sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Trójka z plusem dla lubelskiej oświaty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 listopada 2001, 20:53
Autor: (alf)

Dziś lubelskie Kuratorium Oświaty oficjalnie przedstawi raport o jakości edukacji w woj. lubelskim. Publikacja obejmuje efekty wizytacji w 463 szkołach. Ma wyznaczać kierunek zmian, a nie służyć tworzeniu rankingów.
Każda szkoła otrzymała informację o wynikach wizytacji, z którą mogą zapoznać się samorządy i rodzice. Raport przedstawia ogólną sytuację w postaci procentowych wskaźników. Kurator Wojciech Żukowski wzbrania się jednak przed wystawieniem oświacie Lubelszczyny oceny, na przykład w sześciostopniowej skali szkolnej. Tymczasem opisane w raporcie działania wskazują, że w połowie placówek nauczanie jest schematyczne i mało efektywne. Można by więc zaryzykować wystawienie trójki z plusem.
– Po raz pierwszy szkoły były wizytowane według ujednoliconych procedur i o ich pracy mieli możliwość wypowiedzenia się rodzice i uczniowie – mówi kurator W. Żukowski. – Niemniej wysoka jakość nauczania w jednej placówce nie jest równoznaczna z wysoką jakością nauczania w innej. Funkcjonują przecież w różnych środowiskach, w jednych uczniowie zdobywają wiele wiedzy w domu. W innych – jedynym jej źródłem jest szkoła. Trudno je zatem sprawiedliwie porównywać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!