wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Tylko za polskie pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2002, 15:32

Supermarket i zespół usługowy chcą wspólnie zbudować w Puławach miejscowi i koszalińscy biznesmeni przy wsparciu samorządu miasta.

Mobilizacja rodzimych kupców wzięła się z planów otwarcia na terenie byłej jednostki wojskowej kolejnego supermarketu przez niemiecką spółkę Quada - Projekt 1. Podstawowym założeniem rozwiązania zaproponowanego przez lokalny biznes, jest udział w przedsięwzięciu wyłącznie polskiego kapitału.
Nowoczesne centrum usługowo-handlowo-rekreacyjne, którego koszt szacuje się na 7–8 mln. zł miałoby powstać przy ul. Lubelskiej, w pobliżu Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Przewiduje się, że stanie tam dwukondygnacyjny budynek o powierzchni nie większej niż 10 tys. mkw. Niedawno w Koszalinie został oddany do użytku dwa razy większy obiekt.
Prezesi współpracującej z puławskimi przedsiębiorcami spółki z Wybrzeża doradzają wybudowanie podobnego centrum. – Nie chcemy mieć udziałów w spółce realizującej przedsięwzięcie. W zamian będziemy administratorami puławskiego projektu. W waszym centrum umieścimy też supermarket z naszej ogólnopolskiej sieci „Sano” – mówią szefowie spółki koszalińskiej.
Właścicielem działki o pow. ok. 2,5 ha. położonej przy głównej arterii Puław jest lokalny samorząd. Wniesienie jej do spółki w formie aportu dałoby miastu ok. 25 procent udziałów. Resztę w formie gotówki musieli by uzbierać przedsiębiorcy. – Miasto poprzez integrację lokalnego kapitału oraz odpowiednią gospodarkę przestrzenną, zamierza wykreować centrum jakiego dotychczas Puławy jeszcze nie miały – powiedział podczas niedawnego spotkania z przedstawicielami spółki z Wybrzeża wiceprezydent Puław Włodzimierz Karpiński.
Do końca sierpnia zainteresowani przedsiębiorcy muszą się ostatecznie wypowiedzieć co do swojego udziału w przedsięwzięciu. Gdyby doszło do jego realizacji, w mieście powstałoby około 200 nowych miejsc pracy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!