niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Trwają VII Targi Edukacyjne w hali MTL

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2011, 17:54

Ubiegłoroczne targi odwiedziło ponad 12 tysięcy gości. W tym roku zainteresowanie jest równie duże (
Ubiegłoroczne targi odwiedziło ponad 12 tysięcy gości. W tym roku zainteresowanie jest równie duże (

Tysiące uczniów z całego regionu odwiedziło we wtorek targi Edukacja 2011 w Lublinie. Największa i najstarsza impreza dla branży edukacyjnej w województwie czeka na gości jeszcze w środę.

Magda i Ewelina, gimnazjalistki ze Świdnika, szukają liceum, w którym będą uczyły się od września. Obie przyszły wczoraj na targi.

– Zobaczyć ofertę tych najlepszych, zwłaszcza z Lublina. Nie wszystkie mają swoje stoiska, ale i tak wiem więcej niż wcześniej – mówi Magda. – Ja chciałam poznać zasady rekrutacji, czy mam szansę się dostać do szkół, które mnie interesują – mówi z kolei Ewelina.

Na targach wystawiają się szkoły publiczne i niepubliczne różnych szczebli, od gimnazjów, przez szkoły ponadgimnazjalne, aż po uczelnie. Te ostatnie interesują Kamila Sidorczuka, tegorocznego maturzystę z Lublina, który wczoraj przyszedł do hali MTL w Parku Ludowym.

– Kierunki humanistyczne: politologia, stosunki międzynarodowe, może socjologia – wylicza Kamil. – Na pewno złożę dokumenty na UMCS i KUL, ale rozważam też uczelnie warszawskie. Mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji.

Organizatorzy targów zapraszają przede wszystkim młodzież stojącą przed wyborem dalszego kierunku nauki, ale także rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. Żeby zwiedzający mogli łatwiej znaleźć instytucje, których oferta ich interesuje, targi zostaną podzielone na 3 strefy: szkół wyższych, szkół ponadgimnazjalnych, wydawnictw i firm. O to, jak dostać się do wybranej strefy, najlepiej pytać przy wejściu na targi.

Targi będą czynne jeszcze w środę w godz. 9–15 w hali MTL przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. Wstęp wolny!

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!