otworzył drzwi ewakuacyjne od środka i wtargnął na jezdnię.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:50
i teraz na miejscu wlasciciela auta i kierujacego wystapilbym o odszkodowanie bo los byl tam gdzie nie powinien a przynajmniej nie jest to oznakowane odpowiednimi znakami
Avatar
leoncio / 21 czerwca 2015 o 21:30

łosie w tej okolicy nie powinny występować !

iestety , jakiś debil sztucznie wprowadził je do lasu koło Chmiela .

no i łażą teraz wszędzie

Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:04
To jest S17!!!!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:04
S17 !!!!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 20:54
ej a to nie jest przypadkiem trasa S17 a nie S12
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!