Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 kwietnia 2013 r.
13:58
Edytuj ten wpis

Trolejbusy wjadą na następne ulice Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
Ul. Armii Krajowej. Będzie tu nowe rondo i pojawi się trakcja trolejbusowa. Efekty – już zimą tego r
Ul. Armii Krajowej. Będzie tu nowe rondo i pojawi się trakcja trolejbusowa. Efekty – już zimą tego r

Firma, która nad ul. Armii Krajowej i Jana Pawła II stworzy trakcję trolejbusową lada dzień dostanie plac budowy. Ta, która przebuduje skrzyżowanie tych ulic już ten plac dostała. Miasto szuka kolejnych wykonawców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konsorcjum, które kosztem 6,8 mln złotych przebuduje rondo u zbiegu ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej poinformowało właśnie, że przejęło plac budowy. – Na terenie realizowanych robót mogą wystąpić utrudnienia w ruchu – ostrzega w komunikacie Henryk Miduch, dyrektor techniczny Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lubartowie. Właśnie ta firma jest liderem konsorcjum.

Prace mają się zakończyć najpóźniej w grudniu bieżącego roku. Do tego czasu na skrzyżowaniu powstaną specjalne pasy dla skręcających w prawo pojazdów komunikacji miejskiej, które nie będą musiały wjeżdżać na rondo.

– Lada dzień przekażemy też plac budowy krakowskiej firmie ZUE, która ma zbudować trakcję nad ul. Granitową, Jana Pawła II do Armii Krajowej i nad Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Orkana – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Kierowcy muszą się spodziewać, że na pewnym etapie prac jezdnie mogą być miejscami zwężane do jednego pasa ruchu.

Przy wspomnianym odcinku staną nowe słupy trakcyjne, na które przeniesione zostaną lampy. Nie będzie więc sytuacji takiej, jak np. na ul. Orkana, czy dalszym odcinku ul. Armii Krajowej, gdzie kilka lat temu obok latarni postawiono słupy trakcyjne, a taki gąszcz oszpecił okolicę.

W ramach tych robót powstanie również sieć nad pętlą na Porębie, a nieopodal ma stanąć podstacja zasilająca. Prace będą kosztować 6,8 mln zł, a termin ich zakończenia został wyznaczony na grudzień przyszłego roku.

Ta sama firma zajmie się też wartą 12,3 mln zł budową kolejnego odcinka trakcji, która zawiśnie nad ul. Jana Pawła II od Armii Krajowej do Nadbystrzyckiej, nad Krochmalną od Nadbystrzyckiej do Młyńskiej i Młyńską od Krochmalnej do Dworcowej. Odcinek ten powinien być gotowy w grudniu przyszłego roku.

