sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Trzy nowe firmy w Podstrefie Lublin na Felinie

Dodano: 27 maja 2015, 19:09
Autor: dw

Trzech nowych inwestorów otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO – PARK Mielec Podstrefa Lublin.

To spółka ELPES, specjalizująca się w produkcji opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego, spółka MODERN-EXPO, wiodący producent wyposażenia handlowego w Centralnej i Wschodniej Europie oraz POL-SKONE, spółka będąca producentem drzwi i okien drewnianych.

– Blisko 90 proc terenów Podstrefy zostało już zagospodarowanych. Zezwolenie uzyskało w sumie 31 inwestorów, którzy zadeklarowali inwestycje na poziomie ponad 925 mln złotych oraz utworzenie ponad 1200 nowych miejsc pracy – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Spółka ELPES planuje zainwestować blisko 25 mln zł oraz utworzyć minimum 36 miejsc pracy, MODERN-EXPO – ponad 18 mln zł oraz 84 nowych miejsc pracy.

Z kolei POL-SKONE zainwestuje w zakup niezabudowanej nieruchomości o powierzchni 3 ha, budowę zakładu produkcyjnego oraz magazynów wraz z infrastrukturą techniczną. Zakończenia prac nad projektem planowane jest na koniec czerwca 2018 roku.

Deb0308el
Gość
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Deb0308el
Deb0308el (11 października 2016 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wielkie mi halo! Zastanówcie się czasami nad sobą zamiast komentować zachowanie innych. Spójrzcie najpierw na siebie, później na innych. Deb0308 - Coś dla Ciebie:
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2015 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pytanie do autora artykułu, co to za firma Elpes i gdzie znaleść na nia namiary?
Rozwiń
Gość
Gość (31 maja 2015 o 01:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TUŁAJEW_ty naprawdę jesteś niemądry. Jeśli "przeciąganie decyzji dla swoich" w tym piszesz Ikea - to ty nie ogarniasz niczego. Bierzesz dietę, nic więcej nie robisz (poza głupią miną i fotkami dla proboszcza) a nie masz czasu nawet sprawdzić czyja jest IKEA (Szwedzka), mimo, że siedzisz cały czas na necie. TUMAN.
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2015 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pewien doradca Żuka w 2011 roku mu to podpowiedział, żeby dla realizacji obietnic wyborczych 4 lata temu - całkowicie z sufitu co do ilości nowych miejsc pracy w strefie jakie stworzy - zwyczajnie i ordynarnie przenosił firmy z Lublina i Lubelszczyzny. Wiadomo, że matołki lubelskie i tak się nie zorientują - jak widać - i znowu będą na niego głosowały... - co się stało wszak jesienią ub. roku... - Matołki i tyle. A on manipuluje dalej, zadłuża dalej, kręci lody na potęgę, wprowadza zaprzyjaźnionych "górali ze wzgórz Synaj" i eliminuje polski miejscowy biznes (Gala, Echo, Ikea) poprzez przeciąganie latami dla nich pozwoleń. A boczkiem "górale" wchodzą i zajmują rynek; Felicyty, Galeria Zamek, Selgros.... - sami "Górale". Można sprawdzić.

Rozwiń
jo_gurt
jo_gurt (28 maja 2015 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nie płacą tylko przez 4 lata gamoniu, druga sprawa co w tym złego, że firmy(w tym te lubelskie) korzystają z ulg? zysk dla miasta z pewnością będzie "większy" jak sie te firmy przeniosą do innych miast

A po 4 latach zmiana nazwy i wsio od nowa.

Pol-Skone nigdzie by się nie przeniosła, jak od tylu lat nie uciekła.

Pozostałych firm nie znam.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!