sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Tutaj mogą być korki. Zobacz, gdzie we wtorek spotkasz drogowców łatających jezdnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 marca 2010, 17:36
Autor: (DRS)

Do środy drogowcy chcą załatać jak najwięcej dziur w jezdniach. – Bo od środy pogoda może się popsuć i może się okazać, że prace trzeba będzie wstrzymać – mówi Adam Borowy z Urzędu Miasta.

We wtorek robotnicy mają pracować na * al. Solidarności * al. Kompozytorów Polskich między Smorawińskiego a Koncertową * Drodze Męczenników Majdanka między Polmozbytem a Doświadczalną * ul. Zorza * Głuskiej * Mełgiewskiej od skrzyżowania z Metalurgiczną do granicy miasta * Armii Krajowej * Bohaterów Monte Cassino i * Orkana.

Wykonawcy proszą kierowców, by w tych miejscach zachowali szczególną ostrożność. – Bo zdarza się, że jeżdżą niemalże po palcach naszych ludzi – mówi Mirosław Lisowski z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. – Czy to większa ulica, czy mniejsza, nie ma reguły. Wszędzie może się trafić ktoś, kto popsuje humor na cały dzień – przyznaje Piotr Podsiadły z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych.

Drogowcy chcą wykorzystać dobrą pogodę, która wybitnie sprzyja zabezpieczaniu jezdni. – Można nawet wypełniać ubytki asfaltem lanym, co jest trwalszą metodą – stwierdza Borowy. Na wszystkie dziury nie wystarczy jednak takiego asfaltu i żeby jak najszybciej wyeliminować zagrożenie w wielu miejscach trzeba łatać jezdnię gorszym sposobem.

Nawet tam, gdzie ubytki zostaną zapełnione miasto pozostawi ustawione niedawno znaki ostrzegawcze "nierówna droga” i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Takie znaki stanęły ostatnio m.in. przy Krochmalnej i Głuskiej. – Bo mogą się pojawiać nowe uszkodzenia – wyjaśnia Borowy.

Ograniczenia pozostaną aż do planowanych na wiosnę właściwych napraw uszkodzonej nawierzchni. Bo te, które prowadzone są teraz są jedynie doraźnym rozwiązaniem. Wiosną na polecenie miasta w uszkodzonych miejscach drogowcy powycinają kwadraty, które wypełnią odporniejszymi materiałami. Ale nie wszędzie będzie to miało sens. Miasto zastanawia się już nad remontem dużego ronda koło Makro, które otwiera listę najmocniej dotkniętych przez zimę dróg. Tu trzeba by układać łatę koło łaty, dlatego miasto myśli nad ułożeniem zupełnie nowej nawierzchni na całym rondzie.

Niewykluczone, że nie tylko to rondo trzeba będzie wyremontować w ten sposób, podobnie może być z ul. Krochmalną. Póki co – zgodnie z uchwalonym przez radnych budżetem – w tym roku do remontu przewidziane są tylko ul. Związkową, Obrońców Pokoju i Kuronia (dawniej Proletariuszy).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
hardnugly ;]
Mazi
MarS
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hardnugly ;]
hardnugly ;] (3 marca 2010 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mełgiewską tak łatali że owszem kilku dziur brak ale - kamieniami wali po szybach..
cóż. jeszcze kilka lat łatania i trzba będzie drzeć nawierzchnię
jadąc codziennie czechów - mełgiewska na prawdę serce się kroi w kilku miejscach, zjazd spod tp pod dekatlon, mełgiewska właśnie, wuzet od zamku w stronę makro...
Rozwiń
Mazi
Mazi (2 marca 2010 o 18:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na ulicy Zorza też nie robili!Brawo dla autorów artykułu za sprawdzone i rzetelne informacje.Drogowcy teraz zaskoczyli redaktorów!!!Heeehehehe!
Rozwiń
MarS
MarS (2 marca 2010 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jechałem po godz. 14 Dr. Męcz. Majd. i jeśli coś łatali to chyba nie tutaj, bo dziury jak były tak są
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2010 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludzie ludzie CUD!!! zasypali rowy i wilcze doły na rondzie przy Makro!!! nie potrzeba już czołgu żeby tam przejechać
Rozwiń
~kkk~
~kkk~ (1 marca 2010 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ronda koło Makro nie ma sensu łatac na dłuższą metę, bo tam praktycznie nie ma nawierzchni.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!