Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2011 r.
12:21
Edytuj ten wpis

Uczelnie zbudują studentom parkingi. Ale nie tak szybko

0 19 A A
UMCS rozpoczął właśnie budowę dużego parkingu przy ul. Głębokiej. Pomiędzy szklarniami, a salonem sa
UMCS rozpoczął właśnie budowę dużego parkingu przy ul. Głębokiej. Pomiędzy szklarniami, a salonem sa

Ponad 800 miejsc postojowych przybędzie w pobliżu największych lubelskich uczelni. Skorzystają nie tylko studenci, ale też mieszkańcy, bo studenckie auta nie będą już stały pod ich blokami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sytuacja z parkingami w pobliżu lubelskich uczelni jest tragiczna. – Trzeba przyjeżdżać o świcie albo zostawiać samochód w innych dzielnicach i iść na zajęcia pieszo – mówi Bartosz Glijer, student UMCS ze Świdnika.

– Na naszej uczelni miejsc parkingowych zawsze było mało. A teraz jest jeszcze mniej, bo zamieniły się w plac budowy – dodaje Arek, student Politechniki Lubelskiej.

Ma się to zmienić. UMCS rozpoczął właśnie budowę dużego parkingu przy ul. Głębokiej. Pomiędzy szklarniami, a salonem samochodowym powstanie ponad 140 miejsc. – Parking będzie gotowy najpóźniej na wiosnę – zapowiada Anna Guzowska, rzecznik UMCS.

UMCS planuje też drugi parking – na trójkątnej działce u zbiegu ulic Raabego i Akademickiej. – Pieniędzy na budowę parkingu w tym miejscu uniwersytet nie ma. Stąd propozycja oddania terenu w ręce prywatnego inwestora – tłumaczy Guzowska.

Miesiąc temu Senat UMCS zgodził się na wydzierżawienie działki. Jeśli uda się szybko znaleźć inwestora, to w przyszłym roku ruszy budowa. Inwestor zbuduje tam 2- lub 3-kondygnacyjny obiekt dla 100 -150 samochodów. Parkowanie w tym miejscu będzie jednak płatne.

Jeszcze więcej miejsc postojowych ma pojawić się przy ul. Głębokiej, obok budynku nowej weterynarii, którą zamierza zbudować Uniwersytet Przyrodniczy. Na 4-poziomowy, otwarty parking na 356 aut, uczelnia chce zdobyć unijne dofinansowanie.

– Dotacje na lata 2007–2013 zostały rozdzielone. Ale liczymy, że pod koniec tego okresu w ministerstwie zostanie rezerwa. Wtedy pojawi się szansa dla tych, którzy będą mieli gotowe projekty – mówi Henryk Bichta, kanclerz UP.

Warszawa potwierdza te przypuszczenia. – Ministerstwo jest na etapie negocjacji z Komisją Europejską. Dodatkowe pieniądze zostałyby przeznaczone rozwój infrastruktury uczelni wyższych – informuje Leszek Bigos z biura ministra rozwoju regionalnego.

W campusie KUL przybędzie 80 nowych miejsc. Wszystkie znajdą się pod ziemią pomiędzy Collegium Jana Pawła II a starym gmachem przy Al. Racławickich. Konstrukcja parkingu jest już gotowa, teraz uczelnia szuka pieniędzy na dokończenie prac. – Jeśli uda się je znaleźć, inwestycja będzie gotowa za rok – zapowiada Radosław Hałas, rzecznik KUL.

W 2013 r. gotowe będzie też Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej. Razem z centrum powstanie parking na 127 miejsc. Za to już w przyszłym roku studenci PL dostaną do swojej dyspozycji 50 miejsc w powstającym właśnie Wschodnim Innowacyjnym Centrum Architektury.

– Dziś sytuacja z parkingami rzeczywiście nie jest najlepsza – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. – Utrudnienia są spowodowane dwiema dużymi inwestycjami. Ale w obu powstaną też podziemne parkingi. Planujemy też powiększenie liczby miejsc za Wydziałem Inżynierii Środowiska.


Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mariano / 8 listopada 2011 o 23:29
[quote name='benedykt czterdziesty osmy' timestamp='1320334389' post='554426']
po co te parkingi? wystarczy strefe platnego parkowania tam ustawic, dla mieszkancow za darmo oczywiscie. odechce im sie samochodow, jeszcze jak widze ze wypowiada sie student ze swidnika ktory jadac mpk i busem szybciej dojedzie niz ludzie z czechowa czy abramowickiej to mnie krew zalewa. powinni placic normalnie za parkowanie jak lublinianie na parkingach platnych, 2 zl za godzine i sie od razu miasto odkorkuje.
[/quote]

A może w ogóle nie będzie tego problemu bo studenci coraz częściej będą wybierać bardziej przyjazne niż Lublin - Kraków, Warszawę lub Wrocław. Tam cała infrastruktura już jest. A Lublin bez studentów to będzie już tylko małe miasteczko bez żadnego przemysłu z rekordowym, nawet jak na Polskę, bezrobociem. Hę?
[quote name='benedykt czterdziesty osmy' timestamp='1320334389' post='554426']
po co te parkingi? wystarczy strefe platnego parkowania tam ustawic, dla mieszkancow za darmo oczywiscie. odechce im sie samochodow, jeszcze jak widze ze wypowiada sie student ze swidnika ktory jadac mpk i busem szybciej dojedzie niz ludzie z czechowa czy abramowickiej to mnie krew zalewa. powinni placic normalnie za parkowanie jak lublinianie na parkingach platnych, 2 zl za godzine i sie od razu miasto odkorkuje.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
Anna / 8 listopada 2011 o 17:30
[quote name='picabl soc' timestamp='1320343499' post='554472']
sprawa wakacji moim zdaniem nie wiąże się ze studentami ponieważ już we wrześniu jest tłoczno
a studenci przyjeżdżają autami dopiero od początku października, czasami od połowy
na UMCSie i KULu bardzo mało ludzi jeździ samochodami
trochę na UP ma auta, a na Politechnice już więcej; ale to i tak moim zdaniem nie wiele jak na odsetek studentów w mieście
[/quote]
Studenci przyjeżdżają już we wrześniu, bo na wielu kierunkach wtedy odbywają się praktyki oraz jest sesja poprawkowa.
[quote name='picabl soc' timestamp='1320343499' post='554472']
sprawa wakacji moim zdaniem nie wiąże się ze studentami ponieważ już we wrześniu jest tłoczno
a studenci przyjeżdżają autami dopiero od początku października, czasami od połowy
na UMCSie i KULu bardzo mało ludzi jeździ samochodami
trochę na UP ma auta, a na Politechnice już więcej; ale to i tak moim zdaniem nie wiele jak na odsetek studentów w mieście
[/quote]
Studenci przyjeżdżają już we wrześniu, bo na wielu kierunkach... rozwiń
Avatar
Anna / 8 listopada 2011 o 17:28
"Parkowanie w tym miejscu będzie jednak płatne". Mhm... czyli będzie pusty, tak jak parking pod Bigmarem i w Plazie a studenci nadal będą parkować pod oknami mieszkańców i na chodnikach...
Avatar
qen / 3 listopada 2011 o 22:14
[quote name='figa' timestamp='1320349668' post='554497']
Ty tu nikogo nie matołuj, bo nie od dzisiaj wiadomo, że utrzymywanie samochodu to nie mały koszt, więc studenci powinni być traktowani tak jak każdy kogo stać na utrzymywanie auta....stać cie na auto to i stać na opłaty, jeszcze po stypendium polecisz jako biedny żak
[/quote]
sie uczyłem to polece...ty głąb to tylko mozesz pomarzyc o dodatkowej kwocie co miesiąc
Avatar
Mapgo / 3 listopada 2011 o 21:13
Hipotetycznie - 20 kilometrów od uczelni.
Dojazdy autobusami spoza Lublina to dwie godziny dziennie w ścisku i duchocie.
Koszt? 5zł bus w jedną stronę x2 + 1,2złx2 za MPK = 12,40zł

Jazda samochodem - godzina dziennie, zawsze miejsce siedzące.
Koszt paliwa?
Ekonomiczna jazda - 6 litrów benzyny w samochodzie małolitrażowym:
6*5,30zł= 31,8zł

32zł/100*40 = 12,72zł

Do tego oczywiście dodatkowe koszty - ubezpieczenie, części zamienne (ale są one względnie małe w stosunku do kosztu paliwa)

Ale samochód posiada jeszcze cztery miejsca i jeśli ktoś zabiera współpasażerów to koszt na osobę wynosi odpowiednio:
1 pasażer = 6,36zł
2 pasażerów = 4,24zł
3 pasażerów = 3,18zł
4 pasażerów = 2,54zł

Oczywiście im większa liczba pasażerów tym spalanie większe, ale i tak jazda samochodem jest:
- oszczędna czasowo
- wygodniejsza
- tańsza - gdy koszty dzielą się przynajmniej na dwie osoby.