Do tego samego czasu zbudowana ma być sieć nad kolejnymi dwiema ulicami: Filaretów między ul. Jana Pawła II a rondem obok ZUS i nad Zana od wspomnianego ronda do Nadbystrzyckiej. W środę Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie tych odcinków wraz z budową podstacji zasilającej przy ul. Faraona. Przetarg na domykającą ten układ sieć nad Nadbystrzycką od Krochmalnej do Głębokiej ma być ogłoszony za około miesiąc.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Agnieszka / 12 maja 2013 o 16:10
A co z odcinkiem Jana Pawła II od Granitowej do Al. Kraśnickej???? Już kolejny raz miasto zapomina o osiedlu, które stale się rozbudowuje w okolicach ul. Gęsiej. Może by ktoś pomyślał o tym odcinku, bo stajemy się osiedlem odciętym od świata. Ktoś najpierw wymyślił zajezdnię na Granitowej, gdzie większość autobusów kończy tam swoją trasę a teraz wszystkie nowe połączenia autobusowe oraz nowo powstająca trakcja trolejbusowa będzie się kończyć na Granitowej.
Ludzie!!!! zalecam trochę rozsądku w tej sprawie i nie odcinanie ogromnego osiedla i mieszkających tam ludzi od komunikacji miejskiej. My też musimy dojechać do pracy a nasze dzieci do szkoły!!!!
A co z odcinkiem Jana Pawła II od Granitowej do Al. Kraśnickej???? Już kolejny raz miasto zapomina o osiedlu, które stale się rozbudowuje w okolicach ul. Gęsiej. Może by ktoś pomyślał o tym odcinku, bo stajemy się osiedlem odciętym od świata. Ktoś najpierw wymyślił zajezdnię na Granitowej, gdzie większość autobusów kończy tam swoją trasę a teraz wszystkie nowe połączenia autobusowe oraz nowo powstająca trakcja trolejbusowa będzie się kończyć na Granitowej.
Ludzie!!!! zalecam trochę rozsądku w te... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 4 kwietnia 2013 o 13:36
------------------------------ KOMUNIKACJA MIEJSKA W LUBLINIE--------------------------------------------- Po pierwsze, Nasze FORUM służy do wyrażenia własnych opinii w sprawach miejskich A NIGDY DO OBRAŻANIA LUBLINIAN !!! . Zastanówcie się przed napisaniem Komentarza, że Ktoś może i ma prawo mieć odmienną opinię od Naszej . FORUM to nie miejsce jak przy kiosku z piwem !. Dzisiaj jeden z Lublinian został wyzwany od ... "kundli" (sic?) . Czy piszącemu ulżyło ? . A odnośnie trolejbusów ; to krytycy mogą mieć racje, bo przecież słupy i druty nie ozdabiają miasta ale należy rozważyć , jaka komunikacja odpowiada Naszemu Lublinowi , trolejbusowa czy tramwajowa ? . Czy Państwo wyobrażacie sobie , rozkopy na ulicach Lublina aby rozbudować trakcje tramwajową ? . Słupy i druty nie zdobią ale są potrzebne dla Mieszkańców Lublina w codziennej komunikacji miejskiej . Problem tkwi gdzie indziej , planiści Lublina muszą w swoich Projektach uwzględniać komunikacje trolejbusową ale w porozumieniu z "MPK" gdyż w "MPK" właściwie nazywa się komunikacje trolejbusową jako GENERALNE TRAKCJE TROLEJBUSOWE . Czyli trolejbusy na głównych połączeniach komunikacyjnych a wewnątrz miejskich Autobusy . Plany trolejbusowe muszą obejmować połączenia dalekosięrzne między Dzielnicami i wydłużanie lini podmiejskich . W Naszym przypadku trolejbusy muszą jeżdzić także do Świdnika , Zalew Zemborzycki , Mętów , Jastków czy Niemce . Planując Świdnik należy także poprowadzić trakcje tak aby była wykorzystana przez Airport Lublin . Mylić może określenie " (...) budowa trakcji trolejbusowej na Czubach (...) " . Budowa trakcji trolejbu sowej do Dzielnicy Czuby jest właściwa, bo kto wyrazi zgodę na komunikacje trolejbusową na Tatarach , Kalinie czy na Czechowie ?. Wzorcową komunikacją trolejbusową można uznać LSM i tak mają wyglądać Plany na innych Dzielnicach Lublina . W Świdniku trakcja trolejbusowa z Lublina ma prowadzić główną arterią świdnicką aż do końca Dzielnicy aby była wykorzystana także Mieszkańcom Świdnika . Do Zalewu to znaczy końcowy w Dąbrowie a wewnętrzną komunikacją Zalewu, Dąbrowy czy Mariny odbywać się będzie autobusem " LATO" . Tak rozumiana komunikacja trolejbusowa ułatwi a nie utrudni życie Lublinianom . Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
------------------------------ KOMUNIKACJA MIEJSKA W LUBLINIE--------------------------------------------- Po pierwsze, Nasze FORUM służy do wyrażenia własnych opinii w sprawach miejskich A NIGDY DO OBRAŻANIA LUBLINIAN !!! . Zastanówcie się przed napisaniem Komentarza, że Ktoś może i ma prawo mieć odmienną opinię od Naszej . FORUM to nie miejsce jak przy kiosku z piwem !. Dzisiaj jeden z Lublinian został wyzwany od ... "kundli" (sic?) . Czy piszącemu ulżyło ? ... rozwiń
Avatar
kloc-mayster / 4 kwietnia 2013 o 12:05
[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - na jedno wyjdzie czy to jest ropa czy węgiel, tyle samo zanieczyszczeń trafi do środowiska
[/quote]

