czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Tylko dwie kadencje w samorządach? Zapytali o opinię studentów UMCS i KUL

Dodano: 6 lutego 2017, 11:10
Autor: toma

Podzielone są opinie studentów prawa z UMCS i KUL na temat proponowanego przez PiS ograniczenia sprawowania władzy w samorządach do dwóch kadencji. Tak wynika z badania przeprowadzonego wśród kandydatów na przyszłych prawników przez Fundację na rzecz Badań i Inicjatyw Społecznych.

Podzielone są opinie studentów prawa z UMCS i KUL na temat proponowanego przez PiS ograniczenia sprawowania władzy w samorządach do dwóch kadencji
Podzielone są opinie studentów prawa z UMCS i KUL na temat proponowanego przez PiS ograniczenia sprawowania władzy w samorządach do dwóch kadencji

Ankieterzy zadali trzy pytania. Za tym, by dwukadencyjność obowiązywała już od wyborów samorządowych w 2018 r., opowiedziało się 33,9 proc. badanych. Dokładnie tyle samo przyznało, że popiera ograniczenie liczby kadencji prezydentów miast, burmistrzów i wójtów, ale nie powinno ono dotyczyć tych, którzy pełnili funkcje przed wprowadzeniem ustawy. Z kolei 33,2 proc. ankietowanych opowiedziało się przeciwko temu pomysłowi.

– Bardzo rzadko zdarza się, żeby przy 250-osobowej grupie badanych podziały były niemal równe – przyznaje dr Tomasz Paklepa, prezes Fundacji na rzecz Badań i Inicjatyw Społecznych.

Nieco bardziej widoczne są różnice pomiędzy studentami UMCS i KUL. Ci pierwsi częściej opowiadali się przeciwko pomysłowi PiS.

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec stycznia i ma na celu poznanie stosunku przyszłych kadr prawniczych do kwestii, które pod względem prawnym wywołują wiele kontrowersji. Wczoraj pisaliśmy o opiniach studentów na temat kar dla posłów, którzy na przełomie grudnia i stycznia protestowali w sali sejmowej. Za ich ukaraniem opowiedziało się 48,4 proc. badanych. W przyszłym tygodniu fundacja ma przedstawić wyniki dotyczące wniosku o wygaszenie mandatu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

SONDA
Liczba głosów: 308

Czy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci powinni sprawować funkcję tylko przez dwie kadencje?

34.74 %
Tak
25.32 %
Nie
39.94 %
Tylko dwie kadencje także dla posłów
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 lutego 2017 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwie kadencje dla radnych! Jak? Opodatkować im diety i wtedy dopiero się okaże, kto faktycznie chce pracować dla społeczności lokalnej.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2017 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy Wy drodzy Polacy myślicie choc troszkę? Przecież ktoś, kto żre od dziesięcioleci z koryta, nagle pod wpływem etyki, moralności czy wyrzutów sumienia odda koryto innym? NIGDY!!! PO, SLD czy ZSL tego nie zrobią! NIGDY!
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2017 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli wójt jest OK, to wskaże swego następcę i ludzie, go wybiorą. Jesli nie jest Ok, to dostanie kopa.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2017 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miałem ubaw po pachy, jak poseł Kłopotek z PSL potwierdził w Polsacie, że nie będzie startował w przyszłych wyborach, a następnie dodał,że nigdy nie mówi nigdy i gdyby zaistniała sytuacja /nie powiedział jaka/ to pewnie jednak by startował.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2017 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie zakończą się patologiczne zachowania oderwanych od rzeczywistości panujących, nieomylnych, zachowujących się jak na prywatnym folwarku prezydentów, wójtów oraz burmistrzów. Zakończy się strach przed niepewnym jutrem państwowych pracowników. Niektórzy zapomnieli,że są urzędnikami publicznymi wybranymi przez ludzi dla tych ludzi - nie kasztelanami czy książętami. Dysponowanie na wieczność stanowiskami i przetargami rodzi wyłącznie patologiczne nieprawidłowości.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!