Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2008 r.
19:50
Edytuj ten wpis

Tylko 7 miast zasługuje na miano metropolii. Lublina wśród nich nie ma

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

Lublin zajął 11 miejsce wśród 18 miast w rankingu badającym siłę miast aspirujących do miana metropolii. Z gospodarką nie jest jeszcze aż tak źle, ale jest u nas tak nudno, że aż chce się wyjechać. Tylko nie ma czym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsza jest Warszawa, uznana za wzór. Raport w procentach ukazuje, jak od wzorca odstają inni. My odstajemy mocno, a najbardziej w kategorii "jakość i rozmach życia”.

- Badaliśmy m.in. możliwości spędzania wolnego czasu: to, ile filmów można zobaczyć, liczbę koncertów, dużych widowisk sportowych, ale też liczbę połączeń lotniczych i pociągów InterCity - wylicza Tomasz Achrem, jeden z autorów raportu, który przygotowała NORDEA METROX 2008 na zlecenie portalu metropolia24.pl.

Gorszy od nas jest jedynie Gorzów Wielkopolski, który tylko w 8 proc. dorównuje stolicy. My mamy 10,6 proc. stołecznych atrakcji.

- Dopiero półtora roku temu powstał u nas pierwszy multipleks, od niedawna zaczęła na dużą skalę działać hala widowiskowa. Inni to już mieli - komentuje Michał Krawczyk, szef Biura Marketingu Miasta. - Co najmniej 10-letnich zaniedbań nie da się tak szybko nadrobić.

Wyżej są nawet Zielona Góra, Białystok czy Kielce. Tak zły wynik Lublina zaskoczył nawet twórców raportu, którzy podkreślają, że jesteśmy jednym z trzech miast, obok Łodzi i Kielc, z którego ucieka najwięcej mieszkańców.

• W ogólnej klasyfikacji to nie Lublin, ale Rzeszów jest liderem wschodniej Polski. Tracimy niewiele, ale kubłem zimnej wody jest fakt, że z Olsztynem i Białymstokiem idziemy niemal łeb w łeb.

• Raport bada też, czy dla swego regionu faktycznie jesteśmy stolicą, sprawdzając liczbę i wartość inwestycji, płace, wartość produkcji. Mamy 11 miejsce.


Wyżej są: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Silesia*), Trójmiasto, Łódź, Szczecin, Rzeszów i Olsztyn. Niżej: Bydgoszcz, Toruń, Opole, Kielce, Zielona Góra, Białystok i Gorzów Wielkopolski.

• Lepiej wypadamy w zestawieniu mówiącym, czy liczymy się dla zachodnich koncernów i dobrych specjalistów. Tu zajęliśmy 9 lokatę. Mamy mało nowoczesnych biurowców, globalne koncerny nas omijają, brak nam ludzi, którzy otarli się o nowe standardy zarządzania i produkcji.

Zdaniem autorów raportu, miano metropolii należy się tylko • Warszawie • Krakowowi • Poznaniowi • Wrocławiowi • Trójmiastu • Silesii • Łodzi. Nas tu nie ma.
*) 17 miast aglomeracji śląskiej klasyfikowano łącznie pod nazwą Silesia.


Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lublinianka? / 5 grudnia 2008 o 10:40
metropolia:duże miasto będące istotnym ośrodkiem gospodarczym lub kulturowym-gdy prawda stanie się zgodna z rzeczywistością Lublin będzie metropolią tak jak się niektorym marzy!!!/zapraszam do zwiedzania:Lubartowska,Kunickiego,Tatary etc. etc/
Avatar
KK / 4 grudnia 2008 o 13:50
W NOSIE MAM ZESTAWIENIA KOCHAM TO MIAST I UWAŻAM ŻE JEST NAJPIĘKNIEJSZE NA ŚWIECIE ,SZKODA TYLKO ŻE WŁADZE MIEJSKIE I WOJEWÓDZKIE SĄ MAŁO WARTE BO TO OD NICH WSZYSTKO ZALEŻY ,PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH BĘDĘ O TYM PAMIĘTAŁ
Avatar
czsio_hydraulik / 4 grudnia 2008 o 13:50
Ten ranking o jakas wielka sciema.
Avatar
Wrocławianin w Lublinie / 4 grudnia 2008 o 12:51
Zgadzam się, w Lublinie dzieje się naprawdę bardzo dużo tylko jeśli się tym nie interesuje to skąd można wiedzieć. Przyjechałem do Lublina 4 lata temu z ..... Wrocławia i muszę Wam powiedzieć, że jest to niesamowite miasto. Nie chcę z niego wyjeżdżać i nie wyjadę. Chcę się związać z Lublinem na dłużej. Wielu moich znajomych także. Nie rozumiem tylko dlaczego sami mieszkańcy robią Lublinowi krzywdę. Naprawdę myślicie, że w innych miastach jest eldorado?? Czyste ulice, równe chodniki, punktualna komunikacja, której tabor jest w całości wymieniany co 2 lata...itd. Otóż nie. Każde miasto (nie tylko w Polsce) ma swoje problemy i nie istnieje miasto idealne pod tymi względami. Czy myślicie, że jak ponarzekacie to będzie Wam lepiej?? Od razu zaczną postrzegać Lublin inaczej?? Jak chcecie zmienić miasto najpierw zmieńcie podejście do tego miasta. Słyszeliście kiedyś, żeby sprzedawca w sklepie mówił jaki ma paskudny lokal, niedobre jedzenie, złej jakości towar?? Jeśliby tak powiedział nie miałby wielu klientów. Tak samo potraktujcie Lublin. Jak towar, który trzeba sprzedać. Wtedy pojawi się więcej inwestorów, turystów, ludzi, którzy są ciekawi świata. Jak ktoś Was pyta to skupcie się na pozytywach, których w Lublinie nie brakuje, z resztą jest ich zdecydowana większość. Ktoś ma rację, nie można porównywać Lublina do Rzeszowa, to dwa zupełnie inne miasta. Ja bym Lublin porównywał z Wrocławiem, Gdańskiem, Katowicami. Jeśli chodzi o Rzeszów, to mam znajomego z tego miasta i on sam nie jest zadowolony z wszystkich rzeczy, które tam wymyślają, np. przy okazji metropolii. W ostatnim czasie zaczęto jak najszybciej wcielać okoliczne wsie, żeby koniecznie zrobić z miasta metropolię i nie być jednym z najmniejszych miast wojewódzkich w Polsce. W ten sposób Rzeszów miał przeskoczyć m.in. Olsztyn. Lublin nie ma takich "problemów". Więc jak piszecie 165 tys. czy 180 to jest bez różnicy, chyba, że przy porównywaniu problemów miast o takiej liczbie ludności. Na koniec chciałbym zaznaczyć, że bardzo się cieszę, że Rzeszów się rozwija i mam nadzieję, że będzie się rozwijał nadal, a przy tym obydwa miasta mogą ze sobą jeszcze lepiej współpracować, co na pewno będzie korzystne dla wszystkich zainteresowanych.
Zgadzam się, w Lublinie dzieje się naprawdę bardzo dużo tylko jeśli się tym nie interesuje to skąd można wiedzieć. Przyjechałem do Lublina 4 lata temu z ..... Wrocławia i muszę Wam powiedzieć, że jest to niesamowite miasto. Nie chcę z niego wyjeżdżać i nie wyjadę. Chcę się związać z Lublinem na dłużej. Wielu moich znajomych także. Nie rozumiem tylko dlaczego sami mieszkańcy robią Lublinowi krzywdę. Naprawdę myślicie, że w innych miastach jest eldorado?? Czyste ulice, równe chodniki, punktualna komunikacja, której tabor jest w całości wymieni... rozwiń
Avatar
~LUBLINIANIN~ / 4 grudnia 2008 o 12:23
Ale Rzeszow nie ma szopki co roku a Lublin ma , a raz nawet się spaliła ale zarząd miasta szybko odbudował i osiołka mają kupić, chyba że jakiś z urzędu zgłosi się sam i będzie za osiołka robił a może ze dwóch.A Rzeszów ma największy pomnik PIZZY w samym centrum.
Avatar
rze / 4 grudnia 2008 o 11:31
LBn napisał:
Zastanawia mnie dlaczego ciągle sami porównujemy się z Rzeszowem. Nie chce obrażać tego miasta i umniejszać jego postępu, ale nie można porównywać miast różniących się w tak wielu aspektach. Rzeszów ma tylko 165 tys. mieszkańców, nieznane uczelnie, uniwersytet rzeszowski powstał poprzez odebranie go umcs, bo byla to jego filia, na którą umcs wyłożył pieniądze. Nikt on tym nie mówi, ale te pieniądze można było zainwestować w Lublinie, nie wiadomo czy nasz uniwersytet coś z tego odzyskał. Tymczasem Rzeszów dostał gotowy produkt. Tak w Rzeszowie jest dużo hipermarketów, ale nie ma do nich kto chodzić, bo jest ich za dużo!!! Mieli praktycznie gotowe lotnisko, a my musimy je budować od podstaw. Poza tym mieszkałem w Rzeszowie przez rok i jako osoba z zewnątrz mogę powiedzieć, że to miasto nie ma duszy. Wszystko wydaje się sztuczne i nastawione na wciskanie kitu przejezdnym, tak przejezdnym. Jeśli mamy się porównywać to dobrze, ale porównujmy się z miastami podobnymi do Lublina.

