sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

"Ty Żydówo” na UMCS: Śledczy jednak zajmą się sprawą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 czerwca 2011, 15:51

 (Archiwum)
(Archiwum)

Lubelska Prokuratura Rejonowa jednak zajmie się sprawą słów "Ty Żydówo”, których profesor UMCS miała użyć wobec swojej młodszej koleżanki z uczelni.

Chodzi o sprawę z października ub. roku. Prof. Barbara Jedynak przedłużyła zajęcia z historii literatury i kultury. Przed salą czekała ze studentami dr Marzena Zawanowska, która miała tam prowadzić zajęcia z judaistki. Po zakończeniu miała zwrócić uwagę pani profesor, by kończyła wykłady zgodnie z czasem. Studenci usłyszeli, jak prof. Jedynak odpowiedziała dr Zawanowskiej: "Ty Żydówo! Jak pani śmie zwracać mi uwagę?!”.

Gdy sprawa wyszła na jaw, władze UMCS zawiesiły prof. Jedynak w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego. A rzecznik dyscyplinarny UMCS wszczął postępowanie dyscyplinarne. Zostało jednak umorzone. Świadkowie stwierdzili, że nie słyszeli dokładnie, co prof. Jedynak powiedziała. A sama Zawanowska przyznała, że nie usłyszała dobrze słów prof. Jedynak. Profesor została przywrócona do pracy na uczelni.

Sprawą miała się też zająć prokuratura. Ale w listopadzie ub. roku śledczy uznali, że pracownica UMCS nie jest narodowości żydowskiej, więc zwrócenie się do niej "Ty Żydówo” nie jest przestępstwem. I odmówili wszczęcia postępowania. Teraz zmienili zdanie. Tłumaczą to "oceną akt sprawy w ramach nadzoru służbowego Prokuratury Okręgowej”.

Wpływ na wznowienie śledztwa mogły mieć też słowa prokuratora generalnego. Na początku roku Andrzej Seremet stwierdził, że prokuratorzy zbyt pochopnie podejmują decyzje o umorzeniu tego typu śledztw. I zaapelował, żeby poważniej zajęli się ksenofobicznymi incydentami. (MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mr_Sparrow
Mr_Sparrow
Polak
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mr_Sparrow
Mr_Sparrow (16 czerwca 2011 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Myśliwa' timestamp='1308151838' post='489897']
Oczywiście, że powinieneś to zgłosić do prokuratury. Wszak - pewnie słyszałeś - POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ.
[/quote]
Z ust pana premiera ?
Rozwiń
Mr_Sparrow
Mr_Sparrow (16 czerwca 2011 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='abc' timestamp='1308148727' post='489886']
@Mirek z Lublina

nie. weź może pod uwagę cały kontekst w jakim wystąpił ten zwrot,
to jest pełną wypowiedź + z czyich ust padła i w stosunku do kogo,
w jakim miejscu oraz kto zupełnie "przy okazji" ją też usłyszał.


Z tego artykułu niestety wynika, że na poziomie uczelni cała
sprawa została zwyczajnie ukręcona i zamieciona pod dywan,
jakby jej nie było, a przecież jest - na takim etapie, że
po prostu, najlepsze co można było zrobić to przeprosić.
[/quote]

Takie sprawy kwalifikują sie właśnie do wstydliwego zamiatania i rozmowy paru osób miedzy sobą, a nie robienia z tego jakiegoś halo na całe miasto, region, kraj a nawet kontynent Chyba że zajmowanie się czymś takim przez prokuraturę świadczy o powadze tej instytucji wśród obywateli aa to co innego. Państwowe instytucje jak wiadomo prześcigają się o "względy" obywateli w tej konkurencji.
Rozwiń
Polak
Polak (16 czerwca 2011 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aj waj! Giewałt!
Rozwiń
ja
ja (16 czerwca 2011 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie winię tych państw - one tylko wypracowały umiejętność sterowania naszym krajem i to wykorzystują. Ludzie trwają w letargu łykając to co im podadzą przez szklane okienko. Ciężko się obudzić i wybrać kogoś nowego, nieznanego, bo przecież lepsza zaraza znana niż nowa. Tylko jakoś nie kojarzą tego z codziennym narzekaniem na drożyznę, bezrobocie, służbę zdrowia itd. A naród naszym władcom jeszcze jest potrzebny - kogoś trzeba doić, a większość potulnie się daje.
Rozwiń
crx
crx (16 czerwca 2011 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiemy,wiemy!Ale nie jest to wina Żydów ,Rosjan czy jakiejkolwiek innej nacji!!!Gawiedż najpierw w '80 -tym ,poźniej w '89-tym i na koniec w '04 uwierzyła w farmazony wypowiadane przez solidaruchów i ich klony.Teraz Oni mają się dobrze,a Naród może nawet zdechnąć ,bo w zasadzie nie za bardzo jest już potrzebny!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!