Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2015 r.
9:05
Edytuj ten wpis

Trzeźwy poranek. Dziesiątki policjantów na ulicach Lublina

Autor: Zdjęcie autora łm
270 49 A A

Lubelska policja zorganizowała w poniedziałek rano akcję "trzeźwy poranek".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trzygodzinna akcja rozpoczęła się o godz. 6. Udział w niej wzięli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i Oddziałów Prewencji Policji. W sumie 110 funkcjonariuszy.

Mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców na terenie całego miasta, a głównie na drogach wjazdowych do Lublina, było aż 31 punktów kontrolnych.

- Skontrolowano ponad 9,7 tys. kierowców. Dziewięć osób zatrzymano za jazdę w stanie nietrzeźwości, a ośmiu było po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali także 12 uprawnień do kierowania - mówi Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Rekordzista wpadł po godz. 7 przy ul. Abramowickiej. Kierowca audi 80 miał 1,4 promila.

Był to kolejny "trzeźwy poranek" w ciągu kilku dni w woj. lubelskim. W piątek akcja odbyła się w Tomaszowie Lubelskim, a w sobotę w Białej Podlaskiej.
Czytaj więcej o:

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 27 stycznia 2015 o 13:16

Podziękowania za wykluczenie zabójców,pytanko ilu było bez prawa jazdy. :(

Wyrazy współczucia dla tych, którzy - lekko wczorajsi - jadąc do pracy, prowadzili na pewno bardziej uważnie od wielu absolutnie trzeźwych mistrzów kierownicy i mieli nieszczęście stać się ofiarami łapanki.

Avatar
Kierowniczka / 27 stycznia 2015 o 12:23

Widziałaś kierowniczko w W-wie pod Rotundą ?  Baba poszła jak  "przecinak "do wejścia do metra,a twierdzisz że nie brawurowo,oj żeby takie w łóżku były

Czarne owce się wszędzie zdarzają.

Avatar
Komediant główny / 27 stycznia 2015 o 11:45

Akurat baby jeżdżą bezpieczniej i powodują bardzo mało wypadków śmiertelnych - bo nie jeżdżą brawurowo. 

Widziałaś kierowniczko w W-wie pod Rotundą ?  Baba poszła jak  "przecinak "do wejścia do metra,a twierdzisz że nie brawurowo,oj żeby takie w łóżku były

Avatar
Kierowniczka / 27 stycznia 2015 o 10:23

BABY !!!!

Akurat baby jeżdżą bezpieczniej i powodują bardzo mało wypadków śmiertelnych - bo nie jeżdżą brawurowo. 

Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 08:16

Haha.

No właśnie to "uzasadnione podejrzenie" powoduje, że poniedziałkowy poranek kontrolują WSZYSTKICH. :)

Tak, a to oznacza, że wielu ludzi pragnie, a co gorsza wdraża to pragnienie w życie, abyśmy żyli nie w państwie prawa, tylko w państwie policyjnym, gdzie WSZYSCY są podejrzani.

Żebyś sobie zażyczył, jakikolwiek dokument kontroli, to musiałbyś być skontrolowany ALCOMATEM,  a nie "ŚWIECZKĄ"! A tymczasem nie jesteś kontrolowany, a jedynie PROSZONY o dmuchnięcie. Świeczka nie ma homologacji, ale jeżeli ona coś wykaże (lub odmówisz dmuchnięcia), to zostaniesz poddany właściwemu badaniu alcomatem LEGALIZOWANYM. I jeżeli cokolwiek on wykaże, to prośby możesz sobie wsadzić... wiesz gdzie... 

Jeżeli tym "cokolwiek" będzie 0,00 mg/l, to też mają obowiązek sporządzić protokół.

No i dobrze. Krawężnik każe dmuchnąć do "świeczki", ja odmawiam, krawężnik podaje alkomat, ja dmucham, oczywiście zero, ja żądam protokołu. W porządku, krawężniku?

Masz u mnie piwo, oczywiście bezalkoholowe ;)  Za sam nick.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 07:21

Tak,ale nie w taki sposób !!  to już zaczyna przypominać POLOWANIE,jak na żyda podczas okupacji !!

Avatar
marek. / 27 stycznia 2015 o 04:52

Podziękowania za wykluczenie zabójców,pytanko ilu było bez prawa jazdy. :(

Avatar
ghjk / 26 stycznia 2015 o 21:09

A kto sprawdzał milicjantów na trzeźwość, pewno po "udanej akcji" poszli na jednego. :D Czyżby w tych służbach byli sami abstynenci co nie piją w niedzielę.

Avatar
Gość / 26 stycznia 2015 o 19:20

Ale nałapali pijanych zapewne 0,3-0,5 % SUKCES pełna gebą

Niech się pochwalą ile kasy ta akcja kosztowała.

