piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

TVP Lublin prawie całodobowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 czerwca 2013, 19:53
Autor: Dominik Smaga

W wydłużonym programie TVP Lublin dominować mają audycje publicystyczne i informacyjne (Maciej Kacza
W wydłużonym programie TVP Lublin dominować mają audycje publicystyczne i informacyjne (Maciej Kacza

Jesienią znacząco ma się zwiększyć czas nadawania lokalnego programu przez lubelski ośrodek Telewizji Polskiej. Gorzej będzie z pieniędzmi na produkcję nowych audycji.

Osobny program z Lublina zobaczymy po wyłączeniu analogowych nadajników i całkowitym przejściu Polski na Naziemną Telewizję Cyfrową. – Możliwości techniczne pojawią się niedługo – mówi Tomasz Rakowski, dyrektor lubelskiego ośrodka TVP. Chodzi o miejsce w trzecim multipleksie cyfrowym, w którego zasięgu znajdzie się 98 proc. województwa. Stanie się tak, gdy wyłączony zostanie sygnał analogowy.

Teraz nie ma miejsca w eterze i audycje lokalne emitowane są w „okienkach” w programie kanału TVP Info. To zaledwie 3,5 godziny w dni robocze i niewiele więcej w weekendy. Ale we wrześniu ma się to zmienić. Wtedy powstanie oddzielny kanał informacyjny TVP Info oraz kanał dla ośrodków terenowych roboczo zwany TVP3 Regiony. Oddziały Telewizji Polskiej mają emitować własne programy.

Docelowo ma to być od 18 do 20 godzin dziennie, a dominować mają audycje publicystyczne i informacyjne. Ponad 4 godziny stanowić ma premierowy program, a ponad dwie mają wypełniać audycje powstające w koprodukcji z innymi oddziałami. Reszta to powtórki, którymi już teraz ratują się oddziały TVP.

– Oczywistym faktem jest to, że sytuacja finansowa TVP jest trudna ze względu na niedostateczne finansowanie z abonamentu – mówi Rakowski. Wiadomo również, że nie od razu osiągnięty zostanie 20-godzinny czas emisji własnego programu, ale że lokalny program ma być wydłużany stopniowo.

Niedawno zarząd TVP postanowił, że dziennikarzy, montażystów, grafików i charakteryzatorów przeniesie do firmy zewnętrznej, co wywołało oburzenie pracowników, którzy uznali to za formę zwolnień. Taka operacja miałaby dotknąć ok. 550 osób, czyli ok. 16 proc. ogółu zatrudnionych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jarosław
can
MARYJAN ARCYBISKUP
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jarosław
jarosław (10 czerwca 2013 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

TV bedzie nadawać dłużej - za to mordeczki do oglądania te same co od 40 lat co nie??

Rozwiń
can
can (10 czerwca 2013 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

" Ponad 4 godziny stanowić ma premierowy program, a ponad dwie mają wypełniać audycje powstające w koprodukcji z innymi oddziałami.

Reszta to powtórki, którymi już teraz ratują się oddziały TVP "

... czyli zawartość stricte LUBELSKA to ledwo 4 godziny z 24 godzin programu, a reszta po staremu (tysiące powtórek i retransmisji TVP).

-----------------

Tu chodzi TYLKO o to, żeby zdobyć kolejnych reklamodawców ... multiplikując kolejne sztuczne kanały ze stajni TVP.

Ciemny telewidz się nie zorientuje, a będą za to kolejne stołki dla kolesi - etaty w TVP.

Rozwiń
MARYJAN ARCYBISKUP
MARYJAN ARCYBISKUP (10 czerwca 2013 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Płacenie abonamentu, to żaden obowiązek, jak podają w mediach (robia ludziom wodę z mózgu strasząc karami). TVP SA i Polskie Radio SA, to spółki akcyjne, zatem wg prawa, by od kogokolwiek pobierać opłaty z abonamentu, muszą mieć z tym kimś podpisaną umowę. Czy ktokowiek z Was podpisał taką?

Ustawa o abonamencie dotyczy starej komunistycznej TVP. TVP SA i Polskie Radio SA, to całkiem inne firmy, które nie podlegają pod ustawę bo są firmami, a nie organem państwowym. Ale ludzie bojąć się szczucia ich listonoszami kontrolerami w sumie prawa nie znają i kasę w zębach przyniosą...

Rozwiń
były
były (10 czerwca 2013 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież to koniec TV regionalnych...Dekodery dla biednych ludzi są za drogie...TVN i POlsat jedyną słuszną propagandą...

Rozwiń
Gość
Gość (10 czerwca 2013 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jaka telewizja regionalna ? Chyba dla byłych miast wojewudzkich jak Chełm i Zamość. W Tomaszowie Lubelskim ( i prawie na całym Roztoczu ) Waszej TV nie obejrzy chociaż nadajnik telewizyjny stoii 8 kilometrów od miasta w Tarnawatce Tartak. Ciężko "puścić" dalej sygnał, boicie się że ten cudowny kanał TV Ukraińcy będą oglądać ??? Śmieszna jest ta cała Polska Telewizja ! I potem płaczecie że ludzie Abonamentu nie płacą , bo niby za Co ??? Jedni mogą obejrzeć a drudzy to nie bo co Gorsi ???

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!