środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

TVP vs. abp Życiński: Wojna na oświadczenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2009, 20:19
Autor: Dominik Smaga

Wciąż gorąco na linii TVP - lubelska kuria. W środę trwała wymiana oświadczeń.
Zaczęło się od odwołania Tomasza Rakowskiego, dyrektora TVP Lublin przez nowy zarząd TVP kontrolowany przez LPR i Samoobronę. Skrytykował to abp Józef Życiński.

W środę odpowiedziała centrala TVP: "Kierownictwo Telewizji Polskiej jest zaskoczone, że powszechnie szanowany przedstawiciel Kościoła Katolickiego, Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Życiński publicznie odnosi się do zmian kadrowych w tej spółce” - czytamy w oświadczeniu.

To nie koniec. W poniedziałkowym komunikacie o zmianach personalnych TVP podała, że nowy szef lubelskiej telewizji Dariusz Sienkiewicz od 2007 r. współpracuje z Wydawnictwem Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej i że jest członkiem redakcyjnego kolegium pism "Wiara i Kultura: Informator Lubelski” oraz "Wiara i Życie: Reporter”.

W środę odpowiedział kanclerz kurii, ks. Wojciech Pęcherzewski: "Dariusz Sienkiewicz nie jest członkiem Akcji Katolickiej w naszej archidiecezji. Jako właściciel firmy drukarskiej SI-ART, od września 2008 r. uczestniczył on jedynie w redakcji technicznej pisma Wiara i Kultura, świadcząc bezpłatne usługi” - napisał.

W odpowiedzi sekretariat TVP Lublin rozesłał datowane na 14 stycznia br. pismo Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej podpisane przez red. Andrzeja Flisa z Wydawnictwa Akcji Katolickiej: "Dariusz Sienkiewicz jest członkiem naszego zespołu redakcyjnego od listopada 2007 r. (...) Jest członkiem naszego kolegium redakcyjnego naszych pism: Wiara i Kultura: Informator Lubelski oraz Wiara Życie: Reporter”.

Tymczasem Rakowski ma szansę na powrót na stanowisko. Bo nie jest przesądzone, że rada nadzorcza TVP zatwierdzi decyzję zarządu spółki, który go odwołał. - P.o. prezes Farfał ma kłopoty z większością w radzie i na najbliższym posiedzeniu może się nawet okazać, że to on straci stanowisko - mówi nasz informator z Woronicza.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rodak
rodak
hiu-0
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rodak
rodak (13 lutego 2009 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wn napisał:
A dlaczego to niby arcbiskup Jozef nie ma prawa sie wypowiadac na temat obsady w tv lubelskiej ??!! Wszak jest mieszkancem Lublina i ma do tego PRAWO chocby z tego wzgledu ! Nie wspominajac o jego wyjatkowej inteligencji i odpowiedniej interpretacji deb***nych decyzji na korzysc glupkow i oszustow z lpr i tzw. samoobrony - samoobrony wlasnych stanowisk !!

To fakt że zamieniono siekierkę na kijek,ale nie stanowi to podstawy abyś nazywał kogoś głupkiem za to że ma odmienne zdanie.
To fakt ,biskup posiada wyjątkową inteligencję,większą niż inni-on się wybronił z "filozofa", a taki bp Wielgus już nie? Patrz trzeźwo i nie udawaj
Temidy.szalom
Rozwiń
rodak
rodak (13 lutego 2009 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ksiądz Biskup w UPC doprosił się aby wyłączyli TRWAM,w TVP Lublin nadawano takie programy jakie chciał,a tu taka potwarz!!!zmienili załogę TV bez jego zgody?.Nie dziwię się tej marsowej minie na foto.Ale jak znam życie Jego Eminencja coś wymyśli i przy pomocy "starszych braci w wierze "zrobi tak aby było po jego-zobaczycie.
Rozwiń
hiu-0
hiu-0 (12 lutego 2009 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cy arcypapa jest od komentowania zmian w telewizji? Zenujące była zmiana na stanowisku dyrektora TV Lublin ale nie mniej żenujące jest zachowanie arcypapy!1 A myślałem,ze to mądry pasterz z powołania; a on tak się zachowuje jak inni-tylko wpływy, władzai kasa! Agdzie tu miejsce na wiarę! Trochę pokory arcypapo!!
Rozwiń
oli
oli (12 lutego 2009 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To walka o wpływy,kościół miał w TVL swojego sługe,który był poddańcem kościoła.
Rozwiń
Z lublina
Z lublina (12 lutego 2009 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A niby dlaczego TW Filozof ma się zajmować sprawami kadrowymi w TVL czy nie ma spraw do których ma powołanie?
Już wcześniej wychylił się wypowiedzią na temat TW pasterza cerkwi prawosławnej w którym znalazł bratnią duszę to może już wystarczy wychodzenia prze szereg.
Nowe władze TV może zrobią wreszcie przegląd kadr i usuną pseudoredaktorów szczekających jak małe psiaczki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!