To nie jest do końca prawda. Uniwersytet Rzeszowski nie powstał tylko z UMCS, ale z trzech połączonych uczelni (wśród których był też UMCS). Mieszkańców jest 180 tys. Chodzę do tych hipermarketów i jakoś nie widzę, żeby świeciły pustkami, gdyby tak było, nie miałyby racji bytu, a jakoś ich nie zamykają.
Poza tym jest czysto i bezpiecznie, czego nie można powiedzieć o Lublinie. Nie wspomnę już o jaości komunikacji, która w Lublinie pozostawia wiele do życzenia.

To nie jest do końca prawda. Uniwersytet Rzeszowski nie powstał tylko z UMCS, ale z trzech połączonych uczelni (wśród których był też UMCS). Mieszkańców jest 180 tys. Chodzę do tych hipermarketów i jakoś nie widzę, żeby świeciły pustkami, gdyby tak było, nie miałyby racji bytu, a jakoś ich nie zamykają.
Poza tym jest czysto i bezpiecznie, czego nie można powiedzieć o Lublinie. Nie wspomnę już o jaości komunikacji, która w Lublinie pozostawia wiele do życzenia. rozwiń
Avatar
100 g. / 4 grudnia 2008 o 10:26
No bo gdzie się buduje kilometr drogi 5 lat ( trasa zielona ) i końca nie widać, gdzie są takie krzywe "chodniki" w centrum miasta (Narutowicza), gdzie jest tyle brudu na ulicach i chodnikach, pomazanych ścian, rozbitych wiat itp, itd. Któż może mieć pomysły na sztuczną trawę, budki z napojami i przenośnym wychodkiem pod baobabem - no przecież nie władze metropolii tylko nic nie mogące władze moherowej wioski.
Avatar
mzl / 4 grudnia 2008 o 09:16
całkowicie NIE profesjonalny ranking... warszawa ideałem ... od kiedy !!!!????? Lublin gorszy od Rzeszowa :) hahahaha !!!! daleko Rzeszowowi do Lublina !!!! Łódź lepsza od Lublina hehe... czy oni byli w tej zakichanej brudnej i obrzydliwej z olbrzymim bezrobociem , pracującej w większośći w warszawce Łodzi ???!!!!! bzdury w tym rankingu są !
całkowicie NIE profesjonalny ranking... warszawa ideałem ... od kiedy !!!!????? Lublin gorszy od Rzeszowa :) hahahaha !!!! daleko Rzeszowowi do Lublina !!!! Łódź lepsza od Lublina hehe... czy oni byli w tej zakichanej brudnej i obrzydliwej z olbrzymim bezrobociem , pracującej w większośći w warszawce Łodzi ???!!!!! bzdury w tym rankingu są ! rozwiń
Avatar
mp / 4 grudnia 2008 o 09:09
A co to za jelopa przyjela takie kryteria ?? Lublin moze i nie zasluguje jeszcze na miano metropoli le po 1 - chodzi o to ze znowu kase dostana tylko metropolie a reszta sie bedzie dalej cofac, a po 2 - co to za ocena " rozmach zycia " ???!!!
Avatar
folkatka / 4 grudnia 2008 o 08:27
Do M.
Jakbym miała taką czarną wizje rzeczywistości to bym chyba tylko siadła i sie pochlastała. W rzeczywsitości wcale tak nie jest, a teksty o tym jak to w Lublinie jest nudno, mozna sobie miedzy bajki włozyć. W lublinie dzieje sie duzo ciekawych rzeczy, nie ma tygodnia żebym nie była na jakimś fajnym koncercie. Ci którzy piszą ze sie tu nic nie dzieje muszą naprawde niczym się nie interesować, nie czytac gazet...Po za tym ublin zmienia się na lepsze i nie sposób tego nie dostrzec. A po trzecie - po osmiu latach rzadów Pruszkowskiego,najgorszego prezydeta jakiego Lublin miał w historii, który zaprzepaścił lata wzrostu gospodarczego - trudno żeby wszystko było cacy. Ale ja tu zostaję. Nie zamierzam nigdzie sie ruszyć, a takie narzekanctwo jak powyzej napelnia mnie obrzydzeniem.
