poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Trwa nabór psów do pracy w policji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 września 2010, 16:33
Autor: (bar)

Patrolują ulice, tropią przestępców i potrafią obezwładnić nawet najgroźniejszych napastników – takie są psy, które pracują w policji pod opieką swoich przewodników. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie ponownie ogłosiła nabór psów, które zostaną przeszkolone i wykorzystane w codziennej służbie.

Psy powinny być w wieku od roku do dwóch lat, spełniać kryteria zdrowotne oraz posiadać predyspozycje do pracy w policji.

Właściciele czworonogów mogą przyprowadzić je 20 września na ul. Tyszowiecką 8. Szczególnie pożądane są te czworonogi, które poza wymienionymi cechami wyróżniają się ponadprzeciętną chęcią do samodzielnego, wytrwałego wyszukiwania i aportowania ukrytych przedmiotów.

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów zdrowotnych, predyspozycji psów, ich rekrutacji i wymaganych dokumentów dostępne są na stronie internetowej KWP w Lublinie, a także pod numerem telefonu (081) 535-49-11.

Policyjne psy potrafią tropić ślady, znajdować ludzi i przedmioty. Najbardziej pomocne są przy wykrywaniu narkotyków, materiałów wybuchowych i poszukiwaniach zwłok. Biorą też udział w działaniach antyterrorystycznych, pościgach i konwojowaniu niebezpiecznych przestępców. Pomagają także w działaniach związanych z zabezpieczeniem i przywracaniem porządku publicznego.

Policyjne psy już nie raz udowodniły swoją przydatność. Funkcjonariuszom z Kraśnika pomogły znaleźć szesnastolatka, który zaginął w lesie. Sytuacja była tym poważniejsza, że chłopiec dotknięty był upośledzeniem umysłowym. Policyjny pies pozwolił odnaleźć go w odległości dwóch kilometrów od miejsca, w którym zniknął z oczu rodziców. Podobnie było z zaginionym 64-latkiem. Poszukiwali go funkcjonariusze z Biłgoraja. Policyjny pies służbowy Tabir znalazł go kilometr od jego domu, w krzakach przy rozlewisku wodnym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Edyta
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Edyta
Edyta (18 września 2010 o 17:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Redaktorze,słowniczek by się przydał- nie kosmologicznych tylko osmologicznych, wstyd, wstyd
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!