czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Uczeń przeliczeniowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 grudnia 2001, 15:19

Wczoraj na ręce Heleny Pietraszkiewicz, przewodniczącej Rady Miejskiej w Lublinie, trafił list otwarty z 685 podpisami nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych. Proszą, aby radni jeszcze raz przeanalizowali decyzję o likwidacji szkoły.
O proteście przeciwko decyzji Urzędu Miejskiego w Lublinie o likwidacji tej placówki pisaliśmy przed miesiącem. Racje nauczycieli trudno podważyć: jest to jedyna szkoła w makroregionie kształcąca geodetów, techników drogowych i techników zieleni. Absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia, a będą mieli jeszcze większe szanse po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej i wprowadzeniu podatku katastralnego.
Wielu kontynuuje naukę na studiach. Niektórzy uczniowie są kolejnym pokoleniem wybierającym tę szkołę. Zorganizowano tu dwie klasy dla uczniów ze specyficznymi problemami w nauce, a usytuowanie w centrum miasta zapewnia im dogodny dojazd.
Racje Urzędu Miejskiego też mają swoją wagę: zgodnie z założeniami reformy systemu oświaty musi być utworzona nowa sieć szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Nie bez znaczenia jest również demografia, w przyszłym roku szkolnym w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych Lublina ma być 7879 uczniów, a za 10 lat - 4917.
Niewykluczone, że będzie ich jeszcze mniej. Dotychczas młodzież spoza Lublina stanowi 34 proc. uczniów szkół miasta. Każdy z powiatów stara się jednak tak przygotować swoją ofertę, aby zatrzymać młodzież we własnych szkołach. (alf)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!