piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Tułajew poskarżył się księżom? Kowalczyk drwi z szefa klubu PiS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2014, 11:00
Autor: Dominik Smaga

Czy szef klubu PiS w Radzie Miasta poskarżył się proboszczom na politycznego konkurenta? Tak twierdzi przewodniczący rady. Szef klubu odpowiada: listu do proboszczów nie było, był mail do wyborców, wśród nich mogą być księża.

To kolejna odsłona kłótni wokół odezwy w sprawie "destrukcyjnego wpływu ideologii gender” przygotowanej przez radnych PiS, nad którą w zeszły czwartek miała głosować Rada Miasta. Miał to być apel, by w podległych prezydentowi jednostkach i instytucjach "nie promowano treści zaczerpniętych z rewolucyjnej ideologii gender, chroniąc w ten sposób młode pokolenie”. A cały konflikt to nic innego, jak echo czwartkowej debaty w tej sprawie. PiS się wycofuje Podczas dyskusji PiS zszedł z tematu gender, czyli "płci kulturowej” na temat edukacji seksualnej, przytaczając m.in. fragmenty podręczników. Chwilę później Mariusz Banach z klubu Wspólny Lublin wytknął radnym PiS, że krytykowany przez nich dokument "Standardy edukacji seksualnej w Europie” opublikowało Wydawnictwo Czelej, należące do senatora PiS. Zaproponował, by do apelu wprowadzić poprawkę mówiącą, że zagrożenie gender jest realne, bo w Wydawnictwie Czelej opublikowano taką broszurę. Wtedy PiS, obawiając się, że poprawka zostanie przyjęta, wycofał cały projekt apelu. Szef klubu PiS dał upust swym emocjom na swojej stronie internetowej: "Ku naszemu zdziwieniu, w czwartek 16 stycznia podczas sesji Rady Miasta Lublin radny Mariusz Banach (katecheta ‚!', dr socjologii ‚!', członek Solidarnej Polski) ostro zaatakował ten projekt. Zgłosił poprawkę wprowadzającą zapis, iż rzekomo prawdziwym zagrożeniem jest PiS. Poprawki atakowały PiS i osobiście senatora PiS Grzegorza Czeleja” (pisownia oryginalna). Wspomina też, że poprawka spowodowałaby "wywrócenie stanowiska do góry nogami”. Mail do wyborców, czyli księży Cytat z obszernego pisma przytoczył w swym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej "Wspólnego Lublina" Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta, radny Wspólnego Lublina. Przytacza je jako fragment "listu, jaki radny Sylwester Tułajew rozesłał do lubelskich proboszczów”. Tułajewowi zarzuca, że "atakuje i pomawia człowieka doświadczonego i szanowanego, podczas gdy osobiście nie dysponuje żadnym zawodowym życiorysem”. - Nie było listu do proboszczów, był mail do wyborców, wśród których mogą być też księża - zapewnia Tułajew i dodaje, że standardowo wysyła wyborcom relacje z ważnych debat. Czy PiS podejmie drugą próbę przeforsowania apelu w sprawie gender? - A uważa pan, że scenariusz na sesji byłby inny? - pyta radny. • Mam rozumieć, że nie złożycie? - Tak.
  Edytuj ten wpis
serotonin
123...eh!
natka
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

serotonin
serotonin (22 stycznia 2014 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co się dziwić przecież ten Tułajew to nierób jest, taki zwykły śmieć

Rozwiń
123...eh!
123...eh! (21 stycznia 2014 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...ow Tulajew, to taka rubaszna istotka! Z dugiej zas strony, ta mezczyzna wie, jak i gdzie zarabiac na utrzymanie.... Moherowy elktorat odda swoj bezcenny (bardzo cenny) glos na cwaniaka!

Rozwiń
natka
natka (21 stycznia 2014 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

napewno nie zaglosuje na tulajewa nie mam zamiaru patrzec jak przez 4 lata zamiast gonic inne miasta bedzie dyskusja o gender

Rozwiń
cygan
cygan (21 stycznia 2014 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

mówisz Lenin - w domyśle socjalizm, mówisz Tułąjew - w domyśle bezgraniczna głupota!!

Rozwiń
Gość
Gość (21 stycznia 2014 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tułajew polityk który w życiu pracował niewiele więcej niż noworodek ,wykorzystuje biskupów do celów politycznych. A rzekomo taki z niego gorliwy katolik. Właśnie widać.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!