Do M.
Jakbym miała taką czarną wizje rzeczywistości to bym chyba tylko siadła i sie pochlastała. W rzeczywsitości wcale tak nie jest, a teksty o tym jak to w Lublinie jest nudno, mozna sobie miedzy bajki włozyć. W lublinie dzieje sie duzo ciekawych rzeczy, nie ma tygodnia żebym nie była na jakimś fajnym koncercie. Ci którzy piszą ze sie tu nic nie dzieje muszą naprawde niczym się nie interesować, nie czytac gazet...Po za tym ublin zmienia się na lepsze i nie sposób tego nie dostrzec. A po trzecie - po osmiu latach rzadów Pruszkowskieg... rozwiń
Avatar
lublinianka? / 5 grudnia 2008 o 10:40
metropolia:duże miasto będące istotnym ośrodkiem gospodarczym lub kulturowym-gdy prawda stanie się zgodna z rzeczywistością Lublin będzie metropolią tak jak się niektorym marzy!!!/zapraszam do zwiedzania:Lubartowska,Kunickiego,Tatary etc. etc/
Avatar
KK / 4 grudnia 2008 o 13:50
W NOSIE MAM ZESTAWIENIA KOCHAM TO MIAST I UWAŻAM ŻE JEST NAJPIĘKNIEJSZE NA ŚWIECIE ,SZKODA TYLKO ŻE WŁADZE MIEJSKIE I WOJEWÓDZKIE SĄ MAŁO WARTE BO TO OD NICH WSZYSTKO ZALEŻY ,PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH BĘDĘ O TYM PAMIĘTAŁ
Avatar
czsio_hydraulik / 4 grudnia 2008 o 13:50
Ten ranking o jakas wielka sciema.
Avatar
Wrocławianin w Lublinie / 4 grudnia 2008 o 12:51
Zgadzam się, w Lublinie dzieje się naprawdę bardzo dużo tylko jeśli się tym nie interesuje to skąd można wiedzieć. Przyjechałem do Lublina 4 lata temu z ..... Wrocławia i muszę Wam powiedzieć, że jest to niesamowite miasto. Nie chcę z niego wyjeżdżać i nie wyjadę. Chcę się związać z Lublinem na dłużej. Wielu moich znajomych także. Nie rozumiem tylko dlaczego sami mieszkańcy robią Lublinowi krzywdę. Naprawdę myślicie, że w innych miastach jest eldorado?? Czyste ulice, równe chodniki, punktualna komunikacja, której tabor jest w całości wymieniany co 2 lata...itd. Otóż nie. Każde miasto (nie tylko w Polsce) ma swoje problemy i nie istnieje miasto idealne pod tymi względami. Czy myślicie, że jak ponarzekacie to będzie Wam lepiej?? Od razu zaczną postrzegać Lublin inaczej?? Jak chcecie zmienić miasto najpierw zmieńcie podejście do tego miasta. Słyszeliście kiedyś, żeby sprzedawca w sklepie mówił jaki ma paskudny lokal, niedobre jedzenie, złej jakości towar?? Jeśliby tak powiedział nie miałby wielu klientów. Tak samo potraktujcie Lublin. Jak towar, który trzeba sprzedać. Wtedy pojawi się więcej inwestorów, turystów, ludzi, którzy są ciekawi świata. Jak ktoś Was pyta to skupcie się na pozytywach, których w Lublinie nie brakuje, z resztą jest