Nie wyobrażam sobie życia bez samochodu. Niestety - jeśli mieszka się poza miastem to dojazdy są bardzo uciążliwe, a jeśli studiuje się trudny i czasochłonny kierunek to niestety liczy się każda oszczędzona godzina.
Hipotetycznie - 20 kilometrów od uczelni.
Dojazdy autobusami spoza Lublina to dwie godziny dziennie w ścisku i duchocie.
Koszt? 5zł bus w jedną stronę x2 + 1,2złx2 za MPK = 12,40zł

Jazda samochodem - godzina dziennie, zawsze miejsce siedzące.
Koszt paliwa?
Ekonomiczna jazda - 6 litrów benzyny w samochodzie małolitrażowym:
6*5,30zł= 31,8zł

32zł/100*40 = 12,72zł

Do tego oczywiście dodatkowe koszty - ubezpieczenie, części zamienne (ale są one względnie małe w stosunku do koszt... rozwiń
Avatar
figa / 3 listopada 2011 o 20:47
[quote name='qen' timestamp='1320347358' post='554486']
ciekawe dla kogo maja byc te parkingi na głebokiej i rabeego..chyba bardziej dla studentow UP niz UMCS...

btw. ciekawi mnie jeszcze ilu z tych matołów ktorzy sie opowiadaja za płatną strefa, czy za jezdzeniem autobusem, sami gdyby studiowali i mieli samochod i kawałek do uczelni, jezdziloby autobusem lub tak z checia by płaciło za bilet parkingowy?
punkt widzenia zalezy od ptk siedzenia
[/quote]
Ty tu nikogo nie matołuj, bo nie od dzisiaj wiadomo, że utrzymywanie samochodu to nie mały koszt, więc studenci powinni być traktowani tak jak każdy kogo stać na utrzymywanie auta....stać cie na auto to i stać na opłaty, jeszcze po stypendium polecisz jako biedny żak
[quote name='qen' timestamp='1320347358' post='554486']
ciekawe dla kogo maja byc te parkingi na głebokiej i rabeego..chyba bardziej dla studentow UP niz UMCS...

btw. ciekawi mnie jeszcze ilu z tych matołów ktorzy sie opowiadaja za płatną strefa, czy za jezdzeniem autobusem, sami gdyby studiowali i mieli samochod i kawałek do uczelni, jezdziloby autobusem lub tak z checia by płaciło za bilet parkingowy?
punkt widzenia zalezy od ptk siedzenia
[/quote]
Ty tu nikogo nie matołuj, bo ni... rozwiń
Avatar
qen / 3 listopada 2011 o 20:09
ciekawe dla kogo maja byc te parkingi na głebokiej i rabeego..chyba bardziej dla studentow UP niz UMCS...

