Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2017 r.
18:48

Trolejbus z zaklejonymi wszystkimi szybami jeździł dziś po Lublinie

186 11 A A

W czwartek na trasie linii 42 kursował nietypowy trolejbus MPK.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To jeden z elementów akcji społecznej „Światłoczuli” na rzecz dzieci niewidomych i słabowidzących, organizowanej przez SKENDE Shopping i IKEA.

Wnętrze pojazdu zostało całkowicie wyciemnione. Po to, by pasażerowie sami doświadczyli, jak trudno jest osobom niewidomym funkcjonować w całkowitej ciemności.

Trolejbus „Linii Światłoczułej” jeździł przez cztery godziny. W tym czasie wykonał cztery kursy – dwa w kierunku IKEA i dwa w kierunku osiedla Poręba. W środku pojazdu można było spotkać rodziców i ich dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Bliżej Świata”.

W ramach akcji do końca roku obok sklepu IKEA działa Świąteczna Strefa Światła, gdzie odwiedzający mogą podpisać się pod życzeniami dla dzieci niewidomych za pomocą specjalnej maszyny brajlowskiej.

>>>

Zobacz także: Z wózkiem do autobusu. Proste? Niekoniecznie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 20:04
+1
Jak mieliśmy się poczuć jak osoby niewidome i słabo widzące to powinniśmy być również zwolnieni z opłaty za przejazd !!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 19:38
+1
Proponuję trolejbus bez kół. Bilet za 10 pln. Aby jadący do pracy poczuli ograniczenia, jakie mają niepełnosprawni ruchowo. Póki co trolejbus z takimi szybami, to po to aby wczuć się w myślenie niepełnospranych umysłowo.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 11:39
Mam nadzieję, że przedniej szyby nie zakleili, ale w Lubinie wszystko możliwe. Teraz wrzucą wiadro obornika i wysmarją tym szyby, aby ludzie poczuli, jak czuje się ten, co się nie myje. Brawo debile. A cena biletów w góre, bo za performance się płaci.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 10:41
A może podacie jakie IQ miał ten ważny, kto na to pozwolił i wszystko się wyjaśni.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 10:38
A tam niewidomi. To reklamodawcom udowodniono, że MPK przyjmie każde zlecenie. Wcześniej zalepiano częściowo szyby, to teraz można całe szyby zalepiać. I ludzie to łykną.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 10:13
A może to chodziło o to, aby pasażerowie zobaczyli na jakie debilne pomysły może wpaść ktoś bez mózgu?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 09:35
A ja bym pojechał, tylko KU...RWA jego mać gdyby zatrzymał się na przystanku vis a vis wiaty a nie na końcu zatoczki 10 metrów dalej!!! CO ZA DEBIL Z MPK WYMYŚLIŁ ABY WOZY MPK ZATRZYMYWAŁY SIE NA KOŃCACH ZATOK????? Kierowcy twierdzą żeby zmieścił sie drugi pojazd za nimi!!!!!! A DLA KOGO ONI JEŻDŻĄ????? DLA INNYCH TĘPYCH KOLESIÓW Z MPK CZY DLA PASAŻERÓW???? PANIE DYREKTORZE MPK RUSZ PAN DU...PĘ ZE STOŁKA I ZOBACZ JAK NAS TĘPAKI-KIEROWCY UCZĄ JOGGINGU!!!!!! PIEPRZĘ MPK I TAKIE POMYSŁY!!!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 00:32
To jest jakieś chore,następnym razem powiążą ludzi aby pokazać jak się czuje inwalida,a innym razem będą kazali jeździć z zatyczkami w uszach????Co się dzieje z tym miastem???
Avatar
olol / 28 grudnia 2017 o 21:46
głupota. szczególnie że w Lublinie nigdy z głośników nie jest podawany prawidłowy przystanek w prawidłowym czasie. jak nie znasz okolicy i masz zaklejone szyby to dojpa.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 18:56
Boże jaka ta ikea dobra. Pochwalcie się w końcu jak dobre relacje macie ze swoimi sąsiadami i dlaczego są tak dobre?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 11:39
Mam nadzieję, że przedniej szyby nie zakleili, ale w Lubinie wszystko możliwe. Teraz wrzucą wiadro obornika i wysmarją tym szyby, aby ludzie poczuli, jak czuje się ten, co się nie myje. Brawo debile. A cena biletów w góre, bo za performance się płaci.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 10:41
A może podacie jakie IQ miał ten ważny, kto na to pozwolił i wszystko się wyjaśni.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 10:38
A tam niewidomi. To reklamodawcom udowodniono, że MPK przyjmie każde zlecenie. Wcześniej zalepiano częściowo szyby, to teraz można całe szyby zalepiać. I ludzie to łykną.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 10:13
A może to chodziło o to, aby pasażerowie zobaczyli na jakie debilne pomysły może wpaść ktoś bez mózgu?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 09:35
A ja bym pojechał, tylko KU...RWA jego mać gdyby zatrzymał się na przystanku vis a vis wiaty a nie na końcu zatoczki 10 metrów dalej!!! CO ZA DEBIL Z MPK WYMYŚLIŁ ABY WOZY MPK ZATRZYMYWAŁY SIE NA KOŃCACH ZATOK????? Kierowcy twierdzą żeby zmieścił sie drugi pojazd za nimi!!!!!! A DLA KOGO ONI JEŻDŻĄ????? DLA INNYCH TĘPYCH KOLESIÓW Z MPK CZY DLA PASAŻERÓW???? PANIE DYREKTORZE MPK RUSZ PAN DU...PĘ ZE STOŁKA I ZOBACZ JAK NAS TĘPAKI-KIEROWCY UCZĄ JOGGINGU!!!!!! PIEPRZĘ MPK I TAKIE POMYSŁY!!!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 00:32
To jest jakieś chore,następnym razem powiążą ludzi aby pokazać jak się czuje inwalida,a innym razem będą kazali jeździć z zatyczkami w uszach????Co się dzieje z tym miastem???
Avatar
olol / 28 grudnia 2017 o 21:46
głupota. szczególnie że w Lublinie nigdy z głośników nie jest podawany prawidłowy przystanek w prawidłowym czasie. jak nie znasz okolicy i masz zaklejone szyby to dojpa.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 20:04
+1
Jak mieliśmy się poczuć jak osoby niewidome i słabo widzące to powinniśmy być również zwolnieni z opłaty za przejazd !!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 19:38
+1
Proponuję trolejbus bez kół. Bilet za 10 pln. Aby jadący do pracy poczuli ograniczenia, jakie mają niepełnosprawni ruchowo. Póki co trolejbus z takimi szybami, to po to aby wczuć się w myślenie niepełnospranych umysłowo.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 19:17
-1
Świetna akcja. Jechałem. Odczucie daje mocno do myślenia.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 9

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!