sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Trolejbusy zajeżdżają drogę, przecinają ciągłą linię. "Musimy, bo źle zawieszono nam sieć"

Dodano: 16 marca 2016, 14:10
Autor: Dominik Smaga

Miasto zapowiada, że zajmie się problemami na rondzie koło ZUS (fot. Maciej Kaczanowski)
Miasto zapowiada, że zajmie się problemami na rondzie koło ZUS (fot. Maciej Kaczanowski)

Musimy łamać prawo, bo źle zawieszono nam sieć – żalą się kierowcy trolejbusów. Zajeżdżają drogę innym, skręcają ze złego pasa, przecinają ciągłe linie. Łatwo to zauważyć. – Popełniliśmy błędy – przyznają odpowiedzialni za trakcję urzędnicy. Co proponują?

Rondo obok ZUS jest jednym z miejsc, gdzie trolejbusy uprawiają pod drutami prawdziwy balet. Choćby te, które zamiast autobusów wykonują część kursów na linii 42. Jadąc od strony Leclerka kierowcy muszą skręcić z ul. Zana w prawo, w Filaretów. Manewr jest dozwolony ze skrajnego prawego pasa służącego też jadącym na wprost. Ale trolejbusy jadą ze środkowego zajeżdżając drogę tym, którzy prawym pasem poruszają się na wprost (na zdjęciu).

Nie jest to jedyny problem na tym rondzie. – Kierowcy innych samochodów stają się coraz bardziej agresywni na nasz widok, bo nie wiedzą gdzie my chcemy jechać – wyjaśnia anonimowo jeden z szoferów MPK. – Skręty można by wykonywać z właściwych pasów tylko sieć jest tak zbudowana, że nie można.

Kolejny przykład to trolejbusy linii 152 jadące od ul. Nadbystrzyckiej przez Zana do Filaretów. Wbrew znakom skręcają w lewo ze środkowego pasa. Ci, co próbują jechać bliżej lewej strony zajmują dwa pasy. Jest tak też na linii 42 przy skręcie z Filaretów w lewo w Zana. – W razie stłuczki to będzie nasza wina – skarży się kierowca.

Jest więcej miejsc, gdzie trolejbusy stwarzają niebezpieczne sytuacje jadąc pod drutami. Na dwujezdniowym odcinku ul. Krochmalnej kierowcy linii 161 nie mają szans pojechać pod siecią tak, by skręcając w lewo w stronę dworca nie przeciąć dwóch linii ciągłych i nie zajmować dwóch pasów na przejściu. Mogą tylko odpiąć się od sieci i skorzystać z baterii lub spalinowego agregatu, a potem podpiąć się do drutów pod daszkami specjalnie zamontowanymi na przystanku przy Betonowej.

– Popełniliśmy błędy – przyznaje Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Urzędzie Miasta. Ale nie precyzuje, kto konkretnie jest winien. – Błędy popełnił każdy po kolei. W zespołach opiniujących dokumentację są przedstawiciele różnych jednostek miejskich. Gdzieś coś po prostu zostało przeoczone.

Miasto zapowiada, że zajmie się problemami. – W kwietniu o 150 m będzie przesunięta zwrotnica nad ul. Krochmalną – informuje Kieliszek. Przebudowana ma być też sieć w miejscu skrętu z ul. Mełgiewskiej w lewo w Gospodarczą, gdzie kierowcy zwracali uwagę na błędy jeszcze wiele miesięcy przed uruchomieniem sieci. – Tu przebudowa nastąpi jeszcze w marcu – deklaruje miasto.

Jak Ratusz zajmie się rondem obok ZUS? – Tu sprawę załatwimy dodatkowym oznakowaniem – mówi Kieliszek. A problem na linii 42 „rozwiąże się sam”. – Od najbliższego poniedziałku na tej linii nie będą już kursować trolejbusy.

Gość
kierowca trajtka
Gość
(68) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 marca 2016 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I nie pracujesz bo piłeś czy paliwo kradłeś?

Jest coś takiego jeszcze jak emerytura. Ale Ty tego pewnie nie zaznasz... I nie mierz wszystkich swoją miarą.

Rozwiń
kierowca trajtka
kierowca trajtka (20 marca 2016 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ja nie widzę problemu - kierowcom należy wystawiać mandaty, ponieważ łamią prawo o ruchu drogowym. Wystarczy, że zdejmą pałąki z trakcji, przejadą rondo uczciwie zgodnie z przepisami i ponownie podepną się do trakcji po zjechaniu z ronda. Można? - można

Można - Ursusem, Solarisem przegubowym, Solarisem Hybrydowym... ALE NIE MOŻNA STARYM SOLARISEM BEZ DODATKOWEGO NAPĘDU!!! Zastanów się zanim coś napiszesz, ludzie szybko przyzwyczajają się do dobrego, kiedy np jest awaria trakcji to trolejbus zrzuca pały i jedzie dalej, ale zapominają już że część wozów jeździ TYLKO na prądzie z trakcji.

Rozwiń
Gość
Gość (20 marca 2016 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Linie są dobrze rozpięte na Al. Racławickich od Uniwersytetu Medycznego do skrzyżowania z Sowińskiego ale znaki poziome dla kierowców MPK nie istnieją. Może policja przeprowadzi finansowe szkolenie tych Panów.
Rozwiń
Ociec
Ociec (19 marca 2016 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Synku, jak ty robiłeś w pieluchy to ja przegubowym Ikarusem czy Neoplanem potrafiłem skręcić z Głębokiej w Sowińskiego z właściwego pasa... To nie kodeks drogowy bo jeśli jesteś kierowcą komunikacji miejskiej i lecisz z takimi tekstami to mam wątpliwości czy znasz kodeks na który się powołujesz lub jesteś po super szkoleniu piekarzy i murarzy w MKK pod tytułem i ty możesz zostać niewolnikiem w m p k.

I nie pracujesz bo piłeś czy paliwo kradłeś?

Rozwiń
Gość
Gość (19 marca 2016 o 01:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby nie listy do redakcji i bunt pojedynczych osób, na pewno nie byłoby artykułów i zmiany organizacji ruchu na rondzie koło ZUS. Szanowni Użytkownicy dróg! Zrozumcie nas, kierowców trolejbusów! Nie zawsze możemy jechać tak, jak narysowane są linie na jezdni i nie jest to wynikiem naszego pośpiechu czy chamstwa ale NIEGOSPODARNOŚCI URZĘDNIKÓW!!! Pozdrawiam!!! kierowca trolejbusu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (68)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!