[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - na jedno wyjdzie czy to jest ropa czy węgiel, tyle samo zanieczyszczeń trafi do środowiska
[/quote]Jeśli nie chcesz drutów na ulicy, to przeprowadź się na wieś albo przynajmniej do Zamościa lub Kraśnika...
[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - ... rozwiń
Avatar
kloc-mayster / 4 kwietnia 2013 o 12:04
[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - na jedno wyjdzie czy to jest ropa czy węgiel, tyle samo zanieczyszczeń trafi do środowiska
[/quote]

[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - na jedno wyjdzie czy to jest ropa czy węgiel, tyle samo zanieczyszczeń trafi do środowiska
[/quote]Tak się składa, że "trochę odrosłem od ziemi" bo już mam prawie 40 lat i już się trochę czegoś nauczyłem... Natomiast "ekologiczna" jest w tym znaczeniu, że nie dymią pojazdy " pod oknami" -np.na Łęczyńskiej czy Lubartowskiej... Czy to tak trudno zrozumieć?
[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - ... rozwiń
Avatar
Maciek z Lublina / 4 kwietnia 2013 o 10:12
Stawiają nowe słupy i sieć trakcyjną , a kiedy będzie włączenie nowych odcinków do rozkładu jazdy trajtków? Czy linii trolejbusowych przybędzie i jak one będą przebiegać , celem włączenia w ich zakres nowych odcinków? Na razie o włączeniu nowych odcinków pod drutem w rozkład jazdy nic nie słychać...
Avatar
afg / 4 kwietnia 2013 o 07:39
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1365010745' post='753504']
Pusty oszołomie! -jakoś inne polskie duże miasta nie narzekają na "oszpecenie drutami i szynami" z powodu tramwajów! Tu przy trolejbusach nie ma szyn, a tylko druty... Jeśli masz problem ze sobą, to idź do psychiatry!
[/quote]

nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - na jedno wyjdzie czy to jest ropa czy węgiel, tyle samo zanieczyszczeń trafi do środowiska
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1365010745' post='753504']
Pusty oszołomie! -jakoś inne polskie duże miasta nie narzekają na "oszpecenie drutami i szynami" z powodu tramwajów! Tu przy trolejbusach nie ma szyn, a tylko druty... Jeśli masz problem ze sobą, to idź do psychiatry!
[/quote]

nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na p... rozwiń
Avatar
czytelnik / 3 kwietnia 2013 o 23:07
[quote name='stef' timestamp='1365017337' post='753578']
ciekawe czy nastawiają słupów tak bezmyślnie jak na orkana /i kto na tym zarobił/
[/quote]
Przeczytaj powoli jeszcze raz artykuł
Avatar
Aida / 3 kwietnia 2013 o 23:06
[quote name='sdfs' timestamp='1365008844' post='753488']
a na cholere wszędzie te trolejbusy?? czy któryś z tych baranów wziął pod uwagę że czasami ulicą trzeba przetrasportowac przy pomocy pilotów towar większych gabarytów i tutaj trakcja będzie przeszkadzała? Czy wszędzie musza wisieć te zasrane druty bo któryś baran wymyślił sobie trajtki jako wizytówkę tego miasta pseudoinspiracji? ludzie to miasto jest martwe bo ludzie praca tu pracę, brak jakiegokolwiek przemysłu, porządnych zakładów pracy (tylko same markety co ludzi zwalniają jeden za drugim)... Ulica Jana pawła jest piękna, ale chcą ją całkowicie zeszpecić tymi cholernymi drutami. Mieszkam tu już kilkadziesiąt lat i wiem że to spieprzą co zupełnie nei pofoba się nam którzy tu mieszkamy.
[/quote]
Nam?Proszę nie wypowiadać się w imieniu chociażby moim. Podobają mi się nowe trolejbusy w przeciwieństwie do wiecznych frustratów.Gdynia jakoś jest dumna ze swoich trajtków, tylko u nas niektórym nic nie pasuje.
[quote name='sdfs' timestamp='1365008844' post='753488']
a na cholere wszędzie te trolejbusy?? czy któryś z tych baranów wziął pod uwagę że czasami ulicą trzeba przetrasportowac przy pomocy pilotów towar większych gabarytów i tutaj trakcja będzie przeszkadzała? Czy wszędzie musza wisieć te zasrane druty bo któryś baran wymyślił sobie trajtki jako wizytówkę tego miasta pseudoinspiracji? ludzie to miasto jest martwe bo ludzie praca tu pracę, brak jakiegokolwiek przemysłu, porządnych zakładów pracy (tylko same mark... rozwiń
Avatar
Kamil / 3 kwietnia 2013 o 22:46
Abramowice i Dziesiąta czekają na przedłużenie trakcji trolejbusowej do ul. Powojowej.