btw. ciekawi mnie jeszcze ilu z tych matołów ktorzy sie opowiadaja za płatną strefa, czy za jezdzeniem autobusem, sami gdyby studiowali i mieli samochod i kawałek do uczelni, jezdziloby autobusem lub tak z checia by płaciło za bilet parkingowy?
punkt widzenia zalezy od ptk siedzenia
Avatar
picabl soc / 3 listopada 2011 o 19:04
sprawa wakacji moim zdaniem nie wiąże się ze studentami ponieważ już we wrześniu jest tłoczno
a studenci przyjeżdżają autami dopiero od początku października, czasami od połowy
na UMCSie i KULu bardzo mało ludzi jeździ samochodami
trochę na UP ma auta, a na Politechnice już więcej; ale to i tak moim zdaniem nie wiele jak na odsetek studentów w mieście
Avatar
Alberto / 3 listopada 2011 o 18:23
Ja myślę, że jeszcze trochę czasu i studentów ubędzie - niż demograficzny, emigracja, konkurencja innych uczelni - w tym zagranicznych - brak finansowania ze strony państwa, masowe zwolnienia w nauce z powodu kryzysu; i całe to inwestowanie w infrastrukturę naukową pójdzie w p....... Będą tylko koszty zabezpieczenia budynków, koszty syndyka i firm ochroniarskich.
Avatar
benedykt czterdziesty osmy / 3 listopada 2011 o 17:32
a dlaczego mialoby tam nie byc strefy platnego parkowania? skoro jest wiecej samochodow chetnych niz miejsc? miasto zarobi. wy pojdziecie po rozum do glowy. popieram kolege dave przyjedz w czasie przerwy wakacyjnej i zobacz ze wtedy nie ma problemu z korkami czy z parkowaniem. heh co 20? stan sobie na byle ktorej ulicy w centrum i patrz ktory samochod ktory jedzie ew. stoi ma rejestracje LU co 4-5. mam rodzine na grottgera i posiadajac samochod musze jedzic taksowka albo autobusem bo ludzie tam mieszkajacy nie moga zaparkowac, i prawie zadnych lubelskich rejestracji.
strefa platnego parkowania i tyle.
a dlaczego mialoby tam nie byc strefy platnego parkowania? skoro jest wiecej samochodow chetnych niz miejsc? miasto zarobi. wy pojdziecie po rozum do glowy. popieram kolege dave przyjedz w czasie przerwy wakacyjnej i zobacz ze wtedy nie ma problemu z korkami czy z parkowaniem. heh co 20? stan sobie na byle ktorej ulicy w centrum i patrz ktory samochod ktory jedzie ew. stoi ma rejestracje LU co 4-5. mam rodzine na grottgera i posiadajac samochod musze jedzic taksowka albo autobusem bo ludzie tam mieszkajacy nie moga zaparkowac, i prawie zadny... rozwiń
Avatar
Mariano / 8 listopada 2011 o 23:29
[quote name='benedykt czterdziesty osmy' timestamp='1320334389' post='554426']
po co te parkingi? wystarczy strefe platnego parkowania tam ustawic, dla mieszkancow za darmo oczywiscie. odechce im sie samochodow, jeszcze jak widze ze wypowiada sie student ze swidnika ktory jadac mpk i busem szybciej dojedzie niz ludzie z czechowa czy abramowickiej to mnie krew zalewa. powinni placic normalnie za parkowanie jak lublinianie na parkingach platnych, 2 zl za godzine i sie od razu miasto odkorkuje.
[/quote]

