Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2017 r.
13:43

Tutaj miała jeździć nowa linia autobusowa. Ale nie zgodziła się policja

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
157 7 A A

Policja zablokowała uruchomienie nowej linii autobusowej, bo na ulicy, którą miałaby przebiegać jej trasa, nie ma latarni i zatok przystankowych. Na innych ulicach nie jest to przeszkodą.

Ten nietypowy przypadek dotyczy ul. Kasprowicza, która jest białą plamą na mapie lubelskiej komunikacji. Droga biegnie od Turystycznej do Mełgiewskiej, działa przy niej publiczna podstawówka, ale nie kursują tu autobusy.

Prośby o jakąkolwiek linię nie miały siły przebicia, bo przy Kasprowicza stały meldunek ma tylko 207 osób. W końcu Ratusz obiecał nowe połączenie.

Pierwsze kursy zapowiedziano na jesień, ale to już nieaktualne. Autobusów w tym roku nie będzie. 

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 18:45
No ciekawe. A choćby cała ulica Wyzwolenia - zero zatok - i tu już psy sie nie pultają????!!!!
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 20:33
To i na krężnickiej też niech zlikwidują komunikacje tam też nie ma zatok
Avatar
obywatel gorszego sortu / 20 września 2017 o 18:03
undefined napisał:
Zatoki w normalnych krajach się likwiduje. Absurdalna decyzja policji.
  W normalnych krajach też likwiduje się buspasy które przynoszą więcej szkody niż pożytku.
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 16:57
Tak trudno zrobić zatoki i postawić parę latarni? Czy ważne są tylko Czuby i LSM?
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 15:21
Zatoki w normalnych krajach się likwiduje. Absurdalna decyzja policji.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 21:48
-1
Ten bandycki zarząd miasta woli remontować plac Lit. za dziesiątki milionów zł. zamiast pomagać ludziom w potrzebie.
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 11:06
-1
Brawo policja!. Ja jako kierowca jestem wdzięczny za taką decyzje. Wozic pijanych autobusem gdzie na końcowym się pcha pod koła po ciemku to nic miłego. Inna kwestia to taka że pętla nawrotowa jest mała i wąska i jak trzeba na niej zawracać to po ciemku jest to ryzykowne bo nigdy nie wiadomo czy ktoś np. pijany bądź schorowany ze starości...slepy i głuchy nie pcha się pod kola. Tam gdzie są potoki ludzi zawsze powinno być oświetlone. Sytuacja na końcowym 44 i Zemborzycach tez nie jest ciekawa do poprawki się klasyfikuje. Pozdrawiam serdecznie!
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 21:48
-1
Ten bandycki zarząd miasta woli remontować plac Lit. za dziesiątki milionów zł. zamiast pomagać ludziom w potrzebie.
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 18:45
No ciekawe. A choćby cała ulica Wyzwolenia - zero zatok - i tu już psy sie nie pultają????!!!!
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 11:06
-1
Brawo policja!. Ja jako kierowca jestem wdzięczny za taką decyzje. Wozic pijanych autobusem gdzie na końcowym się pcha pod koła po ciemku to nic miłego. Inna kwestia to taka że pętla nawrotowa jest mała i wąska i jak trzeba na niej zawracać to po ciemku jest to ryzykowne bo nigdy nie wiadomo czy ktoś np. pijany bądź schorowany ze starości...slepy i głuchy nie pcha się pod kola. Tam gdzie są potoki ludzi zawsze powinno być oświetlone. Sytuacja na końcowym 44 i Zemborzycach tez nie jest ciekawa do poprawki się klasyfikuje. Pozdrawiam serdecznie!
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 20:33
To i na krężnickiej też niech zlikwidują komunikacje tam też nie ma zatok
Avatar
obywatel gorszego sortu / 20 września 2017 o 18:03
undefined napisał:
Zatoki w normalnych krajach się likwiduje. Absurdalna decyzja policji.
  W normalnych krajach też likwiduje się buspasy które przynoszą więcej szkody niż pożytku.
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 16:57
Tak trudno zrobić zatoki i postawić parę latarni? Czy ważne są tylko Czuby i LSM?
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 15:21
Zatoki w normalnych krajach się likwiduje. Absurdalna decyzja policji.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!