Bogata północ miasta jeździ nowoczesną komunikacją z częstymi kursami, a my zawalamy z buta po błocie albo czekamy jak idioci na 16 lub 27.

To przedłużenie jest obiecywane już 8 lat, nawet raz przeterminował się projekt budowlany!
Avatar
stef / 3 kwietnia 2013 o 21:28
ciekawe czy nastawiają słupów tak bezmyślnie jak na orkana /i kto na tym zarobił/
Avatar
Agnieszka / 12 maja 2013 o 16:10
A co z odcinkiem Jana Pawła II od Granitowej do Al. Kraśnickej???? Już kolejny raz miasto zapomina o osiedlu, które stale się rozbudowuje w okolicach ul. Gęsiej. Może by ktoś pomyślał o tym odcinku, bo stajemy się osiedlem odciętym od świata. Ktoś najpierw wymyślił zajezdnię na Granitowej, gdzie większość autobusów kończy tam swoją trasę a teraz wszystkie nowe połączenia autobusowe oraz nowo powstająca trakcja trolejbusowa będzie się kończyć na Granitowej.
Ludzie!!!! zalecam trochę rozsądku w tej sprawie i nie odcinanie ogromnego osiedla i mieszkających tam ludzi od komunikacji miejskiej. My też musimy dojechać do pracy a nasze dzieci do szkoły!!!!
A co z odcinkiem Jana Pawła II od Granitowej do Al. Kraśnickej???? Już kolejny raz miasto zapomina o osiedlu, które stale się rozbudowuje w okolicach ul. Gęsiej. Może by ktoś pomyślał o tym odcinku, bo stajemy się osiedlem odciętym od świata. Ktoś najpierw wymyślił zajezdnię na Granitowej, gdzie większość autobusów kończy tam swoją trasę a teraz wszystkie nowe połączenia autobusowe oraz nowo powstająca trakcja trolejbusowa będzie się kończyć na Granitowej.
Ludzie!!!! zalecam trochę rozsądku w te... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 4 kwietnia 2013 o 13:36
------------------------------ KOMUNIKACJA MIEJSKA W LUBLINIE--------------------------------------------- Po pierwsze, Nasze FORUM służy do wyrażenia własnych opinii w sprawach miejskich A NIGDY DO OBRAŻANIA LUBLINIAN !!! . Zastanówcie się przed napisaniem Komentarza, że Ktoś może i ma prawo mieć odmienną opinię od Naszej . FORUM to nie miejsce jak przy kiosku z piwem !. Dzisiaj jeden z Lublinian został wyzwany od ... "kundli" (sic?) . Czy piszącemu ulżyło ? . A odnośnie trolejbusów ; to krytycy mogą mieć racje, bo przecież słupy i druty nie ozdabiają miasta ale należy rozważyć , jaka komunikacja odpowiada Naszemu Lublinowi , trolejbusowa czy tramwajowa ? . Czy Państwo wyobrażacie sobie , rozkopy na ulicach Lublina aby rozbudować trakcje tramwajową ? . Słupy i druty nie zdobią ale są potrzebne dla Mieszkańców Lublina w codziennej komunikacji miejskiej . Problem tkwi gdzie indziej , planiści Lublina muszą w swoich Projektach uwzględniać komunikacje trolejbusową ale w porozumieniu z "MPK" gdyż w "MPK" właściwie nazywa się komunikacje trolejbusową jako GENERALNE TRAKCJE TROLEJBUSOWE . Czyli trolejbusy na głównych połączeniach komunikacyjnych a wewnątrz miejskich Autobusy . Plany trolejbusowe muszą obejmować połączenia dalekosięrzne między Dzielnicami i wydłużanie lini podmiejskich . W Naszym przypadku trolejbusy muszą jeżdzić także do Świdnika , Zalew Zemborzycki , Mętów , Jastków czy Niemce . Planując Świdnik należy także poprowadzić trakcje tak aby była wykorzystana przez Airport Lublin . Mylić może określenie " (...) budowa trakcji trolejbusowej na Czubach (...) " . Budowa trakcji trolejbu sowej do Dzielnicy Czuby jest właściwa, bo kto wyrazi zgodę na komunikacje trolejbusową na Tatarach , Kalinie czy na Czechowie ?. Wzorcową komunikacją trolejbusową można uznać LSM i tak mają wyglądać Plany na innych Dzielnicach Lublina . W Świdniku trakcja trolejbusowa z Lublina ma prowadzić główną arterią świdnicką aż do końca Dzielnicy aby była wykorzystana także Mieszkańcom Świdnika . Do Zalewu to znaczy końcowy w Dąbrowie a wewnętrzną komunikacją Zalewu, Dąbrowy czy Mariny odbywać się będzie autobusem " LATO" . Tak rozumiana komunikacja trolejbusowa ułatwi a nie utrudni życie Lublinianom . Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
------------------------------ KOMUNIKACJA MIEJSKA W LUBLINIE--------------------------------------------- Po pierwsze, Nasze FORUM służy do wyrażenia własnych opinii w sprawach miejskich A NIGDY DO OBRAŻANIA LUBLINIAN !!! . Zastanówcie się przed napisaniem Komentarza, że Ktoś może i ma prawo mieć odmienną opinię od Naszej . FORUM to nie miejsce jak przy kiosku z piwem !. Dzisiaj jeden z Lublinian został wyzwany od ... "kundli" (sic?) . Czy piszącemu ulżyło ? ... rozwiń
Avatar
kloc-mayster / 4 kwietnia 2013 o 12:05
[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - na jedno wyjdzie czy to jest ropa czy węgiel, tyle samo zanieczyszczeń trafi do środowiska
[/quote]

