poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Lublin

Trójka z plusem dla lubelskiej oświaty

Dodano: 27 listopada 2001, 20:53
Autor: (alf)

Dziś lubelskie Kuratorium Oświaty oficjalnie przedstawi raport o jakości edukacji w woj. lubelskim. Publikacja obejmuje efekty wizytacji w 463 szkołach. Ma wyznaczać kierunek zmian, a nie służyć tworzeniu rankingów.
Każda szkoła otrzymała informację o wynikach wizytacji, z którą mogą zapoznać się samorządy i rodzice. Raport przedstawia ogólną sytuację w postaci procentowych wskaźników. Kurator Wojciech Żukowski wzbrania się jednak przed wystawieniem oświacie Lubelszczyny oceny, na przykład w sześciostopniowej skali szkolnej. Tymczasem opisane w raporcie działania wskazują, że w połowie placówek nauczanie jest schematyczne i mało efektywne. Można by więc zaryzykować wystawienie trójki z plusem.
– Po raz pierwszy szkoły były wizytowane według ujednoliconych procedur i o ich pracy mieli możliwość wypowiedzenia się rodzice i uczniowie – mówi kurator W. Żukowski. – Niemniej wysoka jakość nauczania w jednej placówce nie jest równoznaczna z wysoką jakością nauczania w innej. Funkcjonują przecież w różnych środowiskach, w jednych uczniowie zdobywają wiele wiedzy w domu. W innych – jedynym jej źródłem jest szkoła. Trudno je zatem sprawiedliwie porównywać.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24