Czy Tobie myślenie sprawia ból? Policjanci otrzymują pensje (to takie wynagrodzenie za wykonywaną pracę),więc taka akcja nie wymaga uruchomienia żadnych dodatkowych funduszy.

Avatar
arsen / 26 stycznia 2015 o 19:06

Co tydzień zmasowane kontrole i może wystraszą się ci ,którzy piją do północy a rano wskakują za kierownicę i wio przed siebie bo się uda.

Avatar
Henio / 27 stycznia 2015 o 13:16

Podziękowania za wykluczenie zabójców,pytanko ilu było bez prawa jazdy. :(

Wyrazy współczucia dla tych, którzy - lekko wczorajsi - jadąc do pracy, prowadzili na pewno bardziej uważnie od wielu absolutnie trzeźwych mistrzów kierownicy i mieli nieszczęście stać się ofiarami łapanki.

Avatar
Kierowniczka / 27 stycznia 2015 o 12:23

Widziałaś kierowniczko w W-wie pod Rotundą ?  Baba poszła jak  "przecinak "do wejścia do metra,a twierdzisz że nie brawurowo,oj żeby takie w łóżku były

Czarne owce się wszędzie zdarzają.

Avatar
Komediant główny / 27 stycznia 2015 o 11:45

Akurat baby jeżdżą bezpieczniej i powodują bardzo mało wypadków śmiertelnych - bo nie jeżdżą brawurowo. 

Widziałaś kierowniczko w W-wie pod Rotundą ?  Baba poszła jak  "przecinak "do wejścia do metra,a twierdzisz że nie brawurowo,oj żeby takie w łóżku były

Avatar
Kierowniczka / 27 stycznia 2015 o 10:23

BABY !!!!

Akurat baby jeżdżą bezpieczniej i powodują bardzo mało wypadków śmiertelnych - bo nie jeżdżą brawurowo. 

Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 08:16

Haha.

No właśnie to "uzasadnione podejrzenie" powoduje, że poniedziałkowy poranek kontrolują WSZYSTKICH. :)

Tak, a to oznacza, że wielu ludzi pragnie, a co gorsza wdraża to pragnienie w życie, abyśmy żyli nie w państwie prawa, tylko w państwie policyjnym, gdzie WSZYSCY są podejrzani.

Żebyś sobie zażyczył, jakikolwiek dokument kontroli, to musiałbyś być skontrolowany ALCOMATEM,  a nie "ŚWIECZKĄ"! A tymczasem nie jesteś kontrolowany, a jedynie PROSZONY o dmuchnięcie. Świeczka nie ma homologacji, ale jeżeli ona coś wykaże (lub odmówisz dmuchnięcia), to zostaniesz poddany właściwemu badaniu alcomatem LEGALIZOWANYM. I jeżeli cokolwiek on wykaże, to prośby możesz sobie wsadzić... wiesz gdzie... 

Jeżeli tym "cokolwiek" będzie 0,00 mg/l, to też mają obowiązek sporządzić protokół.

No i dobrze. Krawężnik każe dmuchnąć do "świeczki", ja odmawiam, krawężnik podaje alkomat, ja dmucham, oczywiście zero, ja żądam protokołu. W porządku, krawężniku?

Masz u mnie piwo, oczywiście bezalkoholowe ;)  Za sam nick.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 07:21

Tak,ale nie w taki sposób !!  to już zaczyna przypominać POLOWANIE,jak na żyda podczas okupacji !!

Avatar
marek. / 27 stycznia 2015 o 04:52

Podziękowania za wykluczenie zabójców,pytanko ilu było bez prawa jazdy. :(

Avatar
ghjk / 26 stycznia 2015 o 21:09

A kto sprawdzał milicjantów na trzeźwość, pewno po "udanej akcji" poszli na jednego. :D Czyżby w tych służbach byli sami abstynenci co nie piją w niedzielę.

Avatar
Gość / 26 stycznia 2015 o 19:20

Ale nałapali pijanych zapewne 0,3-0,5 % SUKCES pełna gebą

Niech się pochwalą ile kasy ta akcja kosztowała.

Czy Tobie myślenie sprawia ból? Policjanci otrzymują pensje (to takie wynagrodzenie za wykonywaną pracę),więc taka akcja nie wymaga uruchomienia żadnych dodatkowych funduszy.

Avatar
arsen / 26 stycznia 2015 o 19:06

Co tydzień zmasowane kontrole i może wystraszą się ci ,którzy piją do północy a rano wskakują za kierownicę i wio przed siebie bo się uda.

Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 0

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 23

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 11

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 10

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!