[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - na jedno wyjdzie czy to jest ropa czy węgiel, tyle samo zanieczyszczeń trafi do środowiska
[/quote]Jeśli nie chcesz drutów na ulicy, to przeprowadź się na wieś albo przynajmniej do Zamościa lub Kraśnika...
[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - ... rozwiń
Avatar
kloc-mayster / 4 kwietnia 2013 o 12:04
[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - na jedno wyjdzie czy to jest ropa czy węgiel, tyle samo zanieczyszczeń trafi do środowiska
[/quote]

[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - na jedno wyjdzie czy to jest ropa czy węgiel, tyle samo zanieczyszczeń trafi do środowiska
[/quote]Tak się składa, że "trochę odrosłem od ziemi" bo już mam prawie 40 lat i już się trochę czegoś nauczyłem... Natomiast "ekologiczna" jest w tym znaczeniu, że nie dymią pojazdy " pod oknami" -np.na Łęczyńskiej czy Lubartowskiej... Czy to tak trudno zrozumieć?
[quote name='afg' timestamp='1365053943' post='753646']
nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - ... rozwiń
Avatar
Maciek z Lublina / 4 kwietnia 2013 o 10:12
Stawiają nowe słupy i sieć trakcyjną , a kiedy będzie włączenie nowych odcinków do rozkładu jazdy trajtków? Czy linii trolejbusowych przybędzie i jak one będą przebiegać , celem włączenia w ich zakres nowych odcinków? Na razie o włączeniu nowych odcinków pod drutem w rozkład jazdy nic nie słychać...
Avatar
afg / 4 kwietnia 2013 o 07:39
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1365010745' post='753504']
Pusty oszołomie! -jakoś inne polskie duże miasta nie narzekają na "oszpecenie drutami i szynami" z powodu tramwajów! Tu przy trolejbusach nie ma szyn, a tylko druty... Jeśli masz problem ze sobą, to idź do psychiatry!
[/quote]

nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na pewno nei przydadzą uroku tej ulicy. Sporo ludzi stara się żeby wyglądała pięknie, a trolejbusy wcale nie są tu potrzebne.

