niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Turyści zamieszkają w kamieniołomie

  Edytuj ten wpis
Autor: (z)

Wojewódzka Komisja Ochrony Środowiska dała wczoraj zielone światło budowie hotelu na dwieście miejsc w kamieniołomach w pobliżu Janowca. – Ale budujcie tak, by nie popsuć krajobrazu – przestrzegła. Ekolodzy wciąż są na „nie”.

Warszawska spółka Stanmark przedstawiła kolejny już projekt hotelu, parku wodnego i przystani jachtowej
w kamieniołomach w Nasiłowie koło Janowca. Inwestycja wciąż budzi mieszane emocje.
Wojewódzka Komisja Ochrony Środowiska wstępnie zgodziła się jednak na budowę w Nasiłowie. Ale postawiła twarde warunki. – Przede wszystkim obiekty kształtem
i kolorystyką powinny tak zostać wkomponowane w otoczenie, aby były niemal niewidoczne. A od władz gminy oczekujemy utworzenia w kamieniołomie tzw. stanowiska geologicznego, obrazującego – pięknie tu widoczne – skamieniałości
i organizmy sprzed miliona lat – stwierdził prof. Zdzisław Michalczyk, przewodniczący komisji.
Z inwestycji cieszą się miejscowe władze. – Bardzo nam zależy na tej budowie – powiedział wczoraj Dziennikowi Krzysztof Polasiak, burmistrz Janowca. – To możliwość zatrudnienia przy obsłudze turystów ponad stu mieszkańców naszej gminy.
Inaczej patrzą na to ekolodzy. – Gdyby obiekty zrealizowane zostały według przedstawionego projektu, janowiecki brzeg, uchodzący za najpiękniejszy przełom Wisły w całym jej biegu, uległby nieodwracalnemu zeszpeceniu – mówi Adam Madejski, dyrektor Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. – Należy więc zmienić koncepcję albo obiekty przenieść w inne miejsce, np. do Piotrawina lub Kamienia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!