ich zdecydowana większość. Ktoś ma rację, nie można porównywać Lublina do Rzeszowa, to dwa zupełnie inne miasta. Ja bym Lublin porównywał z Wrocławiem, Gdańskiem, Katowicami. Jeśli chodzi o Rzeszów, to mam znajomego z tego miasta i on sam nie jest zadowolony z wszystkich rzeczy, które tam wymyślają, np. przy okazji metropolii. W ostatnim czasie zaczęto jak najszybciej wcielać okoliczne wsie, żeby koniecznie zrobić z miasta metropolię i nie być jednym z najmniejszych miast wojewódzkich w Polsce. W ten sposób Rzeszów miał przeskoczyć m.in. Olsztyn. Lublin nie ma takich "problemów". Więc jak piszecie 165 tys. czy 180 to jest bez różnicy, chyba, że przy porównywaniu problemów miast o takiej liczbie ludności. Na koniec chciałbym zaznaczyć, że bardzo się cieszę, że Rzeszów się rozwija i mam nadzieję, że będzie się rozwijał nadal, a przy tym obydwa miasta mogą ze sobą jeszcze lepiej współpracować, co na pewno będzie korzystne dla wszystkich zainteresowanych.
Zgadzam się, w Lublinie dzieje się naprawdę bardzo dużo tylko jeśli się tym nie interesuje to skąd można wiedzieć. Przyjechałem do Lublina 4 lata temu z ..... Wrocławia i muszę Wam powiedzieć, że jest to niesamowite miasto. Nie chcę z niego wyjeżdżać i nie wyjadę. Chcę się związać z Lublinem na dłużej. Wielu moich znajomych także. Nie rozumiem tylko dlaczego sami mieszkańcy robią Lublinowi krzywdę. Naprawdę myślicie, że w innych miastach jest eldorado?? Czyste ulice, równe chodniki, punktualna komunikacja, której tabor jest w całości wymieni... rozwiń
Avatar
~LUBLINIANIN~ / 4 grudnia 2008 o 12:23
Ale Rzeszow nie ma szopki co roku a Lublin ma , a raz nawet się spaliła ale zarząd miasta szybko odbudował i osiołka mają kupić, chyba że jakiś z urzędu zgłosi się sam i będzie za osiołka robił a może ze dwóch.A Rzeszów ma największy pomnik PIZZY w samym centrum.
Avatar
rze / 4 grudnia 2008 o 11:31
LBn napisał:
Zastanawia mnie dlaczego ciągle sami porównujemy się z Rzeszowem. Nie chce obrażać tego miasta i umniejszać jego postępu, ale nie można porównywać miast różniących się w tak wielu aspektach. Rzeszów ma tylko 165 tys. mieszkańców, nieznane uczelnie, uniwersytet rzeszowski powstał poprzez odebranie go umcs, bo byla to jego filia, na którą umcs wyłożył pieniądze. Nikt on tym nie mówi, ale te pieniądze można było zainwestować w Lublinie, nie wiadomo czy nasz uniwersytet coś z tego odzyskał. Tymczasem Rzeszów dostał gotowy produkt. Tak w Rzeszowie jest dużo hipermarketów, ale nie ma do nich kto chodzić, bo jest ich za dużo!!! Mieli praktycznie gotowe lotnisko, a my musimy je budować od podstaw. Poza tym mieszkałem w Rzeszowie przez rok i jako osoba z zewnątrz mogę powiedzieć, że to miasto nie ma duszy. Wszystko wydaje się sztuczne i nastawione na wciskanie kitu przejezdnym, tak przejezdnym. Jeśli mamy się porównywać to dobrze, ale porównujmy się z miastami podobnymi do Lublina.

