środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Uczcili 70 rocznicę sowieckiej napaści na Polskę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2009, 12:38
Autor: rp

70 lat temu sowieccy żołnierze wkroczyli na wschodnie tereny Rzeczpospolitej. Po mszy św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej członkowie Stowarzyszenia Rodziny Katyńskie, Związku Sybiraków, uczniowie, urzędnicy i parlamentarzyści złożyli wieńce.

Kwiaty zostały złożone przy Pomniku Matki Sybiraczki, później pod pomnikiem Ofiar Katynia (ulica Głęboka). Odegrano hymn państwowy odbył się apel poległych, zapalono znicze i złożono wieńce.

– Od zawsze upominaliśmy się żeby zbrodnie katyńską traktować jako ludobójstwo – podkreślała Danuta Malonowa, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej. Sejm po długich sporach przyjął uchwałę, że Katyń to "zbrodnia o znamionach ludobójstwa”.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jaro
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jaro
jaro (18 września 2009 o 01:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W dzisiejszym wystąpieniu prezydenta Kaczyńskiego na uwagę zasługuje przesłanie – skierowane do Rosjan – „Bez Prawdy nie ma przebaczenia !”. Tekst słuszny – tylko dlaczego nie obowiazuje on także w stosunku do Ukraińców ? Dlaczego pan prezydent stosuje podwójnne standardy ! Przecież „PRAWDA HISTORYCZNA” powinna obowiązywać tak samo w stosunkach z Rosją , jak z Niemcami czy właśnie z Ukrainą !
Bandyckie rozstrzelanie przez sowieckie ( rosyjskie) NKWD – 30 tys. polskich oficerów jest bowiem takim samym LUDOBÓJSTWEM jak wymordowanie 150 tys. Polaków na Wołyniu i Podolu ! Mam nadzieję że nieprawdziwe są opinie twierdzące, że nasza klasa polityczna zapomina o Polakach zarżniętych przez banderowców z powodu ich chłopskiego pochodzenia pomordowanych .
Dwa miesiące temu Sejm RP podjął ( w końcu !) przez aklamację uchwałę w sprawie „tragicznego losu Polaków na Kresach Wschodnich”, której działania ukraińskich nacjonalistów określono jako „ mordy o charakterze czystki etnicznej , mające znamiona LUDOBÓJCZE ”. Jak do tego zapisu ma się prowokacyjna wypowiedź prezydenta Ukrainy który porównał ostatnio ukraińską tzw. UPA do polskiej AK ? Jak do tego ma się fetowanie przez prezydenta Kaczyńskiego - Wiktora Juszczenkę – gloryfikatora morderców Polaków ( przypominam że Juszczenko dwa lata temu za bohatera Ukrainy oficjalnie uznał komendanta UPA – Romana Szuchewycza ps. „Taras Czuprynka”, kierującego Rzezią Wołyńską , który swoim bojcom rozkazywał - „Polaków wycinać w pień…” - czy był to gest przychylny Polsce ?).
Musimy przypominać obecnemu prezydentowi jego hasło „PRAWDA HISTORYCZNA” ! 150 tys. pomordowanych Polaków, przez banderowców, woła o pamięć ! Dość już różnicowania polskich ofiar ze względu na oprawcę ! Czy Polacy, zgładzeni na Wołyniu i Podolu, często okrutnie zamordowane kobiety i dzieci, byli gorsi od wymordowanych w Katyniu oficerów ?
Każde ludobójstwo powinno zostac potępione!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!