piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Henryk Borzęcki z Woli Niemieckiej dwa lata temu zgłosił się do gabinetu stomatologicznego w Niemcach. Protezę zębową miał dostać w tym roku.

W ostatniej chwili okazało się, że nic z tego, bo dentystce kończy się kontrakt z NFZ.

- Dwa lata bez zębów się męczyłem tylko po to, by w końcu usłyszeć, że protezy nie dostanę! - oburza się Henryk Borzęcki. - Chodziłem przecież na miarę. I to niejeden raz. A ostatnio przychodzę, a pani dentystka mówi mi, że mojej protezy nie zrobi, bo idzie na emeryturę i kończy jej się kontrakt z NFZ. A ja się pytam, co mnie to obchodzi? Swoje odczekałem i proteza się należy!
Anna Jędrszczyk, stomatolog z NZOZ w Niemcach, tłumaczy, że przyczyną niewykonania protezy jest zbyt mały kontrakt z NFZ. - Pacjentów, którzy czekają na protezy zębowe, obsługujemy według kolejności zapisanej nie tylko u nas w gabinecie, ale i w dokumentacji NFZ. Do końca roku wykonamy taką ilość protez, na jaką wystarczy nam pieniędzy. Dalsze miejsce w kolejce, a takie zajmuje pan Borzęcki, spowodowało, że gabinet nie jest w stanie wykonać dla niego protezy zębowej. I nie ma tu mowy o żadnej złośliwości. Po prostu w takiej sytuacji za protezę dla pana Borzęckiego musiałabym zapłacić z własnej kieszeni - wyjaśnia Jędrszczyk.
Pana Henryka to tłumaczenie nie przekonuje. Postanowił zgłosić się z oficjalną skargą do rzecznika praw pacjenta. A ten zaczął działać.
- Rzecznik zatelefonował do jednego z lubelskich zakładów protetycznych, który ma podpisany kontrakt z NFZ. Uzyskaliśmy zapewnienie, że w możliwie najszybszym terminie proteza dla pana Borzęckiego zostanie tam wykonana - informuje Łukasz Semeniuk, rzecznik funduszu w Lublinie.

Raz na 5 lat

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia ubezpieczonemu w NFZ przysługuje:
• leczenie protetyczne z zastosowaniem ruchomych i całkowitych protez akrylowych w szczęce i żuchwie raz na 5 lat
• naprawa protez ruchomych częściowych i całkowitych w szczęce i żuchwie raz na 2 lata.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Widzimis
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Widzimis
Widzimis (30 listopada 2007 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widac, ze jak nie mozna to mozna.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2007 o 07:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stomatolog najpierw płaci za protezę z własnej kieszeni a potem refunduje mu to NFZ. Jest jedyny powód dla którego ten człowiek nie dostał jeszcze protezy to lekarska chytrość - ups. przepraszam! - powodem jest oczywiście mały kontrakt z NFZ.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!