To nie jest do końca prawda. Uniwersytet Rzeszowski nie powstał tylko z UMCS, ale z trzech połączonych uczelni (wśród których był też UMCS). Mieszkańców jest 180 tys. Chodzę do tych hipermarketów i jakoś nie widzę, żeby świeciły pustkami, gdyby tak było, nie miałyby racji bytu, a jakoś ich nie zamykają.
Poza tym jest czysto i bezpiecznie, czego nie można powiedzieć o Lublinie. Nie wspomnę już o jaości komunikacji, która w Lublinie pozostawia wiele do życzenia.

To nie jest do końca prawda. Uniwersytet Rzeszowski nie powstał tylko z UMCS, ale z trzech połączonych uczelni (wśród których był też UMCS). Mieszkańców jest 180 tys. Chodzę do tych hipermarketów i jakoś nie widzę, żeby świeciły pustkami, gdyby tak było, nie miałyby racji bytu, a jakoś ich nie zamykają.
Poza tym jest czysto i bezpiecznie, czego nie można powiedzieć o Lublinie. Nie wspomnę już o jaości komunikacji, która w Lublinie pozostawia wiele do życzenia. rozwiń
Avatar
100 g. / 4 grudnia 2008 o 10:26
No bo gdzie się buduje kilometr drogi 5 lat ( trasa zielona ) i końca nie widać, gdzie są takie krzywe "chodniki" w centrum miasta (Narutowicza), gdzie jest tyle brudu na ulicach i chodnikach, pomazanych ścian, rozbitych wiat itp, itd. Któż może mieć pomysły na sztuczną trawę, budki z napojami i przenośnym wychodkiem pod baobabem - no przecież nie władze metropolii tylko nic nie mogące władze moherowej wioski.
Avatar
mzl / 4 grudnia 2008 o 09:16
całkowicie NIE profesjonalny ranking... warszawa ideałem ... od kiedy !!!!????? Lublin gorszy od Rzeszowa :) hahahaha !!!! daleko Rzeszowowi do Lublina !!!! Łódź lepsza od Lublina hehe... czy oni byli w tej zakichanej brudnej i obrzydliwej z olbrzymim bezrobociem , pracującej w większośći w warszawce Łodzi ???!!!!! bzdury w tym rankingu są !
całkowicie NIE profesjonalny ranking... warszawa ideałem ... od kiedy !!!!????? Lublin gorszy od Rzeszowa :) hahahaha !!!! daleko Rzeszowowi do Lublina !!!! Łódź lepsza od Lublina hehe... czy oni byli w tej zakichanej brudnej i obrzydliwej z olbrzymim bezrobociem , pracującej w większośći w warszawce Łodzi ???!!!!! bzdury w tym rankingu są ! rozwiń
Avatar
mp / 4 grudnia 2008 o 09:09
A co to za jelopa przyjela takie kryteria ?? Lublin moze i nie zasluguje jeszcze na miano metropoli le po 1 - chodzi o to ze znowu kase dostana tylko metropolie a reszta sie bedzie dalej cofac, a po 2 - co to za ocena " rozmach zycia " ???!!!
Avatar
folkatka / 4 grudnia 2008 o 08:27
Do M.
Jakbym miała taką czarną wizje rzeczywistości to bym chyba tylko siadła i sie pochlastała. W rzeczywsitości wcale tak nie jest, a teksty o tym jak to w Lublinie jest nudno, mozna sobie miedzy bajki włozyć. W lublinie dzieje sie duzo ciekawych rzeczy, nie ma tygodnia żebym nie była na jakimś fajnym koncercie. Ci którzy piszą ze sie tu nic nie dzieje muszą naprawde niczym się nie interesować, nie czytac gazet...Po za tym ublin zmienia się na lepsze i nie sposób tego nie dostrzec. A po trzecie - po osmiu latach rzadów Pruszkowskiego,najgorszego prezydeta jakiego Lublin miał w historii, który zaprzepaścił lata wzrostu gospodarczego - trudno żeby wszystko było cacy. Ale ja tu zostaję. Nie zamierzam nigdzie sie ruszyć, a takie narzekanctwo jak powyzej napelnia mnie obrzydzeniem.
Do M.
Jakbym miała taką czarną wizje rzeczywistości to bym chyba tylko siadła i sie pochlastała. W rzeczywsitości wcale tak nie jest, a teksty o tym jak to w Lublinie jest nudno, mozna sobie miedzy bajki włozyć. W lublinie dzieje sie duzo ciekawych rzeczy, nie ma tygodnia żebym nie była na jakimś fajnym koncercie. Ci którzy piszą ze sie tu nic nie dzieje muszą naprawde niczym się nie interesować, nie czytac gazet...Po za tym ublin zmienia się na lepsze i nie sposób tego nie dostrzec. A po trzecie - po osmiu latach rzadów Pruszkowskieg... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!