W ogóle zastanawia mnie pojecie "ekologiczny" środek transportu - ile ton węgla trzeba spalić żeby zasilić takiego trajtka w prąd - na jedno wyjdzie czy to jest ropa czy węgiel, tyle samo zanieczyszczeń trafi do środowiska
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1365010745' post='753504']
Pusty oszołomie! -jakoś inne polskie duże miasta nie narzekają na "oszpecenie drutami i szynami" z powodu tramwajów! Tu przy trolejbusach nie ma szyn, a tylko druty... Jeśli masz problem ze sobą, to idź do psychiatry!
[/quote]

nie ujadaj kundlu i nie wyzywaj ludzi, odrośnij troche od ziemi i naucz się czegoś zanim zaczniesz szczekać. Gość ma rację z tymi transportami wielkogabarytowymi, a poza tym druty na p... rozwiń
Avatar
czytelnik / 3 kwietnia 2013 o 23:07
[quote name='stef' timestamp='1365017337' post='753578']
ciekawe czy nastawiają słupów tak bezmyślnie jak na orkana /i kto na tym zarobił/
[/quote]
Przeczytaj powoli jeszcze raz artykuł
Avatar
Aida / 3 kwietnia 2013 o 23:06
[quote name='sdfs' timestamp='1365008844' post='753488']
a na cholere wszędzie te trolejbusy?? czy któryś z tych baranów wziął pod uwagę że czasami ulicą trzeba przetrasportowac przy pomocy pilotów towar większych gabarytów i tutaj trakcja będzie przeszkadzała? Czy wszędzie musza wisieć te zasrane druty bo któryś baran wymyślił sobie trajtki jako wizytówkę tego miasta pseudoinspiracji? ludzie to miasto jest martwe bo ludzie praca tu pracę, brak jakiegokolwiek przemysłu, porządnych zakładów pracy (tylko same markety co ludzi zwalniają jeden za drugim)... Ulica Jana pawła jest piękna, ale chcą ją całkowicie zeszpecić tymi cholernymi drutami. Mieszkam tu już kilkadziesiąt lat i wiem że to spieprzą co zupełnie nei pofoba się nam którzy tu mieszkamy.
[/quote]
Nam?Proszę nie wypowiadać się w imieniu chociażby moim. Podobają mi się nowe trolejbusy w przeciwieństwie do wiecznych frustratów.Gdynia jakoś jest dumna ze swoich trajtków, tylko u nas niektórym nic nie pasuje.
[quote name='sdfs' timestamp='1365008844' post='753488']
a na cholere wszędzie te trolejbusy?? czy któryś z tych baranów wziął pod uwagę że czasami ulicą trzeba przetrasportowac przy pomocy pilotów towar większych gabarytów i tutaj trakcja będzie przeszkadzała? Czy wszędzie musza wisieć te zasrane druty bo któryś baran wymyślił sobie trajtki jako wizytówkę tego miasta pseudoinspiracji? ludzie to miasto jest martwe bo ludzie praca tu pracę, brak jakiegokolwiek przemysłu, porządnych zakładów pracy (tylko same mark... rozwiń
Avatar
Kamil / 3 kwietnia 2013 o 22:46
Abramowice i Dziesiąta czekają na przedłużenie trakcji trolejbusowej do ul. Powojowej.

Bogata północ miasta jeździ nowoczesną komunikacją z częstymi kursami, a my zawalamy z buta po błocie albo czekamy jak idioci na 16 lub 27.

To przedłużenie jest obiecywane już 8 lat, nawet raz przeterminował się projekt budowlany!
Avatar
stef / 3 kwietnia 2013 o 21:28
ciekawe czy nastawiają słupów tak bezmyślnie jak na orkana /i kto na tym zarobił/
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 1

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 1 4

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 59 5

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 20

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 40 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 44 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!