A może w ogóle nie będzie tego problemu bo studenci coraz częściej będą wybierać bardziej przyjazne niż Lublin - Kraków, Warszawę lub Wrocław. Tam cała infrastruktura już jest. A Lublin bez studentów to będzie już tylko małe miasteczko bez żadnego przemysłu z rekordowym, nawet jak na Polskę, bezrobociem. Hę?
[quote name='benedykt czterdziesty osmy' timestamp='1320334389' post='554426']
po co te parkingi? wystarczy strefe platnego parkowania tam ustawic, dla mieszkancow za darmo oczywiscie. odechce im sie samochodow, jeszcze jak widze ze wypowiada sie student ze swidnika ktory jadac mpk i busem szybciej dojedzie niz ludzie z czechowa czy abramowickiej to mnie krew zalewa. powinni placic normalnie za parkowanie jak lublinianie na parkingach platnych, 2 zl za godzine i sie od razu miasto odkorkuje.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
Anna / 8 listopada 2011 o 17:30
[quote name='picabl soc' timestamp='1320343499' post='554472']
sprawa wakacji moim zdaniem nie wiąże się ze studentami ponieważ już we wrześniu jest tłoczno
a studenci przyjeżdżają autami dopiero od początku października, czasami od połowy
na UMCSie i KULu bardzo mało ludzi jeździ samochodami
trochę na UP ma auta, a na Politechnice już więcej; ale to i tak moim zdaniem nie wiele jak na odsetek studentów w mieście
[/quote]
Studenci przyjeżdżają już we wrześniu, bo na wielu kierunkach wtedy odbywają się praktyki oraz jest sesja poprawkowa.
[quote name='picabl soc' timestamp='1320343499' post='554472']
sprawa wakacji moim zdaniem nie wiąże się ze studentami ponieważ już we wrześniu jest tłoczno
a studenci przyjeżdżają autami dopiero od początku października, czasami od połowy
na UMCSie i KULu bardzo mało ludzi jeździ samochodami
trochę na UP ma auta, a na Politechnice już więcej; ale to i tak moim zdaniem nie wiele jak na odsetek studentów w mieście
[/quote]
Studenci przyjeżdżają już we wrześniu, bo na wielu kierunkach... rozwiń
Avatar
Anna / 8 listopada 2011 o 17:28
"Parkowanie w tym miejscu będzie jednak płatne". Mhm... czyli będzie pusty, tak jak parking pod Bigmarem i w Plazie a studenci nadal będą parkować pod oknami mieszkańców i na chodnikach...
Avatar
qen / 3 listopada 2011 o 22:14
[quote name='figa' timestamp='1320349668' post='554497']
Ty tu nikogo nie matołuj, bo nie od dzisiaj wiadomo, że utrzymywanie samochodu to nie mały koszt, więc studenci powinni być traktowani tak jak każdy kogo stać na utrzymywanie auta....stać cie na auto to i stać na opłaty, jeszcze po stypendium polecisz jako biedny żak
[/quote]
sie uczyłem to polece...ty głąb to tylko mozesz pomarzyc o dodatkowej kwocie co miesiąc
Avatar
Mapgo / 3 listopada 2011 o 21:13
Hipotetycznie - 20 kilometrów od uczelni.
Dojazdy autobusami spoza Lublina to dwie godziny dziennie w ścisku i duchocie.
Koszt? 5zł bus w jedną stronę x2 + 1,2złx2 za MPK = 12,40zł

Jazda samochodem - godzina dziennie, zawsze miejsce siedzące.
Koszt paliwa?
Ekonomiczna jazda - 6 litrów benzyny w samochodzie małolitrażowym:
6*5,30zł= 31,8zł

32zł/100*40 = 12,72zł

Do tego oczywiście dodatkowe koszty - ubezpieczenie, części zamienne (ale są one względnie małe w stosunku do kosztu paliwa)

Ale samochód posiada jeszcze cztery miejsca i jeśli ktoś zabiera współpasażerów to koszt na osobę wynosi odpowiednio:
1 pasażer = 6,36zł
2 pasażerów = 4,24zł
3 pasażerów = 3,18zł
4 pasażerów = 2,54zł

Oczywiście im większa liczba pasażerów tym spalanie większe, ale i tak jazda samochodem jest:
- oszczędna czasowo
- wygodniejsza
- tańsza - gdy koszty dzielą się przynajmniej na dwie osoby.

Nie wyobrażam sobie życia bez samochodu. Niestety - jeśli mieszka się poza miastem to dojazdy są bardzo uciążliwe, a jeśli studiuje się trudny i czasochłonny kierunek to niestety liczy się każda oszczędzona godzina.
Hipotetycznie - 20 kilometrów od uczelni.
Dojazdy autobusami spoza Lublina to dwie godziny dziennie w ścisku i duchocie.
Koszt? 5zł bus w jedną stronę x2 + 1,2złx2 za MPK = 12,40zł

Jazda samochodem - godzina dziennie, zawsze miejsce siedzące.
Koszt paliwa?
Ekonomiczna jazda - 6 litrów benzyny w samochodzie małolitrażowym:
6*5,30zł= 31,8zł

32zł/100*40 = 12,72zł

Do tego oczywiście dodatkowe koszty - ubezpieczenie, części zamienne (ale są one względnie małe w stosunku do koszt... rozwiń
Avatar
figa / 3 listopada 2011 o 20:47
[quote name='qen' timestamp='1320347358' post='554486']
ciekawe dla kogo maja byc te parkingi na głebokiej i rabeego..chyba bardziej dla studentow UP niz UMCS...

