niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Tusk wyciął ludzi Palikota z list wyborczych. Będzie bitwa o władzę w PO

  Edytuj ten wpis
Autor: Rafał Panas

Donald Tusk przeprowadził czystki na listach wyborczych lubelskiej PO. Do odstrzału poszli działacze związani z Januszem Palikotem, który niedawno opuścił Platformę.

Krzysztof Łątka, dyrektor z Urzędu Miasta w Lublinie, Marek Flasiński, członek Zarządu Województwa i były poseł Krzysztof Kamiński – tych trzech znanych działaczy lubelskiej PO pożegnało się z kandydowaniem do sejmiku województwa. Tak we wtorek wieczorem zdecydował krajowy zarząd partii na wniosek Donalda Tuska.

Szef Platformy w Lublinie, wicemarszałek województwa Jacek Sobczak, spadł na drugie miejsce na sejmikowej liście, a jego miejsce zajął kandydat na prezydenta Lublina Krzysztof Żuk. Z kolei Paweł Bryłowski, przewodniczący klubu radnych PO w lubelskiej Radzie Miasta, zamiast być "jedynką” w jednym z okręgów – spadł na 10 pozycję (zastąpiła go Marta Wcisło, promowana przez poseł Magdalenę Gąsior-Marek).

– Po 10 latach lojalnej pracy dla PO prędzej bym się spodziewał nagrody niż kary. Jednak polityka ma swoje prawa. Raz się udaje, a raz mogą dojść do głosu nasi wrogowie – komentuje Krzysztof Łątka.

– Mieliśmy odmienne zdania z posłem Włodzimierzem Karpińskim (rywal Palikota – red.), popierał mnie Palikot. Mało brakowało, a moje billboardy już by stały na ulicach i musiałbym je zrywać – stwierdza Marek Flasiński. A Bryłowski mówi: Padłem ofiarą "małej intrygi”.

Wszyscy wymienieni politycy uchodzili za zwolenników Janusza Palikota, byłego już szefa PO na Lubelszczyźnie. O zmiany na listach zabiegali posłowie z nim skonfliktowani. Część z nich jest jednak zwolennikami konkurującego z Tuskiem Grzegorza Schetyny i premier nie chciał spełnić ich wszystkich żądań, by na koniec nie obrócili się przeciw niemu.

– Dzięki temu Tusk zachowa kontrolę nad lubelską PO – tłumaczy nam jeden z "usuniętych” działaczy.
Dziury na listach ma uzupełnić osobiście poseł Stanisław Żmijan, p.o. szefa regionu, jeden z najbliższych współpracowników Palikota.

– Zobaczymy teraz, czy Żmijan pokaże wolę współpracy czy konfrontacji – komentuje posłanka Joanna Mucha, która była w opozycji do Palikota.

"Palikotowcy” oceniają, że Żmijan ma w Warszawie silną pozycję, skoro nie dopuścił do większej czystki. Liczą, że to on wygra styczniowe wybory na szefa lubelskiej PO.

– Pomysły, że przewodniczący Tusk uległ czyimś podszeptom, obrażają go. Jest wierny zasadom i ma świetną intuicję, co udowodnił tworząc potężną partię – stwierdza tymczasem poseł Włodzimierz Karpiński.

– Nie jestem zaskoczona zmianami na listach. Osoby z zarzutami lub kontrowersyjne nie powinny się na nich znaleźć. Spodziewałam się, że władze krajowe tego nie przeoczą – mówi Mucha.

O kogo może chodzić? Prokuratura przyglądała się Łątce w związku z podejrzeniem nielegalnego finansowania kampanii wyborczej Palikota w 2005 r., a żona Flasińskiego dostała unijną dotację, kiedy jej mąż nadzorował agencję przyznającą te pieniądze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lk
semen
Lady G.
(44) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lk
lk (18 października 2010 o 20:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ta Mroczkowska to jest blisko zwiazana z niejakim jackiem s., doradca Sobczaka.bardzo bliskoooooooooooooo
Rozwiń
semen
semen (17 października 2010 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TYLKO STANISŁAW ŻMIJAN JEST GODZIEN ZASTĘPOWAC PANA PALIKOTA!!!!!!!!!!
JEGO NIEKWESTIONOWANE SUKCESY W MIĘDZYRZECU JAKO PREZESA PDM, ŚWIADCZĄ O JEGO OGROMNEJ KOMPETENCJI
, URATOWAŁ PDM OD ZGUBY, URATUEJE I LUBELSKĄ PO.
CZŁOWIEK SKROMNY I BEZINTERESOWNY, A DO TEGO BARDZO POBOŻNY
Rozwiń
Lady G.
Lady G. (14 października 2010 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Lord Wader' date='13 październik 2010 - 21:39 ' timestamp='1286998742' post='361317']
mam nadzieje ze z Urzedu Marszałkowskiego zniknie tzw "Frakcja Chełmska" z tamtejszym NaPOleonem; Panią dyrektor Kancelarii NaPOleopna, z 75% kadry Departamentu Chełmskiego Funduszu Społecznego, z marnej jakosci dyrektorami innych Departamentów których jedynymi atutami są: 1) zameldowanie w Chełmie; 2)przynależnosc do rodziny (*badź partyjnej bądż wiezy krwi z chełmskim NaPOleonem, jak choćby pewien WueFista pośmiewisko całego budynku na Lubomelskiej 1-3
[/quote]


Chełmofony z Marszałkowskiego a Zaciąg Krasnostawski z LAWP-u.
Rozwiń
von
von (14 października 2010 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkie ŚWINIE lezą do koryta. Zawsze i bez wyjątku.
Rozwiń
Leon z Działek
Leon z Działek (14 października 2010 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Zdzisiej z Działek". Oddaj się sam i najlepiej do utylizacji. Najlepiej na Ukrainie, Janukowycz ci to załatwi. Najlepszy deal w twoim marnym istnieniu zrobisz.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (44)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!