sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Trolejbus na Czuby będzie na czas

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2007, 18:14
Autor: Dominik Smaga

Nie będzie poślizgu w uruchomieniu linii trolejbusowej na Czuby - zapewnia MPK. O możliwym opóźnieniu poinformowała dziś "Gazeta Wyborcza Lublin”.

Gazeta napisała, że MPK nie zdąży do listopada kupić nowego trolejbusu. A dopiero po wybudowaniu trakcji i zakupie wozu MPK będzie mogło rozliczyć się z Unią i otrzymać dotację. Jeśli spółka nie dotrzyma warunków umowy, dofinansowania nie dostanie. Sęk w tym, że MPK jeszcze nie ogłosiło przetargu na dostawę trolejbusu.
Nowa linia miała zostać uruchomiona 3 listopada. - I tego terminu dotrzymamy. Pojazdy będą kursować, tyle że nie będzie jeszcze nowego wozu - zapowiada Jarosław Paszczyk, dyrektor techniczny MPK. - Na zakup trolejbusu będziemy mieli czas do 30 kwietnia. Prezydent miasta podpisał już taki aneks do umowy zawartej z wojewodą.

Wiadomo już, że trolejbusy linii 153 przez pierwsze kilka miesięcy nie będą jeździć dokładnie po takiej trasie, jaka została określona w umowie. Trolejbus z Węglina miał jeździć ulicami: Orkana, Armii Krajowej, Bohaterów Monte Cassino, Wileńską, Głęboką, Narutowicza, Piłsudskiego,
Al. Zygmuntowskimi, Fabryczną i Drogą Męczenników Majdanka. I taką trasą trajtki pojadą już 3 listopada. Gorzej będzie z drogą powrotną. Z al. Piłsudskiego trolejbusy miały skręcać w lewo w ul. Narutowicza, a dalej przez Głęboką, Filaretów, Zana, Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej, Orkana, Roztocze do pętli na Węglinie. Ale taką trasą 153 pojedzie dopiero wiosną. Do tego czasu ma jechać prosto z al. Piłsudskiego w Lipową i dalej Al. Racławickimi, Kraśnicką i dopiero na Czuby. - Dlaczego tak będzie? Bo przedłużają się uzgodnienia niezbędne do ustawienia słupa trakcyjnego, który umożliwi skręt w lewo z Piłsudskiego w Narutowicza - wyjaśnia Paszczyk.
Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z nowym przystankiem przy ul. Roztocze obok kościoła. Konieczna jest budowa zatoki w tym miejscu. Ale, żeby ją tam utworzyć, trzeba by przebudować dopiero co powieszoną trakcję nad ul. Roztocze. Z tym może być problem - Unia nie pozwala na zmiany w drogach i urządzeniach, do których dopłaciła, przez co najmniej 2 lata.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!