btw. ciekawi mnie jeszcze ilu z tych matołów ktorzy sie opowiadaja za płatną strefa, czy za jezdzeniem autobusem, sami gdyby studiowali i mieli samochod i kawałek do uczelni, jezdziloby autobusem lub tak z checia by płaciło za bilet parkingowy?
punkt widzenia zalezy od ptk siedzenia
[/quote]
Ty tu nikogo nie matołuj, bo nie od dzisiaj wiadomo, że utrzymywanie samochodu to nie mały koszt, więc studenci powinni być traktowani tak jak każdy kogo stać na utrzymywanie auta....stać cie na auto to i stać na opłaty, jeszcze po stypendium polecisz jako biedny żak
[quote name='qen' timestamp='1320347358' post='554486']
ciekawe dla kogo maja byc te parkingi na głebokiej i rabeego..chyba bardziej dla studentow UP niz UMCS...

btw. ciekawi mnie jeszcze ilu z tych matołów ktorzy sie opowiadaja za płatną strefa, czy za jezdzeniem autobusem, sami gdyby studiowali i mieli samochod i kawałek do uczelni, jezdziloby autobusem lub tak z checia by płaciło za bilet parkingowy?
punkt widzenia zalezy od ptk siedzenia
[/quote]
Ty tu nikogo nie matołuj, bo ni... rozwiń
Avatar
qen / 3 listopada 2011 o 20:09
ciekawe dla kogo maja byc te parkingi na głebokiej i rabeego..chyba bardziej dla studentow UP niz UMCS...

btw. ciekawi mnie jeszcze ilu z tych matołów ktorzy sie opowiadaja za płatną strefa, czy za jezdzeniem autobusem, sami gdyby studiowali i mieli samochod i kawałek do uczelni, jezdziloby autobusem lub tak z checia by płaciło za bilet parkingowy?
punkt widzenia zalezy od ptk siedzenia
Avatar
picabl soc / 3 listopada 2011 o 19:04
sprawa wakacji moim zdaniem nie wiąże się ze studentami ponieważ już we wrześniu jest tłoczno
a studenci przyjeżdżają autami dopiero od początku października, czasami od połowy
na UMCSie i KULu bardzo mało ludzi jeździ samochodami
trochę na UP ma auta, a na Politechnice już więcej; ale to i tak moim zdaniem nie wiele jak na odsetek studentów w mieście
Avatar
Alberto / 3 listopada 2011 o 18:23
Ja myślę, że jeszcze trochę czasu i studentów ubędzie - niż demograficzny, emigracja, konkurencja innych uczelni - w tym zagranicznych - brak finansowania ze strony państwa, masowe zwolnienia w nauce z powodu kryzysu; i całe to inwestowanie w infrastrukturę naukową pójdzie w p....... Będą tylko koszty zabezpieczenia budynków, koszty syndyka i firm ochroniarskich.
Avatar
benedykt czterdziesty osmy / 3 listopada 2011 o 17:32
a dlaczego mialoby tam nie byc strefy platnego parkowania? skoro jest wiecej samochodow chetnych niz miejsc? miasto zarobi. wy pojdziecie po rozum do glowy. popieram kolege dave przyjedz w czasie przerwy wakacyjnej i zobacz ze wtedy nie ma problemu z korkami czy z parkowaniem. heh co 20? stan sobie na byle ktorej ulicy w centrum i patrz ktory samochod ktory jedzie ew. stoi ma rejestracje LU co 4-5. mam rodzine na grottgera i posiadajac samochod musze jedzic taksowka albo autobusem bo ludzie tam mieszkajacy nie moga zaparkowac, i prawie zadnych lubelskich rejestracji.
strefa platnego parkowania i tyle.
a dlaczego mialoby tam nie byc strefy platnego parkowania? skoro jest wiecej samochodow chetnych niz miejsc? miasto zarobi. wy pojdziecie po rozum do glowy. popieram kolege dave przyjedz w czasie przerwy wakacyjnej i zobacz ze wtedy nie ma problemu z korkami czy z parkowaniem. heh co 20? stan sobie na byle ktorej ulicy w centrum i patrz ktory samochod ktory jedzie ew. stoi ma rejestracje LU co 4-5. mam rodzine na grottgera i posiadajac samochod musze jedzic taksowka albo autobusem bo ludzie tam mieszkajacy nie moga zaparkowac, i prawie zadny... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 1

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 1 4

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 61 5

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 20

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 41 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 45 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!